Po co jest forum Małego traktora?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: lewan24pl » 29 sty 2020, 22:30

Mi się podoba pomysł

Ludziska ruszyć dupska z kanapy i pisać co myślicie na ten temat

Ja wiem że się nie chce że to tamto ale panowie każdy znajdzie te pięć dziesięć minut żeby coś napisać także im nas więcej tym lepiej zawsze można rozkręcić jakiś temat nowe działy różne propozycje tak jak marek pisze każdy pomysł jest dobry

Zobaczcie nawet głupia uprawa ziemniaków ale każdy ma jakieś swoje patenty nie którzy np. przed posadzeniem wysypują je w jasne ciepłe miejsce żeby puściły kiełki i wtedy do ziemi inni jeszcze dosypują popiołu z pieca bo niby je chroni od czegoś tam
Także jest wiele ciekawych informacji do zdobycia podzielenia się z innymi

Mnie interesuje np. jak szczepić drzewka jak to zrobić ponieważ mam parę poniemieckich jabłonek gruszek i dają zajebiste owoce no ale z biegiem czasu łamią się już i podejrzewam że z czasem uschną czy umrą bo za Niemca sadzone jeszcze a chciał bym przenieść te owoce na nowe drzewka ale nie mam bladego pojęcia jak to się robi

Dla tego może dobry by był pomysł takich działów różnego rodzaju związanymi z ogrodnictwem sadownictwo i inne bo nie każdy wie wszystko

Panowie wstańcie z kanapy ;) i zapraszam do wypowiedzi,nie narzekać tylko pisać :D

Pozwolę sobie zacytować

Żądza wiedzy, wspólna wszystkim ludziom jest chorobą, której nie można uleczyć, ponieważ ciekawość wzrasta wraz z wiedzą.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2020, 09:40 przez lewan24pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: wojtis1990 » 29 sty 2020, 23:11

Bardzo dobry pomysł na rozbudowę. Im więcej działów tym więcej informacji i więcej ludzi dzielących się wiedzą. Od siebie mogę zaproponować dział o zwierzętach na gospodarstwie bo to też są ciekawe sprawy i na pewno są tu ludzie mający jakieś hodowle. U nas np. Ojciec hoduje króliki, ja bym chciał owce albo krowę.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: ferszta » 30 sty 2020, 07:26

Dorzuciłbym Uprawy polowe (w tym użytki zielone).
Hinomoto

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: yanmarf17d » 30 sty 2020, 08:56

lewan24pl pisze: 29 sty 2020, 22:30
Dla tego może dobry by był pomysł takich działów różnego rodzaju związanymi z ogrodnictwem sądownictwem i inne bo nie każdy wie wszystko
Panowie błagam, tylko nie dział o sądownictwie, bo tego mamy za dużo na innych forach ;)
Myślę ,że każdy dział , w którym wykorzystywany jest do pracy mały traktor zasługuje na naszą uwagę.
Mamy dział Praca i maszyny, jeśli tutaj można dokonać jakiegoś podziału , to uzyskamy sensowne wyodrębnienie pokrewnych tematów.
Proponuję przenieść tematy: Jaki kupić traktorek? do działu Kupię sprzedam i utworzyć podrozdział o takiej nazwie. Będzie widoczny na wierzchu ,bo zapewniam Was, że przyszli forumowicze to otwierają na początek.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: piotrbpm » 30 sty 2020, 14:57

Przypominam że forum nazywa się Mały traktor !!!
Jeśli kogoś interesuję uprawa roślin czy hodowla zwierząt budownictwo jest mnóstwo branżowych for w których jest masa informacji od specjalistów którzy od lat budują zaplecze ,,wiedzy" dla was...
Po co pisać na nowo coś co jest już w necie ?(wniesiecie coś nowego ,zapisz się na forum i tam dziel się wszystkim na dany temat)
Czy na Polskim internecie jest forum o małych ciągnikach ?
Nie ma!!!
Jesteśmy jedyni.... Dlatego na tym forum powinno być tylko o nich .Wartościowe forum od rzeczy a nie pogadanki o rzeczach nawet w 1% nie związane z tematyką .
Dlaczego się uczepiłem szopy kolego ,,lewan" bo w 1% nie było w temacie wzmianki o ciągniku (lub omsknęła mnie ta inf) ,w uprawach roślin (choinki ,trawa) ktoś co jakiś czas wspomina że do uprawy wykorzystuję ciągnik taki i taki lub sieje trawę tym a wałuję tym .
Już widzę jak społeczność z forum robi siedlisko pogadanek i będziemy dokładać pod działy :
-Jak się dziś czuję?
-Gdzie ja nie byłem ?
-Co będę dziś jadł ?
-Jaki kupić sweter ?
-Gdzie robić tanio zakupy do domu ?
Chcecie się wygadać bo żona ,narzeczona ,dziewczyna,sąsiad,sąsiadka ma Cie dość ,wymienić się tel i dzwonić ,rozmowy są już darmowe (po wykupieniu pakietu)gadać do upadłego !
Zrobicie z forum śmietnik na który nikt nie będzie zaglądał ,proszę sprawdzić jakie tematy przeważają w obecnym czasie .
Proszę tylko nie pisać że mało daję od siebie i nie wypowiadam się bo mnie szlag trafi .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: lewan24pl » 30 sty 2020, 15:16

Weź się od mnie wiesz co
I jak już pisałem usuń moje posty w pizdu ok
Co do jednego
Jakoś inni żyją dają żyć a tobie ciągle coś przeszkadza albo żal ci że chcem sobie wiate zrobić bo nie rozumiem bo jak ktoś zapyta co ile sądzić chinkę to jest ok tak
Pisze jak wół WOLNE GADANIE co to czy się czepiasz sama tytuł o tym mówi o wolnych rozmowach o wszystkim a może ty nie rozumiesz co to znaczy wolne gadanie
Jeszcze może wprowadź godzinę policyjną
Jaki już wspomniałem w dziale praca i maszyny jest dużo tematów nie związanych z traktorami i jakoś nic z tym nie robisz tylko jak sięgam pamięcią do mnie pijesz
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: piotrbpm » 30 sty 2020, 18:23

Zniżę się do Twojego poziomu .
Wisi mi co piszesz i o czym ,zaśmiecasz forum bzdurami (nie tylko Ty ) .
Nic nie usuwałem nie ośmieszaj się z tym uczepieniem Twojej osoby ,jeśli masz coś do mnie piszesz na PW
Przeczytaj sobie post wyżej i zrozum o sens tematów które mają chodź 1% o ciągnikach .
Wolne gadanie powinno być chodź deko związanie z ciągnikami .
Jeśli nie znajdujesz w drzewku forum swojej kategorii, a potrzebujesz jakieś informacji zamieszczasz w wolnym gadaniu .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: lewan24pl » 30 sty 2020, 18:57

No to powinieneś to podkreślić wolne gadanie związane tylko o traktorach chyba nie.
Bo zrozumienie słowa wolne gadanie to można chyba o wszystkim gadać tak jak sama nazwa wskazuje wolne gadanie !!!

A materiał ma szopę wiate będę woził traktorem to już chyba jest jeden procent co :shock:

Twoje słowa
Jeśli nie znajdujesz w drzewku forum swojej kategorii, a potrzebujesz jakieś informacji zamieszczasz w wolnym gadaniu
To też tak zrobiłem przecież a ty masz problem
Jakoś też był temat o garażach i było dobrze ja się zapytałem co jak z czym zrobić bo nigdy nie robiłem a chcę sam zrobić bo lubię pracować i mieć z tego satysfakcję że sam zrobiłem to nie bo szanownemu panu się nie podoba

To następnym razem napiszę do szanownego pana z zapytaniem czy i w jakim dziele jest możliwość jeżeli się szanowny pan zgodzi założyć jakiś X temat tak zrobię następnym razem zapytam się gdzie i czy można tak zrobić ok
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: ferszta » 30 sty 2020, 21:07

Się narobiło... Mam małą hodowle koni, stajnia, pastwiska i takie tam.... Wile prac robie moim Hinomoto, od wożenia balotów siana i słomy aż po rekultywację pastwisk i zbiór siana. Mam tez warzywnik w którym uprawiam zimie na wiosnę i jesienią traktorkiem - to wszystko ma związek z naszymi maszynami. A ze ktoś się dopyta gdzie i jakie nasiona kupuję do rekultywacji pastwisk, albo czy mój rozsiewacz rzeczywiście mieści 200 kg polifoski to się chyba forum nie załamie?
Hinomoto

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Po co jest forum Małego traktora?

Post autor: marekspectra » 30 sty 2020, 21:34

Panowie, dajcie luz. ktoś kto bez emocji czyta wasze posty, patrzy na to z niesmakiem, dorośli faceci a wtykają sobie jak dzieci.

Piotrze , twoja praca - merytorycznie to wartość sama w sobie. Doceniam jak wiele zrobiłeś dla tego Forum i doceniam że chcesz tu być. Ale obaj wiemy, że musimy się rozwijać, że trzeba "nowej krwi" nadążać za trendami to mało, żeby istnieć trzeba je tworzyć. Obserwujesz ruch na Forum, pamiętasz doskonale Miecha, Robsona i wielu wielu innych... Gdzie ONI teraz są? (Ksit druh wierny jest :) Forum działa , jest dużo słabsze niż kiedyś ale działa. Sam tym faktem jestem zaskoczony, byłem pewien, zw wzorem setek innych internetowych for , po prostu sie wyludni a potem padnie.

Ale skoro jest takie trudne do ... ten tego, to może warto o nie zawalczyć? Dalego przysiadłem trochę, znalazłem fajnych ludzi którzy chcą mi pomóc, przygotowaliśmy wspólnie pewne zmiany. Jak tylko będą gotowe do upublicznienia to je wdrożymy. Ale poza samą grafiką, estetyka , funkcjonalnością , trzeba wnieść coś nowego merytorycznie. Moze sie mylę, ale sytuacja właścicieli małych traktorków przed 7 laty a teraz jest zupełnie inna. Wtedy nie buło nic , żadnej pomocy czy od sprzedawcy, czy znalezienia czegoś w internecie. Był jeden importer i akant ogrody i tyle. Dziś importerów jest wielu, urośli maja swoje oddziały w Czechach Niemczech ,itp. Podejście do klienta jest inne, maja swoje warsztaty, sklepy z częściami... Nikt nie musi wyważać otwartych drzwi, tak jak my kiedyś... Ja uważam, ze powinniśmy zacząć skupiać sie nie tylko na łożyskach, ale nieco szerzej podejść do użytkowania małego traktorka. Kiedyś nikt nie czepił sie naprawy naszych maleństw, dzisiaj kiedy sie zepsuje, oddajesz sprzedawcy a ten go po prostu naprawia. Oczywiście wielu . jak nie większość , ciągle robi to samemu, ale czy tak będzie w przyszłości. ?

Myślę że poszerzenie w sumie o jeden dział, nic więcej - niczego złego temu Forum nie przyniesie. A może zachęcić do częstszych odwiedzin, większej grupy użytkowników.

Lewan - nie znam Cie osobiście, ale imponujesz mi swoja energią, tym że Ci sie chce, że robisz fajne rzeczy i chcesz sie dzielić nimi z nami. Dzieki takim ludziom jak TY, których obserwowałem i sie od nich uczyłem, zbudowałem własny ładowacz, przyczepę, jakiś kosz, dźwig a potem wraz z szwagrem adaptowaliśmy jakiś pielnik, potem drugi a teraz sam "produkujemy" maszyny dla pracy na winnicach.

Jesteście tu Obaj potrzebni, prze-stanice świrować , tylko róbcie co robicie - bo to jest ważne i potrzebne nam wszystkim.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ