Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Wymiana siedzenia.

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Wymiana siedzenia.

Post autor: Rav » 10 lip 2023, 14:47

Hej jako że siedzenie w moim iseki jest dość sfatygowane i po całym dniu jazdy plecy odmawiają posłuszeństwa, noszę się z zamiarem wymiany. Mam na uwadze 2 modele.
1. Obrazek

lub Obrazek.
Czy ktoś z Was miał styczność z takimi?
W pierwszym obawiam się że cała ta regulacja z tyłu zajmie za dużo miejsca i będzie ciasno - niestety w okolicy nie mam żeby przymierzyć.
Drugi regulacja pod spodem, trochę wyższy, sporo droższy ale jeszcze nie ma żadnych opinii nie wiem czy nie będzie chiński badziew...
Jeśli ktoś się z nimi zetknął proszę o opinię.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: yanmarf17d » 10 lip 2023, 17:06

To sa dośc duże siedzenia i zajmują miejsce w naszych maluszkach. Nie zawsze taki fotel się zmieści. Nie znam tych wyrobów, ale wydaje się się , że ten żółty taki kubełkowy to i kręgosłup będzie cierpiał przy długotrwałej pracy. Lepszy z regulowanym oparciem,
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: wojtis1990 » 11 lip 2023, 06:00

Jeżeli ten pierwszy ma z tyłu sprężynę i nakrętkę do regulacji w takiej puszcze to mam dwa takie fotele. Są dużo większe od fabrycznych ale są wygodniejsze. Musiałem przerobić mocowanie podstawy i weszły do obu ciągników tak na styk. Jak nie zapomnę to zrobię wieczorem zdjęcia.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Rav » 11 lip 2023, 08:13

Dokładnie ten pierwszy ma wszystko z tyłu. Z info z wymiarami wiem że wejdzie na szerokość na styk. Wiem że pójdzie też do przodu i to jest główna obawa bo mały nie jestem i nie chcę mieć za ciasno.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: wojtis1990 » 12 lip 2023, 06:01

Siedziska mają przesuw do przodu i do tyłu, przeważnie i tak trzeba przerabiać podstawę żeby zamontować do naszych maluchów. Na pewno warto bo są wygodniejsze od fabrycznych, mają kilka regulacji oraz to co najważniejsze czyli amortyzację.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Rav » 12 lip 2023, 18:14

U Ciebie wygląda super, ale masz jedną zaletę w konstrukcji traktorków - nie masz baku za plecami. U mnie w iseki niestety się nie popisali. Zamówiłem ten tańszy czarny - ale poszedł na zwrot, po złożeniu tracę około 20 cm miejsca przy maksymalnym dosunięciu do krawędzi zbiornika, to na mój gabaryt za dużo. Nie zrobiłem zdjęć niestety jaka to różnica. Zamówiłem teraz ten droższy, mam nadzieję że będzie to bo jak nie ..... Przerobienie mocowań nie stanowi problemu bo na dole akurat miejsca dość.

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Bradomsko » 14 lip 2023, 12:56

Ja miałem ten sam problem i odsunąłem bak po prostu
https://m.fotosik.pl/u/Bradomsko/album/2559230

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Bradomsko » 14 lip 2023, 15:58


Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Rav » 19 gru 2023, 14:33

Przygód z fotelem ciąg dalszy i zakończenie.
Żółty fotel był fajny - ale za wysoki i niestety też do przodu poszedł za dużo - poszedł zwrot.
Następny był Grammer b12 Obrazek super fotel z amortyzacją schowaną w oparciu - genialne rozwiązanie bo z tyłu nie traci się miejsca prawie idealny i najbardziej chciałem żeby został ale poducha tego fotela była szersza z przodu przez co uniemożliwiała obsługę skrzyni biegów. Szkoda ale jak ktoś ma inną budowę traktorka polecam szczerze ten model.
Skończyło się na czymś takim.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pospawanie fotela i blachy wzmacniającej w środek, wymiana gąbki i obszycie naturalną skórą.
Tanio nie było ale znalazł się w końcu tapicer co mu się chciało.
Mam nadzieję że posłuży do końca - mojego albo traktorka :)

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Wymiana siedzenia.

Post autor: Bradomsko » 19 gru 2023, 17:53

Możesz podesłać link do tego grammera? Może by podpasował mi do miniładowarki

ODPOWIEDZ