Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Przyczepa Kubota L22

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: k_sit » 05 mar 2014, 21:35

A gdzie woda i rdza wejdzie .Jak będą mu się wyłamywać to wtedy pomyśli o kącie 45st, większej powierzchni spawu .

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: toku74 » 05 mar 2014, 22:09

A Ty musisz go od razu do parteru... :mrgreen:

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: marekspectra » 05 mar 2014, 22:39

Konstruktywna krytyka to coś co lubie :D

Rozumiem że chodzi o ramkę skrzyni.. Najnormalniej w świecie nie pomyślałem o tym ,żeby to tak zaciąć. Generalnie z frontu bedzie pas blachy czołowej który schowa to łączenie, no i pamietajcie że to moja pierwsza poważniejsza robota i sie ucze... :) I powiem że wydawała sie całkiem prostym przedwsięwzięciem... w praktyce jednak trzeba widzieć absolutnie całość każdy szczegół żeby tnąc i spawając każdy kolejny element wszystko wychodziło i ze sobą grało.. całkiem ciekawe doświadczenie...


Bedzie dobrze - na pewno jest - bedzie - bardzo wytrzymała niestety kosztem wyglądu - trudno może kiedyś bede jeszcze coś podobnego robił , to na pewno ustrzegę sie paru niedociągnięć.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: toku74 » 05 mar 2014, 23:02

I tu cały pies pogrzebany. Wygląd lub wytrzymałość. Fakt. Trzeba czasami iść na kompromis, ale da się to zrobić. Przynajmniej w pewnym stopniu. Jednak to też "kosztuje". Czas na wymyślenie i zrobienie tego. A w przypadku kiedy chce się pogodzić te dwie funkcje zrobienie tego jest dużo bardziej pracochłonne. I właśnie dlatego idzie się na łatwiznę.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: marekspectra » 06 mar 2014, 20:22

toku74 pisze:I tu cały pies pogrzebany. Wygląd lub wytrzymałość. Fakt. Trzeba czasami iść na kompromis, ale da się to zrobić. Przynajmniej w pewnym stopniu. Jednak to też "kosztuje". Czas na wymyślenie i zrobienie tego. A w przypadku kiedy chce się pogodzić te dwie funkcje zrobienie tego jest dużo bardziej pracochłonne. I właśnie dlatego idzie się na łatwiznę.
"Wężykiem, Panie Majster, wężykiem" cytując słowa Pana Kobuszewskiego :)

No a proza życia wygląda tak...

dzisiaj ciąg dalszy...

Obrazek

Blacha 8mm zacieta tak by wzmocnić mocowanie osi i podeprzeć tylną belkę.

Obrazek


Belka z przodu - przymiarka...

Obrazek

Profile wzdłużne - to po nie jechałem 50km :) 100x40x4 fajne :)

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: petra » 06 mar 2014, 21:31

Fajna ta Twoja przyczepa, ale fakt musisz także zadbać o ... estetykę bo potem będziesz żałował.
Te nie zamknięte profile na Twoim miejscu zamknął bym przyciętym kawałkiem blachy + spawarka, szlifierka i będzie Ok!
Jak chodzi ci o wytrzymałość i sztywność konstrukcji to w profile można wtrysnąć piankę pod ciśnieniem i jak słyszałem daje b.dobry efekt, a ciężar żaden. Ale na budowie przyczep to ja się nie znam i nie wiem czy w tym przypadku to dobry pomysł.
Pozdr
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: toku74 » 06 mar 2014, 22:28

Pianka? Pianka się do tego w ogóle nie nadaje. Dlaczego? Bo chłonie wodę. A woda w profilach to? Przyczepa na złom po paru latach. Chociaż gdzieś widziałem piankę specjalnąco wody nie chłonęła. Już wiem. W płytach warstwowych PWS. Ale jakiej używają to nie wiem. Trzeba się dowiedzieć np w Balexmetal .
Podczas spawania profili zamkniętych trzeba robić otwory technologiczne /ciśnienie gazów/. Przez te otwory zakonserwować woskiem jak profile samochodowe i przyczepa wieczna.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: marekspectra » 06 mar 2014, 22:49

Czary czy co... napisałem posta i ... i go nie ma :shock:

Nie żadnej pianki nie przewiduje - nie bedzie potrzeby :) O konserwacji myślałem i zabezpieczenie sie zrobi na samym końcu - po malowaniu ( tzn otwory technologiczne przed malowaniem :)) Trochę ram (Samuraj, Patrol, etc ) sie konserwowało (skutecznie:)) to damy radę :)

Co do estetyki... nie czuje sie estetą (vie mój traktor :) - na razie... hehee) ale do przyczepki sie przyłoże :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: marekspectra » 07 mar 2014, 18:51

Estetyka i estetyka... spać nie mogę przez tą waszą estetyke... Dziś sie przyłożyłem trochę... no i jak ? lepiej ?

:D


Niebieska belka na stałe z ramą, górna na stałe z ramką.. całość zabezpieczona sworzeniem . Po co ? a przed przypadkowym kiprowaniem (dzieciaki) i jako zabezpieczenie przed zginaniem przodu ramki podczas jazdy wysoko obciązonej przyczepy w poprzek nachylonego stoku.

Obrazek

Obrazek

Tak sie to prezentuje z profila...

Obrazek

czyli co? może być ?

Obrazek

Belki wzdłużne obniżone o 15mm od krawędzi ramki , czyli wysokość podłogi.

Obrazek

tak wygląda tylna część... niestety trzeba było czarować z koncówkami bo materiału brakowało...

Obrazek

Rzut z góry..

Obrazek

...i z przodu...

Obrazek

I najważniejsza dzisiaj informacja - kupiłem ganz NOWY POLSKI siłownik ! Z kołyską i gniazdem - wszystko cechowane znaczkami kontroli jakosci ! Cztery sekcje a skok ? Kosmos pewnie z 1,5metra... niestety cena również - nie powiem ile bo jakby żona przeczytała to bym sie pogrążł na wieki ! :) Przy okazji pozbyłem sie najsarszych zaskórniaków i jestem goły i wesoły :)

Ale winda miodzio ! :) Teraz tylko dwa dni i dwie noce wymyśleć gniazdo do osadzenia bo skubany długi na 50cm i wisi poniżej osi jak psu j... :)

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przyczepa Kubota L22

Post autor: k_sit » 07 mar 2014, 20:15

NO no te psu j...a możesz zlikwidować daj go pod skosem jeżeli kiper będzie tylko na tył .Cena kosmiczna w bliska tys. ,ale pewna siła . Teraz trzeba przyznać fachowa robota z profilami.

ODPOWIEDZ