Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
gsfasi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 18:14

Re: Yanmar FX 215 zakup i opis

Post autor: gsfasi » 12 lut 2014, 21:45

Witam , od niedawna szukam mini traktorka , do jego zadań będzie należeć praca z opryskiwaczem 200 l na plantacji 2h a z czasem może większej , koszenie trawy między rzędami i przygotowanie ziemi pod warzywnik :) jestem z Podkarpacia do tej pory oglądałem traktorki w Rzeszowie oraz w Dębicy. Wpadła w oko ładna kubota 7001 za 12 tys ale postanowiłem szukać dalej by mieć porównanie i z nadzieją na coś tańszego chociaż z tym raczej będzie ciężko , moje pytanie w jakiej miejscowości zakupiliście ten traktorek i czy znacie tego typu sklepy na Podkarpaciu lub w Małopolsce ?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 12 lut 2014, 22:42

Witaj, traktorek fajny , jest tu na forum parę takich. Podstawowe pytanie - jaka jest maxymalna waga tego opryskiwacza ? To warunkuje wielkość traktorka.

Na Podkarpaciu tylko to co wymieniłeś - o innych nie słyszałem.

PS

Ten opryskiwacz taki jak ma Oskar?

viewtopic.php?f=25&t=291
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kamil00 » 13 lut 2014, 18:23

kolego ta kubotka chyba bedzie za mała do opryskiwacza nawet 200l sam woda to bedzie 200kg plus 100 ileś opryskiwacz , to sporo a nawet jak byś lał powiedzmy połowe to znowu będzie się woda bełtać i będzie strasznie bujało traktorkiem (sprawdzałem na opryskiwaczu 400l ale muj traktorek jest 2 razy większy od tej kuboty )

gsfasi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 18:14

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: gsfasi » 14 lut 2014, 20:31

Wiadomo , większy lepszy . We Francji widziałem taki opryskiwacz na kubocie 6000 11 km "jakoś" dawał rade , ale gdybym się nie wahał to już bym go kupił :) jest 2 hektary koszenia i pryskania docelowo będzie dwa razy więcej więc nie będzie miał łatwego życia . może zrezygnować z przedniego napędu i celować w coś mocniejszego i większego tylko z 4x2 ale pole mam trochę pod górkę.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 14 lut 2014, 20:40

Traktorek bez przedniego napędu ma ok 25% mniej mocy uciągu rozpatrując te same silniki a różne modele .

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Jakuboo » 19 lut 2014, 22:42

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi.
Tak jak mówiłem podchodzę do tematu na spokojnie, trochę szukałem i znalazłem w mojej okolicy taką Kubote... Kubota B1702M mówi to komuś coś? Co o tym sądzicie?
Prawdopodobnie w sobotę pojadę to obejrzeć, na co mam zwrócić uwagę (za bardzo nie znam się na tym...)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: petra » 20 lut 2014, 18:25

Witaj, na Twoim miejscu liczyłbym na zimny lub bardzo zimny dzień, sprawdził bym czy traktorek był odpalany tego dnia, poprosił o uruchomienie sprzętu i obserwował jak odpala. Następnie po rozgrzaniu sprawdził czy - nie ma wycieków, czy przy stałych ale wysokich obrotach dymi, sprawdził odmę silnika czy nie za bardzo "dmucha"
To czego sam nie sprawdziłem dokładnie, a powinienem - stan wszystkich osłon gumowych, pracę na wszystkich przełożeniach, jak działa podnośnik płynnie,szarpie itd.
Nigdy nie licz na to, że sprzedawca ci po zapłaceniu coś poprawi, dośle, naprawi w terminie. Dobrze jak w ogóle zareaguje na Twój telefon.
Pozdr
petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 20 lut 2014, 19:13

Jak wyżej.
a ponad to:

Luzy w układzie kiewownicy - dopuszczalne na krzyżakach.
Najwazniejsze:

Każ sobie podnieść przednie koło - sprawdz luz koła góra - dół - jesli jest luz, to łożyska i uszczelniacze do wymiany - nie jest to może jakiś dramat ale zawsze może być tak ,że łożyska wybiły gniazda w obudowie w których są osadzone a to już problem.
Sprzęt kupowny że niby po przegladzie - absolutnie nie może miec luzu góra - dół. Czyli godz 6 do siebie a 12 od siebie i na odwrót.

Jeśli poruszysz kołem tak jak sie kreci podczas jazdy - bedziesz słyszał szum kół zebatych - to norma i tak ma być , jesli ruszysz i cofniesz od oporu do oporu to tu luz liczymy w centymetrach :)

Sprawdz poziomy i stan (jkość na wygląd) oleju : w silniku - w przednim moscie, w oczku skrzyni biegów. Poza silnikiem oleje powinny mieć barwę klarowną jak nowe. Jeśli stwierdzisz niski poziom lub brak - to bardzo niedobrze.

Sprawdz płyn chłodniczy w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym - stan, kolor - białe tłuste plamy w płynie - uciekaj.

Kubota - nowa , stara mała duża - przy rozruchu rzuci czarnym dymiem - one tak mają. Po chwili - nie powinno być widać jakiegokolwiek dymu.

Zimny traktor, zapal sam - obserwuj kontrolkę oleju - powinna zgasnąć przy pracy rozrusznika lub w momencie kiedy silnik "chwyci" po chwili zgaś go i zapal ponownie - powinen chwycić na dyg, powtórz parokrotnie, czy za każdym razem pali na ząbek.

Zagrzej silnik z 15 -20 min - w tym czasie sprawdz sprzegło - prawa noga hamulec full - lewa powoli puszczasz sprzegło - gaz reczny na 30% na skrzyni najszybsze biegi - silnik powinien sie zadławić.

Sprawdz przedni napęd - wjedz na grząski (trawa) teren , włacz przód, zachamuj tył - ręczny gaz ,puszczaj szybko sprzegło oserwując przednie koła czy "drapią"

Sprawdz blokadę tylnych kół - unies tylne koło , skrzynia biegów na luz , kreć kołem, druga osoba niech wcisnie dzwignie blokady - w momencie jej włącznia - głuchy trzask i koło powinno sie zablokować.

Weź ze sobą kartkę i długopis - na jednej stronie w punktach napisz co masz sprawdzić, na drugiej zapisuj wszystko to co o obsłudze mówi sprzedający. Dokładnie opisz sobie jak działa ,co czym sie włącza i dlaczego - system monroematic.

z grubsza to tyle :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Jakuboo » 21 lut 2014, 22:38

Dzięki za konkretną instrukcję postępowania ;)

sam model mówi wam coś?
Podam jeszcze jedną informację, może w tej kwestii coś doradzicie..
Cena to 15900zł (możliwe do negocjacji) za kubote +glebogryzarke lub kosiarkę bijakową (opony podobno nówki nie chińskie.
Ta cena jest w porządku za taki zestaw, czy może zły znak?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 21 lut 2014, 23:06

Co do wysokosci ceny - nie umiem odpowiedzieć czy tanio czy drogo - nie śledzę rynku. Ale importerzy podają ceny brutto , kupując bez f-y generalnie upuszczają na VAT.

Kup z kosiarką, bo kosiarki niżej 3 tyś nie dostaniesz, a za dobrą glebogryzarkę zapłaciśz od 1500 do 1800zł.

Model jest ok , 20KM to całkiem sporo. Myślę że w tym przedziale cenowym i parametrach użytkowych traktorka to dobry wybór.

Daj znać jaki finał sprawy, chetnie zobaczyłbym jakieś fotki :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ