Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Rav » 21 kwie 2014, 08:17

Co do tego mitsubishi to jak byłem w zampolu to go też brałem pod uwage, zrobiony jest ładnie, odnowiony,ale...
Nie każdy sprzęt jest u nich odnawiany, co może świadczyć o stanie przed odnowieniem, temat do przemyślenia - ale z tych miejsc które odwiedziłem ich warsztat i lakiernia wyglądają najlepiej.
Co do reszty pytań, wom z przodu raczej żadkość w oryginale, ale można dołożyć co i sam planuję, poszukaj na forum są tematy i o tym.
Zamiatarkę też spokojnie taki traktorek zasili, tylko jeszcze musisz mieć przedni tuz żeby ją zamocować.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 21 kwie 2014, 08:23

Odnośnie siłownika służy on do poziomowania narzędzia zawieszanego na tuz .Co do marki nie wypowiem się. Napęd wom na przód można rozwiązać kilkoma sposobami
I nap. pasowy z napinaczem jako wł-wył
II Sprzęgło kłowe lub cierne (od motorów ) +przekładnia
III Po przez przekładnie planetarną z hamulcem tulei
itd.

Shadow Knight
Posty: 19
Rejestracja: 20 kwie 2014, 16:15

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Shadow Knight » 21 kwie 2014, 15:42

Powiedz mi Rav czy w każdym da się dorobić ten wałek mocy na przód? Są jakieś obwarowania sprzętowe, których nie przeskoczę?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 21 kwie 2014, 16:08

Kupując traktor, sprawdz czy na kole pasowym wału ( to od paska napedu pompy wody i alternatora) jest przykrecony frezowany wałek. To z niego wyprowadzony jest napęd na pompy wody mocowane przed grilem - to w oryginale.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Rav » 21 kwie 2014, 16:27

Nie wiem szczerze to jeszcze przede mną, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni. Mnie zastanawia jakby z tym wałkiem spiąć zewnętrzną pompę hydrauliczną i z niej na silnk hydrauliczny który na wyjściu mial by wom który by tu napędzał w tym przypadku zamiatarkę a w moim kosiarkę, tylko co z ich wydajnością?

Shadow Knight
Posty: 19
Rejestracja: 20 kwie 2014, 16:15

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Shadow Knight » 21 kwie 2014, 18:55

Rav pisze:Nie wiem szczerze to jeszcze przede mną, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni. Mnie zastanawia jakby z tym wałkiem spiąć zewnętrzną pompę hydrauliczną i z niej na silnk hydrauliczny który na wyjściu mial by wom który by tu napędzał w tym przypadku zamiatarkę a w moim kosiarkę, tylko co z ich wydajnością?
Nie wiem czy ogarnąłem co chcesz zrobić, ale z tego co czytam chcesz wałek przerobić na pompę, którą przerobisz na wałek? To myślę że prostszym rozwiązaniem byłby zakup wydajniejszej pompy(nie wiem czy jest możliwość dania drugiej).

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 21 kwie 2014, 21:14

Kolega Rav myśli zastosować dodatkową pompę olejową i silnik hydrauliczny tzw napęd hydrokinetyczny . Wiąże się to z dodatkowym zbiornikiem rozdzielaczem ,chociaż olej można podłączyć z skrzyni . .W takim układzie musi być zastosowana chłodnica oleju .Pompa najlepiej tłoczkowa z zmienną wydajnościom odchodzi rozdzielacz ,silnik tłoczkowy podobny do pompy (wydajność) . Wady: duże koszta i problematyka ;zaleta: możliwość regulacji obrotów oraz kierunków l-p ,płynność ruchów (powolny start).

Shadow Knight
Posty: 19
Rejestracja: 20 kwie 2014, 16:15

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Shadow Knight » 01 maja 2014, 13:49

Naszło mnie kolejne pytanie. Część traktorków ma przy jednym z ramion tłok hydrauliczny i tera pytanie, czy jeśli jakiś go nie ma to można to samemu dokupić i zamontować? I jak to jest z tym poziomowaniem, jak podłączę dowolny sprzęt i pobawię się gałkami i guzikami to wyrówna ułożenie sprzętu?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 01 maja 2014, 15:58

Shadow Knight pisze:Naszło mnie kolejne pytanie. Część traktorków ma przy jednym z ramion tłok hydrauliczny i tera pytanie, czy jeśli jakiś go nie ma to można to samemu dokupić i zamontować? ułożenie
Tak. patrz tu:

viewtopic.php?f=36&t=22
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 01 maja 2014, 16:00

Shadow Knight pisze: I jak to jest z tym poziomowaniem, jak podłączę dowolny sprzęt i pobawię się gałkami i guzikami to wyrówna ułożenie sprzętu?
W przypadków oryginalnch monrematic - odp. tak.

W przypadku kiedy sam zastosujesz siłownik sterowanie tylko reczne.

Jak chcesz o tym pogadać to nie ten dział . Zaprszam do 'Hydraulika"
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ