Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Trawa w oleju hydrauliki

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Trawa w oleju hydrauliki

Post autor: marekspectra » 21 cze 2023, 19:10

Trawa w oleju hydrauliki ? !

Poproszono mnie o pomoc, Kubota Saturn podczas koszenia straciła wspomaganie a chwile później hydraulika ciągnika zupełnie przestała pracować. Jesli olej w skrzyni biegów osiągnie zbyt wysoką temperaturę, zacznie sie pienić i straci swoje właściwości. Takie będą objawy. Po godzinie znowu telefon - traktor wystygł objawy nie ustąpiły. Pytam o poziom , wycieki etc, wszystko ok, tylko na wałku WOM zawinęło sie sporo trawy i teraz tam trochę cieknie. Wieczorem przyjeżdżam rzucić okiem na problem. Rzeczywiście, żadnych wycieków, stan oleju ok wygląd, zapach... ok.
Odpalam silnik, pompa hydrauliki wydaje specyficzny odgłos - pracuje bez oleju. Co u licha, zdejmuje gumowy krócieć zasilający - pusto. zalewam go olejem, odpalam - pompa cichnie, hydraulika działa. Działa przez chwile...i znowu przestaje. Zdejmuje filtr hydrauliczny, tutaj niespodzianka - spodziewałam sie zwykłego wkładu a tu jest siatkowy, wielokrotnego użytku....ale w jakim stanie !!!!
Czegoś podobnego jak zyje nie widziałem. Trawa, nasiona gluty...Ale jak? jak to możliwe! Właściciel maszyny przychodzi z odpowiedzią, wiesz mówi tej trawy na wałku było masakrycznie dużo, była potwornie zabita.... pewnie uszkodziła simering i została tak wepchnięta.


Pilnujcie wałków w wysokiej trawie :) Inaczej może spotkac was coś w co nigdy byscie nie uwierzyli a jednak jest możliwe :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Trawa w oleju hydrauliki

Post autor: wojtis1990 » 21 cze 2023, 20:37

To tam już musi dobrze być simering wytarty skoro tak potrafi trawę zassać.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Trawa w oleju hydrauliki

Post autor: TadeuszB » 21 cze 2023, 20:59

Trzeba być palcem robionym żeby do tego doprowadzić, ten typ nie powinien się urodzić bo swoją bezmyślnością stwarza zagrożenie dla innych.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Trawa w oleju hydrauliki

Post autor: yanmarf17d » 22 cze 2023, 14:06

jeśli taka trawa dostała się do środka ,to pewnie cały olej wywaliło na zewnątrz, czyli nie trzeba wymieniać oleju, tylko uzupełnić :lol:
Tam wygląda , jakby pół siemeringu zabrała trawa. Ktoś mnie pytał o uszczelniacz wałka wom w yanmarze , gdzie podobna sytuacja była :trawa wydarła pół uszczelniacza kasetowego. Czy to możliwe?
Zdaje się ,że wałki odbioru mocy do kosiarek pracują bez osłon i długa trawa nawija się na wałek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Trawa w oleju hydrauliki

Post autor: RobFra » 22 cze 2023, 21:28

yanmarf17d pisze: 22 cze 2023, 14:06 Zdaje się ,że wałki odbioru mocy do kosiarek pracują bez osłon i długa trawa nawija się na wałek
A wałki kupili z osłonami? To używać!
A myślałem, ze osłony tylko dla ochrony krzyżaków, a tu patrzcie Panowie. :shock:
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ