Garaż szopa wiata

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: Gelo » 18 sty 2020, 10:12

Lewan
Okap rób ok 0,5m. Do krokwi nie potrzebujesz żadnych maszyn, zwykła piła do drewna, młotek i może dłuto. Górę skręcasz wkrętami i możesz wzmocnić blachami. Dół na belkę wcinasz ale minimalnie aby zaparcie było, dodatkowo przykręcasz albo przybijasz konkretnym gwoździem, a dodatkowo możesz przykręcić trójkątem z blachy do krokwi i belki, wtedy krokiew mniej wykręca. Jak krokwie na okap wypuścisz to odmierzasz pierwszą i ostatnią, przeciągasz sznurek i odznaczasz wszystkie. Ja potem po koleji leciałem poziomicą, tak żeby pion był, obcinasz i do czoła przybijasz deskę o wymiarze krokwi. Deska nie może wystawać powyżej krokwi. No i na ta deskę kładziesz obróbkę.
Branson 4020

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: wojtis1990 » 18 sty 2020, 11:26

Ciąć mur po całości ? Ja bym wypoziomował murłatę, ewentualnie wylał wieniec na tym murze żeby go wyrównać i wzmocnić zatopić w nim kotwy na murłatę. Konieczna izolacja między betonem a drewnem, zwykła papa lub są takie gumowe taśmy grube.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: lewan24pl » 18 sty 2020, 11:41

No ja sam myślałem stać wieniec ale to dużo pracy i na raz nie zrobię wszystkiego bonczsu mi braknie
Albo na raty będę robić pięt ogarnę ten mur bo będę w lutym to obyczaje co i jak z tymi poziomami a dopiero w wtedy zdecyduje co zrobić bo mam nadzieję że Niemiec dobrze poziom złapał bo przyznać trzeba że beton twardy jak skała
Nic za miesiąc będę w domu to zrobię oględziny co i jak bo na razie to oglądam filmiki jak robią więźbę konstrukcje drewniane itp.
Trzeba się douczyć żeby jakiejś lipy nie zrobić
Tylko mnie jeszcze zastanawia jak połącze mur łatę w narożnikach i w nich ma stać słup do góry a chciał bym go też ma czopa zrobić żeby się wszystko dobrze trzymała i jak to połączyć trzy kantówki
Bo górne to coś takiego
Obrazek
Tylko chodzi o dolna w tym narożniki bo od ściany to wiem jak a tu dwie nędza złączone do siebie mur laty i jak na tym czop zrobić ? Czy wtedy nie osłabia się drewna
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: lewan24pl » 19 sty 2020, 23:29

A ja się dokształcam dalej i znalazłem taki fajny kalkulator który nam wymierzy odległość gdzie i pod jakim kątem wyciąć zamek w krokwi pod murłate
http://www.duzer.pl/kalkulator/
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: lewan24pl » 21 sty 2020, 23:49

Panowie a jakie wkręt do krokwi chodzi o długości
Cis takiego ???
https://allegro.pl/oferta/wkrety-ciesie ... e=facebook
Chodzi mi o długość konkretnie
1 - do połączenia krokwi z murłatą (300-260-280mm???)
2- do kontr łat i łat (70-80mm???)
I jaką kupić membrana bo jest duży wybór i ceny niektóre bardzo drogie a nie mam zielonego pojęcia na temat membran jaka na co itp.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: wojtis1990 » 22 sty 2020, 08:14

Wkręty dokładnie takie, ale długość to musisz sobie dobrać sam do tych materiałów które będziesz miał. Ja dobierałem tak że 1/3 wkręta przechodziła przez pierwszy materiał i 2/3 albo więcej w drugi. Co do membrany się nie mogę wypowiadać bo nie mam o nich kompletnie zielonego pojęcia, kupowałem zwykłą, nie najtańszą co mieli tylko ze średniej półki.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: Gelo » 22 sty 2020, 09:23

2- do kontr łat i łat (70-80mm???)
I jaką kupić membrana bo jest duży wybór i ceny niektóre bardzo drogie a nie mam zielonego pojęcia na temat membran jaka na co itp.
Tymi wkrętami to łapiesz tylko krokiew z murłatą a łaty i kontrłaty to gwoździe 3 i 4'', przynajmniej ja tak robiłem. Odnośnie membrany, to bierz taką którą stosuję się pod dachówkę ceramiczną, jest sporo grubsza.
Branson 4020

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: lewan24pl » 22 sty 2020, 13:25

Spoko to następna kwestia załatwiona
Teraz jaki rozstaw skupów 2-3m bo chcę wstępnie policzyć ile czego mi potrzeba
A dzwoniłem do tartaku zapytać o cenę to niby podrożało i 900zł m3 ale nie przdestawialem się matkę wyśle bo ich zna dobrze albo poszukam gdzie indziej bo wydaje mi się że drogo ale to może mi się tak zdawać bo kiedyś to jak pamiętam cis 600-700zl ale to pewnie dawno i nie prawda :lol:
Pokrycie będzie jakaś blachodachówka
Także co proponuje cię 2-3m?
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: Gelo » 22 sty 2020, 15:19

Zobacz jaką masz długość pod słupy i sobie tak podziel, żeby miały równy odstęp a czy to wyjdzie 2,5 czy 3 metry to i tak będzie git. Drewno jest coraz droższe, więc niestety płać i płacz ;). Odnośnie blachy odradzam blachodachówkę no chyba że dobrej firmy, na tłoczeniach lubi pękać. Osobiście wybrałem trapez, lepszy(chyba), łatwiej się kładzie i obróbka tez łatwiejsza ;)
Branson 4020

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Garaż szopa wiata

Post autor: Dj Snake » 22 sty 2020, 15:43

Blachodachówki położyłem z 3000m² i nie zauważyłem żeby pękały na tłoczeniu, zarówno tanie hanbud czy inne jak i droższe rukki czy Pruszyński. Kładź to co masz w dobrej cenie i Ci odpowiada to nie dom ;)

Za trapezem przemawia fakt że trochę łatwiej go obrobić i ogólnie położyć, trudniej to zepsuć 😀


Co do rozstawu słupów to 2,5-3m przy grubościach 14x14 jest spoko, choć mozesz się pokusić o prostokątny przekrój płatwi, będzie mocniejsza. Np. trudniej ugiąć belkę 12x16 niż 14x14 :)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

ODPOWIEDZ