Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Mrok yanmar f14D

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Mrok
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2023, 06:24

Mrok yanmar f14D

Post autor: Mrok » 12 gru 2023, 20:49

Witam wszystkich.
W okresie wakacyjnym kupiłem yanmara f14D, wcześniej użytkowałem sama którego sam zrobiłem z silnikiem maluszka ale to nie był rozwojowy sprzęt, brakowało blokady kół i wałka wom, resztę bym ogarnął ale nie opłacalny interes. Wybór padł na yanmara f14D, ojciec ma c360 z turem, sam mam starą koparkę więc taki maluszek 14 konny był dla mnie idealny.
Po kupnie zamontowałem podnośnik 3 punktowy, kupił glebogryzarkę też yanmar, uspawałem kosiarkę na WOM ze starego kosiska od traktorka ogrodowego, uspawałem zaczep do przyczepy a teraz kończę pług do śniegu. Aha i tuz przedni też uspawany ale jeszcze hydraulikę trzeba spiąć do kupy, niestety czasu mało na wszystko. Z hydrauliki będzie rozdzielacz 3 sekcje (2 na przód w tym jedna z pływakiem do pługa i jedna sekcja na tył) plus drugi jednosekcyjny roozdzielacz na tył z wolnym spływem do przyczepy.
Ale się rozpisałem :-P
Jak by kogoś interesowało to mogę zrobić foty i wrzucić na forum.
Dziękuję tym którym chciało się to czytać :-D
pozdro z mazowieckiego

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: wojtis1990 » 14 gru 2023, 05:40

Witamy na forum. Pewnie że chcemy zdjęcia oglądać, pokaż też tę koparkę.

Mrok
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2023, 06:24

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: Mrok » 19 gru 2023, 18:25

A takiego cudaka posiadam.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać pług do śniegu już czeka na malowanie, hydraulika w trakcie podłączania przewodów, przedni tuz czeka tylko na hydraulikę.

Na dniach wrzucę jeszcze fotki kosiarki którą dostosowałem do traktorka.
A tu jeszcze jakieś fotki z kratownicą do równania terenu i przyczepką którą będę szykował w przyszłym sezonie pod hydrauliczny wywrot i nowa paka w tym.

Obrazek Obrazek Obrazek

No i moja zabytkowa koparka która meeega robotę zrobiła przy budowie domu i teraz dalej działa w ogarnianiu podwórka

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: wojtis1990 » 19 gru 2023, 21:28

Super połączenie duży i mały sprzęt. Jak skończysz przedni tuz to wrzuć zdjęcia, szukam powoli inspiracji i myślę czy robić przedni tuz czy się nie bawić i zrobić pług na euro ramkę do ładowacza.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: emek650 » 20 gru 2023, 13:19

Witaj.
widzę że masz "dzikową" przyczepkę... na bazie takiej robiłem moją z wywrotem... :D , gdzieś na forum powinny być fotki i filmik. Służy kilka ładnych lat i przewiozła tony różnych materiałów. Wywrot zrobiłem tylko do tyłu bo mi zależało na tym aby była niska.https://photos.app.goo.gl/Kk1beQHbwCu8cmxg7

Mrok
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2023, 06:24

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: Mrok » 22 gru 2023, 17:55

Tak, przyczepka z dzika, ktoś dawno temu ją podniósł i poszerzył, niestety paka słaba i trzeba będzie od nowa zrobić ale w sumie to może dobrze bo zrobi się porządnie. Zaraz poszperam za fotkami tej Twojej na forum.

Mrok
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2023, 06:24

Re: Mrok yanmar f14D

Post autor: Mrok » 23 gru 2023, 11:13

Jeszcze fotki kosiarki po mojej przeróbce ale na wiosnę wymaga małej modyfikacji.

Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ