Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Pług do identyfikacji

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Pług do identyfikacji

Post autor: Miecho » 15 maja 2015, 21:56

Witam
Proszę o identyfikację narzędzia ze zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mogę nabyć ten oto pług w cenie "złomu" ok 250zł z krojem
Ma obecnie założone (nieprawidłowo) lemiesze od pługu konnego i zniszczone odkładnice.
Właściciel twierdzi, że to "Karlik" i deski wszędzie dostanę

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług do identyfikacji

Post autor: marekspectra » 16 maja 2015, 08:12

Nie znam producenta tego pługu. Słupice i krój ramy nie pasują do UG czy naszych lokalnych z południa Polski. Z tego co wiem nie bedzie problemu z lemieszami - są na dwie śruby i kupisz w każdej agromie. Z odkładnicami tej pewnosci nie mam. Mysle że wizyta w jednej z nich, zakup odkładnicy z opcją zwrotu jak nie bedzie pasować temat rozwiąże.

Krój kostuje ok 150zł. oddając reszte na złom i tak nie stracisz - w razie W :)

Jeszcze nigdy nie widziałem tak zniszczonych (zużytych) odkładnic. Obejrzyj dokładnie ramę, czy nie była naprawiana - spawana - czy nie jest zwichrowana - jesli jest - marne szanse na to by pług dało sie dobrze ustawić w orce.

Obejrzyj dokładnie węzeł - miejsce na dole słupicy do którego przykrecane są lemiesze - czy scianki nie są pogiete, wyoblone... Wbrew pozorom niewielkie zmiany w kątach robią dużą róznice w pracy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Pług do identyfikacji

Post autor: RobFra » 16 maja 2015, 20:13

Na złomie dają 70gr/kg , a pług waży 80-120kg to słabo ze zwrotem 250zł. Dodatkowe koszty za odkładnice i lemiesze... + robota, a jak nie spasuje...
Jeśli to ten Karlik to może warto ze względów kolekcjonerskich nabyć.
Krój - masz mocowanie to dorób krój ze zużytej piły tarczowej 8-) Nie mój patent, ale sam tak zrobię.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług do identyfikacji

Post autor: k_sit » 17 maja 2015, 07:25

Wygląda na pług podorywkowy jakie są wymiary między słupicami? Odkładnicę i lemiesze dobierzesz jak by nie pasowały można u kowala pod profilować. Tylko pytanie czy Janek to pociągnie? Nawet jakbyś dołożył drugie tyle na renowację to i tak zyskasz bo te nowe to jedno skibowy za 700 . Z profilu cienkiego i delikatne. A tym zerwiesz darninę i nie męczysz się z glebogryzarką.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pług do identyfikacji

Post autor: Miecho » 17 maja 2015, 08:04

Mam jutro podjechać i zdjąć odkładnice na wzór, jak dopasuję na targu to biorę, a jak nie to UG2

Podorywkowy nie nadaje się do orki głębszej niż 10-15cm?

Pług jest mniejszy od Uni Grudziądz, cieńsze profile, krótsze odkładnice i niższe słupice. To jest jeszcze dawna konstrukcja, kiedy nie brakowało stali czołgowej :lol: w 2 osoby się nie podniesie.
Słupice proste, brak "prywatnych" spawów

Nie będę uprawiał pola, u mnie problemem to zawsze jest warstwa darni na ogrodzie. Glebogryzarka okazała się w tej kwestii całkowicie bezużyteczna - w ogóle jest dla mnie bezużyteczna, a miała być taka fajna.

Stawiam na pług i kultywator, potem grabie, grabie, grabie.... :twisted:

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług do identyfikacji

Post autor: k_sit » 17 maja 2015, 10:12

Nie do konca się z tym zgodzę zależy od ustawień. Wysztorcowania skiby i opuszczenia na kółku.

ODPOWIEDZ