Yanmar FH 16D

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
arcik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2020, 20:22

Yanmar FH 16D

Post autor: arcik » 03 maja 2020, 13:59

Witam wszystkich serdecznie.
Nazywam się Artur i pochodzę z Dolnego Śląska.Jestem szczęśliwym właścicielem małego traktorka Yanmar FH 16D. Wcześniej byłem użytkownikiem legendarnej c-330 którą to odziedziczyłem po ojcu.Posiadam małe gospodarstwo agroturystyczne i traktorka używam do koszenia trawy latem i odśnieżania zimą.W C- 330 miałem wszystko ogarnięte wraz z kosiarką i pługiem obrotowym ,ojciec dopracował wszystko na pikabello wraz z tuningiem, hydrauliką i kabiną ale brakowało napędu i to był powód sprzedaży.Mały dzielny Japończyk jest zwinniejszy i posiada napęd co w moim przypadku jest najważniejsze. Gospodarstwo mam położone u podnóży Sudetów i górka górkę goni .Yanmara kupiłem podniszczonego i od początku wiosny rozebrałem go w celu odnowy.Dokupiłem kosiarkę pielęgnacyjną u BOSSA ale niestety nie pasuje i muszę przerobić ponieważ poszerzyłem tylne koła.(ale to nie problem z tym dam sobie rady) Traktorka przez zimę używałem do odśnieżania i tu mam problem z hydrauliką i będę prosił o pomoc w osobnym temacie.Poza tym traktorek zawrócił mi trochę w głowie bo daje mi kupę radochy.Pomału zacznę odkrywać jego możliwości i myślę że z pomocą kolegów na forum ogarnę hydraulikę i może komuś pomogę w innym temacie.
Pozdrawiam z Kudowy Artur ;)
Załączniki
yanmarek 1a.png
yanmarek 1a.png (69.69 KiB) Przejrzano 4544 razy

kemustek
Posty: 54
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:36
Lokalizacja: Banino, Pomorskie

Re: Yanmar FH 16D

Post autor: kemustek » 03 maja 2020, 16:51

Witam serdecznie. Mi też marzy się mala gospodarstwo. Nie za kilka lat uda mi się kupić trochę ziemi.
Iseki Landhope TU200F

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Yanmar FH 16D

Post autor: TadeuszB » 03 maja 2020, 17:38

:D Siemanko.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar FH 16D

Post autor: yanmarf17d » 03 maja 2020, 17:48

Fajny taki wysoki, ale trzeba uważać. Piszesz,że masz górki, a wysoki (FH) nie lubi górek albo górki nie lubią wysokich. Niski i przysadzisty lepiej radzi sobie na górkach. Dobrze ,że chociaż poszerzyłeś, a ja propononuję dołożyć na górki jakiś ROPS.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Yanmar FH 16D

Post autor: wojtis1990 » 04 maja 2020, 07:39

Witamy serdecznie. Również polecam zainteresować się ROPSem. Niby nic skomplikowanego ale potrafi uratować życie i zdrowie tym bardziej na takim terenie.

24grzes
Posty: 52
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:13
Lokalizacja: myszków

Re: Yanmar FH 16D

Post autor: 24grzes » 06 maja 2020, 16:43

Witam ja tez mam yanmara fh16d ciagnik sprawuje sie swietnie.
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ