PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
PiotrTG
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2021, 23:42

PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: PiotrTG » 23 paź 2021, 22:04

Witam Wszystkich
Po pewnych problemach z rejestracją konta w końcu się udało dołączyć do Waszego zacnego grona.
Dopiero zamierzam kupić traktorek będąc niestety kompletnym laikiem w tym sprzęcie
Mam nadzieję że dzięki Waszej pomocy uda mi się kupić jakiś sprzęt a potem z powodzeniem z niego korzystać.

Chciałbym kupić traktorek +-20KM 4x4 bez kabiny. Niestety o możliwych opcjach co bym chciał a czego nie niewiele wiem.
Po cichu liczę na jakąś dobrą duszę z tego forum. która nieco mi wyjaśni, podpowie i może pomoże w zakupie.

Traktorka potrzebuję do założenia trawnika na działce 0,5ha oraz późniejszego koszenia. Nie wykluczam jednak w przyszłości innych zastosowań. Ktoś powiedział , żebym kupił sobie kosiarkę samojezdną... Jednak chciałbym mieć sprzęt o większych możliwościach nawet jeśli ich nie będę od razu wykorzystywał.
Mam możliwość kupienia od znajomego Iseki TA530 z niesprawnym napędem na przednią oś. Jednak sprzęt trochę za duży a także nie mam zupełnie wiedzy z jakimi kosztami naprawy się liczyć.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: wojtis1990 » 24 paź 2021, 06:17

Witam kolegę.
Powiedz jeszcze jaki tam masz teren to będziemy wiedzieli czy 4x4 będzie potrzebne, chodź ja osobiście uważam że zawsze lepiej je mieć i dołączyć niż nie mieć. No i pytanie jaki chcesz na to przeznaczyć budżet. Jak chcesz możesz przyjechać do mnie i zobaczyć co robię małym 16 konnym Mitsubishi.

PiotrTG
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2021, 23:42

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: PiotrTG » 24 paź 2021, 22:39

Witam Wojtis.
Dziękuję za odzew i zaproszenie. Bardzo chętnie przyjadę do Ciebie gdybyś coś działał traktorkiem. Daj proszę znać kiedy i pędzę!. Oczywiście wypytam o wszystko :-). Nie wiem nawet czy regulamin dopuszcza wymianę kontaktami telefonicznymi...?
Mam dwie działki jedną 40ar, drugą 20ar. Zawodowo działam w budowlance więc po cichu myślałem o ładowaczu ale to pewnie 20KM będzie za mało..
pewnie racjonalnie to 4x4 nie jest mi niezbędne ale po pierwsze chciałbym żeby było :-) a poza tym wydaje mi się że będzie łatwiej z odsprzedażą.
Jeśli chodzi o budżet to chciałbym zmieścić się w granicach 15-25tys max. Oczywiście fajnie jak trafi się jakaś okazja :-)
Wolałbym żeby traktorek nie był picowany tak jak niektórzy piszą o lakierowaniu na rdze itp.. Natknąłem się na opinię że traktorki importowane z Japonii są mniej wyeksploatowane niż pochodzące z zachodniej EU. Twoim zdaniem to prawda?
Znalazłem nawet ofertę która mnie jakoś przyciągnęła ale nie zdecydowałem się jechać oglądać bo sam się na razie nie znam i nie mam też nikogo kto mógłby mi pomóc w zakupie..
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... bserved_ad
Tu z kolei niski przebieg ale czy on jest możliwy...?
https://www.olx.pl/d/oferta/iseki-txg23 ... bf61436539
Różnica w cenie znacząca.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: wojtis1990 » 25 paź 2021, 10:08

Codziennie po 13 jestem w domu. Zadzwoń 782 673 043 to dam adres, traktorkiem działam codziennie bo jestem na etapie budowy domku więc wykorzystuje jego możliwości w 100%. Po drodze w Niedrzwicy stoi taki mały chyba 18km z ładowaczem, ale nie miałem jeszcze czasu go oglądać. No ten pierwszy faktycznie jakoś tanio jeszcze z przyczepką w zestawie. Taki przebieg jest możliwy, ciągnik z 2006 roku. Mój z lat 90 i mam 700 mth. Ja kupowałem u dilera który miał ich setki na placu.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: Luzak » 25 paź 2021, 18:45

Jak to mówią - od przybytku głową nie boli - jak będziesz miał możliwość to bierz 4x4 - nigdy nie wiesz co się wydarzy i do czego będziesz wykorzystywać. Mam Kubotę B2420 z ładowaczem MX i nim zakładałem swoje trawniki z glebogryzarką KUHN. Do koszenia używam pielęgnacyjnej. Do mniejszych połaci i bardziej zadrze- i zakrzewionych kupiłem ALKO T22. Kuboty używam też odśniezania drogi i do małych upraw, które mam bo mieszkam na wsi i mam kawałek pola. Do odśniezania przy domu mam spalinową wirnikową Stigę.
W Nałęczowie jest Piotr, który zajmuje się japończykami "zawodowo" - myśle, że w razie co będziesz mógł go podpytać.
Pozdro z wsi lubelskiej :-)

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: Gelo » 25 paź 2021, 19:07

Jakby co służę pomocą, jestem z Kocka.
Tu kolega ma sporo sprzętu, zadzwoń zapytaj, pogadaj.
https://malytraktor.pl/forum/viewtopic. ... 292#p33292
Branson 4020

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: RobFra » 25 paź 2021, 21:25

PiotrTG pisze: 23 paź 2021, 22:04 Traktorka potrzebuję do założenia trawnika na działce 0,5ha oraz późniejszego koszenia. Nie wykluczam jednak w przyszłości innych zastosowań. Ktoś powiedział , żebym kupił sobie kosiarkę samojezdną...
Ktoś Ci mądrze doradził. Kup traktorek kosiarkę samojezdną. Używana kilka tysi.
Do założenia trawnika wypożycz glebogryzarkę separacyjną, plus równiarka i po temacie.
Potem sianie trawy, podlewanie i koszenie traktorkiem kosiarką.
Chociaż na pól ha to i kosa wystarczy....
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

PiotrTG
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2021, 23:42

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: PiotrTG » 27 paź 2021, 12:11

dziękuję Kolegom za wszystkie rady i propozycje pomocy.
Na pewno chętnie skorzystam i będę się odzywał.

PiotrTG
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2021, 23:42

Re: PiotrTG Lublin ....na etapie poszukiwań...

Post autor: PiotrTG » 05 maja 2022, 00:06

Po pół roku poszukiwań zostałem posiadaczem Kuboty B1750 4x4 HST braz z kosiarką bijakową.
Na razie sprzęt poszedł na przegląd w dobre ręce na lubelszczyźnie ;-)

ODPOWIEDZ