Gaweł - Yanmar AF24

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: Gaweł » 22 paź 2021, 13:37

Witam wszystkich użytkowników forum! Użytkuję Yanmar AF-24 na swoich włościach :D Mieszkam w Bieszczadach, i dlatego zdecydowałem się na sprzęt z napędem 4x4. Raz z uwagi na ukształtowanie terenu, a poza tym gleba jest ciężka, gliniasta no i zimy bywają śnieżne. Traktor kupiłem z oryginalną glebogryzarką, dokupiłem pług do orki i przedni do odśnieżania. Na tylnym zawiesiu zamocowana kula do przyczepy. W planach jeszcze kosiarka bijakowa. Prace będą wykonywane na ok. 2 ha: orka, przygotowanie gleby pod wysiew/ sadzenie warzyw, wysiew roślin miododajnych, koszenie trawy i inne żeby traktor nie stał bezczynnie w garażu. :lol:
Dzięki zgromadzonym zasobom na tym forum dobrałem komplet filtrów/płynów i dokonałem już ich wymiany (pozostał tylko olej w skrzyni PowerShift). Wspomogłem się też telefonem do Traktor.com w Rzeszowie co do rodzajów olejów.
Do tej pory traktor popracował z pługiem i glebogryzarką - mocy nie brakuje, przyjemnie się obsługuje ten sprzęt, choć musiałem trochę tłumaczyć z japońskiego na nasze żeby połapać co do czego w sensie sterowania zwłaszcza zawiesiem tylnym.
Przyglądam się pracy skrzyni, bo jej reakcje trochę mnie zaskakują tj, użycie dźwigni rewersu powoduje że traktor na chwilę się "zastanawia" co dalej, podobnie z wybierakiem biegów na automacie. Może to ustąpi po wymianie oleju i filtra. Dam znać i ewentualnie zwrócę się po poradę. Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2021, 18:10 przez Gaweł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: yanmarf17d » 22 paź 2021, 13:57

Witaj.
Foty sprzętu by się przydały, a i ciekawi jesteśmy jak traktor radzi sobie w Bieszczadach ;)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: Gaweł » 22 paź 2021, 15:38

Co do zdjęć to próbowałem dołączyć poprzez opcję "załączniki", jednak były zbyt dużej rozdzielczości, przeskalowałem do rozmiaru 450x450 pikseli - plik 50 kb i dalej to nie funkcjonuje. Jest jakiś inny sposób?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: yanmarf17d » 22 paź 2021, 15:52

z zewnętrznego serwera np Google, Elektroda.pl. Jest w dziale Foty i filmy
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów


Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: yanmarf17d » 22 paź 2021, 20:24

Musisz udostępnić. Nic nie widać
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów


BENQ
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:41

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: BENQ » 22 paź 2021, 22:48

Cześć,
Piękna maszyna, pochwal się gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś jeśli to nie tajemnica, bo rozkładam się za czymś podobnym. Swoją drogą pierwszy raz widzę lewostronny pług do orki, miałeś go wcześniej?
Yanmar FX28D

Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: Gaweł » 23 paź 2021, 08:39

Traktor z glebogryzarką kupiłem pod Łańcutem z ogłoszenia na olx. W tym przedziale mocy trzeba się liczyć z wydatkiem w przedziale 26-30 tys. Są tańsze, też oglądałem jednak zmęczone życiem. Trzeba wziąć poprawkę na koszty związane z "przeglądem zerowym" tj. oleje, filtry, jeżeli wymagają to i opony oraz usunięcie innych ewentualnych niedociągnięć.
Pług z kolei kupiłem od gospodarza niedaleko Biecza, jest to przerobiony pług obrotowy dwustronny Vogel&Noot. Stąd też mi przypadła lewa "połówka". Przerobiony z głową, posiada koło podporowe i regulację ustawienia lewo - prawo na zawiesiu tylnym, w tym kąta natarcia do gleby całego pługa, możliwa jest też regulacja kąta lemiesza i odkładnic - 850 zł.
Glebogryzarka oryginalna Yanmar - w mojej ocenie stan jak nowy z minimalnymi śladami zużycia - 3,5 tys. zł
Pług do odśnieżania - nowy, robiony na zamówienie, o szerokości lemiesza 150 cm - 1,1 tys. zł.

Raptor
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2022, 11:38

Re: Gaweł - Yanmar AF24

Post autor: Raptor » 03 kwie 2023, 22:19

Cześć Gaweł
Masz może instrukcję do AFf24 inną niż japońska ? Szukam na necie ale bez rezultatu.
Raptor

ODPOWIEDZ