Witam

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
mariuszwap
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2021, 09:01
Lokalizacja: Wapniarnia
Kontakt:

Witam

Post autor: mariuszwap » 09 mar 2021, 22:14

Witam. Stałem się posiadaczem Solisa 26. Dlaczego?? - dostałem dotację na zakup, a na Kubotę nie starczyła, więc mam zestaw z bijakową, glebogryzarką i przyczepą - solis z turem. Wokół domu las, pola zarośla - uprawa ziół, może małe usługi. Lokalizacja - okolice Piły. Pozdrawiam

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Witam

Post autor: TadeuszB » 13 mar 2021, 20:41

:D Siemanko.

krosno filip
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2020, 14:18

Re: Witam

Post autor: krosno filip » 21 kwie 2021, 14:32

mariuszwap pisze: 09 mar 2021, 22:14 Witam. Stałem się posiadaczem Solisa 26. Dlaczego?? - dostałem dotację na zakup, a na Kubotę nie starczyła, więc mam zestaw z bijakową, glebogryzarką i przyczepą - solis z turem. Wokół domu las, pola zarośla - uprawa ziół, może małe usługi. Lokalizacja - okolice Piły. Pozdrawiam
Witam
Jak Ci się sprawuje ten ciągnik Solis 26 ???
Z góry dzięki za info :-)

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Witam

Post autor: maciek8791 » 22 kwie 2021, 22:02

mariuszwap pisze: 09 mar 2021, 22:14 Witam. Stałem się posiadaczem Solisa 26. Dlaczego?? - dostałem dotację na zakup, a na Kubotę nie starczyła, więc mam zestaw z bijakową, glebogryzarką i przyczepą - solis z turem. Wokół domu las, pola zarośla - uprawa ziół, może małe usługi. Lokalizacja - okolice Piły. Pozdrawiam
To bardzo fajnie że napisałeś, myślę, że wiele osób będzie bardzo ciekawych jak ta maszyna się sprawuję. W tej chwili ceny używanych traktorków japońskich, osiągnęły tak wysoki poziom, że naprawdę ten SOLIS przynajmniej według mnie jest bardzo ciekawą opcją. Ja byłem naprawdę bliski zakupu tej maszyny i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Myślę, też że dobrze skonfigurowałeś sprzęt, że dałeś TURA. Przyczepkę masz rozumiem z wywrotem? Wstaw jakieś foto zestawu i koniecznie napisz jak Ci się pracuje. Glebogryzarkę masz zwykła, czy separacyjną?

pozdrawiam i życzej dobrej zabawy :D ja też smigam wokół domu
Maciek

mariuszwap
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2021, 09:01
Lokalizacja: Wapniarnia
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: mariuszwap » 25 kwie 2021, 20:03

Do dzisiaj przejechałem 30 mtg, trochę transport wokół komina, trochę koszenia kosiarką bijakową, trochę uprawki glebogryzarką separacyjną i równanie niwelatorem. Na razie sprawuje się fajnie, z usterek - niedokręcona jedna śruba od wspomagania (po około 5 godzinach zaczął pluć olejem spod nakrętki - klucz 13 i dokręcone), na te 30 mtg - zużył ok 35 l ON. Fakt, mam ziemię 5-6 klasa, więc piasek z domieszką 5% gliny. Co do samego sprzętu - trzeba się przyzwyczaić do zmiany biegów - trochę wolna skrzynia, kultura pracy silnika - naprawdę bdb, napęd 4x4 daje spokojnie radę, błota mu nie straszne, pierwszy serwis po 50 mtg, kolejne co 250 mtg. Przyczepa z wywrotem, produkowana w Polsce, mocna do 2t, ale bez homologacji, więc nie można jej zarejestrować - w tej samej cenie mieli chińskie z możliwością rejestracji, ale jakość przyczepki lekkiej z marketu, więc nie miałem wątpliwości, którą kupić.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Witam

Post autor: maciek8791 » 25 kwie 2021, 20:47

mariuszwap pisze: 25 kwie 2021, 20:03 Do dzisiaj przejechałem 30 mtg, trochę transport wokół komina, trochę koszenia kosiarką bijakową, trochę uprawki glebogryzarką separacyjną i równanie niwelatorem. Na razie sprawuje się fajnie, z usterek - niedokręcona jedna śruba od wspomagania (po około 5 godzinach zaczął pluć olejem spod nakrętki - klucz 13 i dokręcone), na te 30 mtg - zużył ok 35 l ON. Fakt, mam ziemię 5-6 klasa, więc piasek z domieszką 5% gliny. Co do samego sprzętu - trzeba się przyzwyczaić do zmiany biegów - trochę wolna skrzynia, kultura pracy silnika - naprawdę bdb, napęd 4x4 daje spokojnie radę, błota mu nie straszne, pierwszy serwis po 50 mtg, kolejne co 250 mtg. Przyczepa z wywrotem, produkowana w Polsce, mocna do 2t, ale bez homologacji, więc nie można jej zarejestrować - w tej samej cenie mieli chińskie z możliwością rejestracji, ale jakość przyczepki lekkiej z marketu, więc nie miałem wątpliwości, którą kupić.
Jak możesz to wstaw foto zestawu:) Szczególnie przyczepa mnie interesuje. Tym, że coś było niedokręcone, nie przejmuj się. W kubocie dokładałem niedawno hydraulikę na tył, wszystko robił autoryzowany serwis a jednak była później poprawka, także spoko. Jesteś pewny, że te chińskie przyczepy miały możliwość rejestracji w tej samej cenie? Bo ja znam mniej więcej większość oferowanych przyczep i także te chińskie sprzedawane przez największych dealerów - nie mają homologacji. Te z homologacją to zaczyna się od firm typu Wodziński i ceny startują od 18.000 zł. Według mnie coś Ci źle powiedzieli, chyba że mieli na myśli jakąś rejestracje na papiery od niemca albo coś w tym rodzaju ;)

Adamoss418
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:53

Re: Witam

Post autor: Adamoss418 » 05 lut 2022, 23:45

Czy mógłbyś powiedzieć jak sprawuje się traktorek Solis 26 po roku użytkowania?

ODPOWIEDZ