Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

lukasz1981

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
lukasz1981
Posty: 32
Rejestracja: 06 maja 2014, 21:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

lukasz1981

Post autor: lukasz1981 » 06 maja 2014, 22:05

Witam. Z tej strony Łukasz z woj. śląskiego okolice Tarnowskich Gór, jak na razie w trakcie lustrowania rynku mini sprzętu, chęci spore, kasy trochę mniej :), poszukuję sprzętu mało gabarytowego moc w max w granicach 15 KM, przeznaczony na 30ar + ewentualnie usługi w małym zakresie. Wstępne rozeznanie skierowało mnie na model Kuboty BX -1 i model B7000 zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam założycieli portalu i wszystkich którym coś się chce i nie narzekają :D .

lukasz1981
Posty: 32
Rejestracja: 06 maja 2014, 21:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Opinia

Post autor: lukasz1981 » 08 maja 2014, 14:16

Co powiecie o tej firmie widać że podejście do klienta zgoła odmienne od naszych krajowych handlarzy

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: WITAM

Post autor: petra » 08 maja 2014, 14:33

O jakiej firmie piszesz, bo tej wiadomości zabrakło....
Petra
Petra
Kubota GL23

lukasz1981
Posty: 32
Rejestracja: 06 maja 2014, 21:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: WITAM

Post autor: lukasz1981 » 08 maja 2014, 22:09

http://www.snowmobil.com/Small-tractors ... ::642.html
link do firmy o której wcześniej zapomniałem wkleić.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: WITAM

Post autor: Rav » 08 maja 2014, 23:20

Egzemplarz doprowadzony do stanu fabrycznego o ile zdjęcia nie kłamią.
Na stronie mają bardzo fajne kosiarki rotacyjne na przód i na tył ale bez bocznego ramienia.

lukasz1981
Posty: 32
Rejestracja: 06 maja 2014, 21:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: WITAM

Post autor: lukasz1981 » 09 maja 2014, 09:34

Pytanie do doświadczonych posiadaczy sprzętu zakupionego u polskich handlarzy, czy jest sens oglądania się za takimi ofertami jaką tutaj przedstawiłem, czy warto płacić więcej, czy sprzęt który przychodzi z Japonii i jest sprzedawany w Polsce wymaga już na wstępnie dużych kosztów napraw, i nie mam tu na myśli kosmetyki, nowego lakieru, opon, akumulatora, wymiany olejów filtrów smarowania maszyny itp. spraw które jak każdy normalny użytkownik sprzętu wie że trzeba okresowo wymieniać, chodzi mi o grube tematy typu silnik, skrzynia, przekładnie, uszczelnienia itd. Sprzęt jest wiekowy więc ....

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: WITAM

Post autor: marekspectra » 10 maja 2014, 19:17

Witaj, czy jest sens...hmm nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powiem tak, traktorki z tej oferty i z polskich importerów przyjechały z tego samego placu z Japoni, tym samym transportem w tych samych kontenerach wypakowanych w porcie w Hamburgu.

Możesz kupic w traktormixie - tak jak przyjechały, w Bossie - po malowaniu iw Niemczech po liftingu.

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć na podjeździe ( wiadomo sąsiad patrzy z za płota), ile masz kasy , i czy umiesz potrafisz masz czym serwisować.

Generalizujac - uszczelnienia przednich zwolnic, uszczelnienie wałka PTO , wymiana siedziska, wymiana opon, wymiana filtrów, olejów... to pakiet startowy który zrobi importer ( za co słona zapłacisz) lub Ty sam. I najważniejsze, musisz mieć wielkiego pecha żeby trafic na jakiś wymagajacy poważnych napraw - egzemplarz. Ja osobiscie nie czytałem , nie widziałem , nie słyszałem o traktorku w którym wywaliło skrzynie, czt korba wyszła bokiem czy coś takiego.. Jedynie Petra wspomina o przedmuchach..ale skonczy sie to tym że wymienią mu pierscienie na tłokach i tyle... co to za awaria?!

Ostatnia najważniejsza uwaga - o ile traktorek pochodzi bezposrednio z kontenera - jest ok. Ale jesli nie jesteś specem od traktorków- zakup maszyny uzywanej na zachodzie lub u nas w kraju - to gwarancja mniejszych lub wiekszych kłopotów. Po prostu trzeba sie liczyć ze wszystkim.

No chyba że sprzedający jest kolega z Forum - wtedy wyglada to troche inaczej :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ