Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Asystent skrętu

Kubotagl240
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2024, 22:09

Asystent skrętu

Post autor: Kubotagl240 » 27 mar 2024, 22:04

Witam, mam pytanie jak ogarnąć asystent skrętu ? Mam Kubote GL240, bo wydaje mi się że to nie działa ale nie wiem jak to sprawdzić, a druga sprawa jest taka że te przełożenie wajchy w bok na asystent jest taki strasznie krótki tak jakby nie chciało się wbić do końca chodź nie wiem może i tak ma być nie znam się. Druga sprawa grzanie świec po nocce przekręcę kluczyk i dosłownie 2 sekundy gaśnie i kończy grzać i długo kręci żeby zapalić ale jak zrobiłem na krótko żeby podgrzać to tyk i zapalił odrazu winny przekaźnik? Mało tego wczoraj gasł ze stacyjki a dzisiaj tylko poprzez pociągnięcia tego cięgna pod kierą. Trzecia sprawa i ostatnia 😁 bardziej bym powiedział że paruje mi mocno z odmy czy to normalne?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Asystent skrętu

Post autor: yanmarf17d » 30 mar 2024, 20:06

Pierwszy post i jedziesz z grubej rury :o Na forum obowiązują pewne zasady (więcej czytania ,minimum pisania)
Asystent skrętu w GLkach to pikuś przy takim skręcie kół i możliwości użycia hamulca rozpinanego.
Moduł czasowy (lubi padać) odpowiada za prawidłową pracę świecy żarowej Jest też przekaźnik świec ale one najczęściej są sprawne
Obrazek
Do gaszenia i urochomienia silnika używa się cewki gaszenia (Przy pompie paliwowej)sterownik znajduje się pod kierownicą
Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Kubotagl240
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2024, 22:09

Re: Asystent skrętu

Post autor: Kubotagl240 » 31 mar 2024, 14:40

Lepiej z grubej rury niż codziennie zadawać po jednym pytaniu 😄 ale no dzięki za odpowiedź 🫡

ODPOWIEDZ