Kubota GL260

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL260

Post autor: k_sit » 21 lut 2020, 16:29

Jak mniej przechylisz dźwignie od osi to powinno otworzyć minimalnie kanały i tym zdławić przepływ . Ewentualnie zastosować na danym odbiorniku ( na wężu ) regulator przepływu taki zawór dławiący .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 27 lut 2020, 19:35

Dzięki dziś zajechałem do domu i pierwsze co to się wziąłem za ten rozdzielacz mianowicie poprawiłem podłączenie węży na prawidłowe dzięki wam koledzy :D
Od ręki przełożyłem węże założyłem tuleje ciśnieniową w N
Znalazłem złączki bo mam ich trochę i pojechałem zakuć węża a najlepiej jako miarę uciekłem ogrodowy i wziąłem że sobą wchodzę do sklepu dzień dobry szmery bajery i mówię że węża chce zakuć a trzymam ten ogrodowy w ręku i gości zabraniał i kupę śmiechu było ale zrobił dorobił przekrój w środku 10mm koszt 65zl
Ale wracając do traktorka znalazłem te wejście pod wolny spływ dzięki video piotrabpm bo u niego w większym modelu jest w tym samym miejscu więc podpatrzyłem u niego a znajduje się ono tutaj jak ktoś by szukał kiedy w modelu GL koło tył węży co idą do siłownika
Obrazek
I tak sobie go podłączyłem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jak na razie zero przecieków
A cała operacja naprawdę banalnie prosta oczywiście teraz po zgromadzonej wiedzy


I oczywiście wymieniłem żarówki bo przyszły i powiem że jest różnica lampy na biało świecą nie żółto jak wcześniej ale nie sprawdzałem jak dają bo rozkręciłem zegary bo chcę te awaryjne zrobić ale przerywacza nie mogę znaleźć gdzieś go wcieli
Ale jak wszystko podkładam to wrzucę zdjęcia jak świecą wieczorem
A tu na zdjęciu jedna żarówka zmieniona na próbę
Ale zdjęcie nie oddaje tego efektu


Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 28 lut 2020, 15:08

A i przy okazji wymieniłem ten uszczelniacz walka wom
Wymiana bardzo prosta myślałem że będzie więcej zabawy go wyciągnąć a tu okazało się że wystarcza żabka żeby złapać za ten kołnierz metalowy i bardzo ładnie wyszedł
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 01 mar 2020, 21:47

Dziś niedziela ostatni dzień a prędzej nie miałem czasu za bardzo więc przyszedł czas żeby przetestować te żarówki w nocy
No i powiem wam że w porównaniu do zwykłych to efekt daje dużą różnicę
Bo orginalne na żółto tak bardziej dawały a podczas jazdy po zmroku to tak sobie świecą orginalne a te super różnica
Mijania bardziej w niebiański odcień idą a drogowe jaśniejsze bielsze światło dają ale jak najbardziej polecam zmienić na takowe ledowe (żarówka px15d LED)

Krótkie
Obrazek
Długie
Obrazek
Krótki filmik ale ciemno i kamerka w telefonie nie oddaje realności jak na żywo a pod koniec filmiku włączyłem ten mój pogromcę ciemność :shock: na dachu co mam założony

https://photos.app.goo.gl/vtjxoTyaKZcsgWK3

A przy okazji całość oświetlenia mojego w traktorku
Od początku filmiku dolne lampy flood(rozproszone)super jakość sami zobaczycie różnica ok 130zl sztuka to myślę że nie majątek kosztują ale pieknie świecą i przełączam na górne spot (punktowe) 100zl sztuka i dupy nie urywają a chciałem takie jakie mam na dole dokupić ale już nie mogę ich znaleźć a tam gdzie kupiłem nie mają już
A i sorki za sapanie ale pies mi zwiał z kojca i musiałem gonić za nim :lol: dla tego taki zdyszany

https://photos.app.goo.gl/6YE2cquhX264nUz

Oraz zrobiłem sobie mocowanie akumulatora ponieważ nie była jak kupiłem i myślałem że tak ma być do puki nie ściągnęłam sobie japońskiej instrukcji i na obrazku jest pokazane więc postanowiłem dorobić
Obrazek
Tak to orginalne wygląda
A to mojej produkcji nie najgorzej wyszło ale za to trzyma akumulator
Obrazek
Obrazek
I dołożyłem nowe peszele (te osłonki kabli jak ktoś by nie wiedział) bo mi brakło ostatnio i po prawej stronie widać mam bezpiecznik do mojego wyjścia z tyłu na wciągarkę do przyczepy 40A a może i mniej nie pamiętam dokładnie
Także wszystkie kabelki mam w osłonkach po pierwsze dodatkowa ochrona po drugie wygląda to lepiej jak by miał wisieć goły przewód
Nawet nie miałem kiedy umyć dziada bo dużo pracy miałem i takie tam
I nie wiem czy widać dobrze ale przed chłodnica jest taka cieniutka kratka która wyłapuje brudu i przez to chłodnica się tak nie zanieczyszcza nie wiem czy w innych modelach takie są ale fajny bajer

Nic fajnie dłuższy weekend było w domu spędzić pojeździć Kubusiem coś tam przy nim pogrzebać a tu wracać trzeba :( szkoda że nie mogę zabrać ze sobą :lol: :lol: :lol:
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Kubota GL260

Post autor: Mandrol » 02 mar 2020, 09:37

lewan24pl pisze: 01 mar 2020, 21:47 I nie wiem czy widać dobrze ale przed chłodnica jest taka cieniutka kratka która wyłapuje brudu i przez to chłodnica się tak nie zanieczyszcza nie wiem czy w innych modelach takie są ale fajny bajer
Widzimy i aż mi się nie chce wierzyć, że Ty zostawiłeś tam taki syf! Mam i ja taką kratkę ale zdecydowanie czystszą :lol:

lewan24pl pisze: 01 mar 2020, 21:47 Oraz zrobiłem sobie mocowanie akumulatora ponieważ nie było jak kupiłem i myślałem że tak ma być dopóki nie ściągnąłem sobie japońskiej instrukcji i na obrazku jest pokazane więc postanowiłem dorobić
Kiedyś napisałeś, że Hinomoto to to samo co Kubota i się zgadzam- mam dokładnie tak samo rozwiązane mocowanie aku. Brawo Ty ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 02 mar 2020, 12:07

No bo czasu nawet umyć nie miałem a tak to normalnie po każdym koszeniu dmucham kratkę żeby nie było :D
A tak to dbam nawet kupiłem polerke,gąbki,pastę i leży od świąt bo czasu nie mam ale jak znajdzie to się będzie świecić jak psu jajca :lol:
A wracając do kratki piękna sprawa cały syf zostaje na niej
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Darek m
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2020, 23:40

Re: Kubota GL260

Post autor: Darek m » 02 mar 2020, 16:36

Koledzy mam pytanie tylna szyba jaki siłownik gazowy kupić gdyż nie trzyma😊😊

jarced
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2014, 20:47

Re: Kubota GL260

Post autor: jarced » 24 mar 2020, 01:22

lewan24pl pisze: 31 mar 2019, 10:16 ...
A co manuala to japoński ale za dużo nie przetłumaczyła ...
Tu zobacz
http://www.kubota-nouki.jp/manual/tractor.html
....
czytam sobie czytam a tu manual, dzięki, wreszcie

Uwaga! Teraz dla tych co nie jest to oczywiste.
Jak tłumaczę japoński? na przykładzie iphone (nie mam możliwości sprawdzenia na androidzie ale zakładam że nie ma większej różnicy)
a więc
1. instaluję aplikację: "tłumacz google" , uruchamiam ją , wybieram japoński-polski , klikam ikonę w tym programie "aparat" następnie ikona "skanuj" , nakierowuję aparat na interesujący mnie akapit w otwartym pliku pdf manuala otwartym na komputerze stacjonarnym, klikam w podobną ikonę do robienia zdjęcia , teraz myśli - dobrze mieć wifi chyba że kotoś ma dobre gsm - chodzi o pobieranie danych , przetłumaczył - wynik jest w formie tekstu.
2. Tak samo tłumaczyłem foto zdjęć z naklejek ale teraz widzę że są opisane w manualu nawet jak jej nie masz bo ktoś uszkodził. Super.
3. Tak samo można importować zdjęcia do tłumaczenia w aplikacji. Widzę że "lewan" np dużo używasz telefonu więc na wyjazdach nie koniecznie masz PC-ta. W telefonie przeglądając pdf można zrobić screen shoot czyli zrzut ekranu lub print screen po PC-towemu. W iphone to przytrzymanie przycisku "power" i kliknięcie klawisza "głównego". Edytować ewentualnie foto i obciąć co zbędne kadrowaniem. Tak przygotowane foto zaimportować do aplikacji tłumacza.
4. Tłumaczenie samej strony do pobierania manuala. Jak nie mam to instaluję przeglądarkę "google chrome", tam jest automatyczne tłumaczenie. Nie będę tego opisywał bo wydaje się nieskomplikowane, chyba że się mylę to proszę o info.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 24 mar 2020, 14:42

A to ja też tak kombinuję a google jak tłumaczy to nie do końca poprawnie ale można zrozumieć lepiej tak niż wcale
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 29 mar 2020, 13:06

A ja w tygodniu uprawiałem pod ogródek kawałek pola i ten mój kultywator robi robotę
Na dwa razy przejechałem ponieważ krótki ogródek to można się pobawić
W przyszłości oczywiście zrobię mu remont bo jest parę rzeczy do poprawy i pomalować trzeba będzie
A taki krótki filmik
https://photos.app.goo.gl/Ex1EYKqYBfgtpZdG9
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ