Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 31 maja 2014, 19:05

Ja podobnie wpiąłem swój dodatkowy rozdzielacz , z tym że u mnie w rozdzielaczu nie trzeba było stosować tulei ciśnieniowej (przedłużki kanału kanału "P" ). Dodatkowo zastosowałem na jednej sekcji trójniki i mogę sterować dwoma urządzeniami jednocześnie (jak są wpięte w szybko złącza ).

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 01 cze 2014, 10:31

A ja robiąc fotki dla Krzyska odkryłem coś co mnie....hmm zaskoczyło.

Najpierw to że mam sekcje pływającą w rozdzielaczu...

Obrazek

A dalej to:

Obrazek


Dwa węże z eurozłączkami, czyli wiadomo we/wy i ... jeden dodatkowy z nyplem ! lekko zbaraniałem.

Zasilanie to ten samotny z boku rozdzielacza, wyjscie to skrajny po lewej u dołu a ten z nyplem tuż nad nim ,po lewej z góry.


Czyżby było to zasilanie pozostałej hydrauliki?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 01 cze 2014, 23:28

Witam, mam identycznie podłączony drugi rozdzielacz i w trakcie tej "operacji" właśnie dowiedziałem się o tej tulei ciśnieniowej. W sklepach oczywiście także nie słyszeli o istnieniu takiego ustrojstwa i dopiero na allegro znalazłem hurtownie gdzie można było ją kupić. Sprzedawca był oczywiście doskonale zorientowany i nawet dorzucił mi do przesyłki schemat prawidłowego podłączenia obu rozdzielaczy.
Pamiętacie tą fotkę ? Wydaję mi się że pisałem wtedy o tej tulei.

Obrazek

Tak przy okazji mam pytanie do kolegów - czy u Was także te metalowe złączki przy rozdzielaczach są ciepłe chociaż nie używam teraz przedniej hydrauliki.
Mogłem jeszcze coś wykombinować żeby odłączać hydraulikę zewnętrzną jak jej nie używam.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 02 cze 2014, 20:07

Petra to jest norma bo olej krąży w całym obiegu i się nagrzewa . w celu obniżenia temp. należało by zastosować chłodnicę olejową i wentylator.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 06:08 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: ukasso » 02 cze 2014, 22:26

k_sit ma rację, to nic niepokojącego. Olej po prostu nagrzewa się podczas krążenia w obiegu. Dlatego w dużych maszynach budowlanych stosuje się stosunkowo duże zbiorniki oleju, aby ten nadążał się schładzać podczas intensywnej pracy. W naszych traktorkach nie ma go za wiele dlatego szybko łapie temperaturę.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marcinbg » 27 sie 2014, 16:47

Koledzy poradźcie bo składam swój traktorek i żeby zdjąć przewód z za pompy przy rozbieraniu musiałem zdjąć również pompę ponieważ przewód się nie mieścił. I jak ją podłączę zaleję skrzynię olejem to czy muszę ją jakoś zalewać olejem czy coś czy po prostu zapalić ciągnik i poczekać aż pociągnie olej wolę zapytać bo pompa to droga sprawa!
Z Góry Dzięki! za pomoc!

denis.pandel
Posty: 77
Rejestracja: 28 maja 2014, 11:03

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: denis.pandel » 27 sie 2014, 17:58

Możesz ją trochę posmarować a olej sama zaciągnie.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 27 sie 2014, 19:19

Na Twoim miejscu bym ją zalał olejem na tyle ile jest to możliwe i dopiero wtedy uruchamiał. Na pewno będzie jej łatwiej zaciągnąć olej i nie będzie pracowała na "sucho"
Petra
Petra
Kubota GL23

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marcinbg » 27 sie 2014, 20:00

No dzięki za odpowiedzi i pewnie zrobię tak jak mówisz Petra zaleję olejem ile da radę a potem już sobie pociągnie od początku myślałem że tak zrobię ale wole zapytać.
Dzięki I pozdrawiam Marcin!

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: tomek1 » 30 sie 2014, 19:42

Witam !
Przedstawiam pierwszy filmik próby po montażu hydrauliki w mojej Kubotce
nie wiem jak słychać narratora , ale coś tam gadałem . To część 1, bo padła mi bateria w aparacie ,ale już się zasysa na yt . Mieliśmy z Krzychem (K-sit) montować metalowe rurki , ale nie miałem jak małej zawiezć do Piotrkowa .
Zmontowałem więc sam na przewodach gumowych .Przewód oryginalny zasilający wymontowałem całkiem , dałem gumowym od pompy do rozdzielacza i z "N" do podnośnika oryg. a powrót do wlewu oleju do skrzyni. Z przodu nie zamocowałem
jeszcze uchwytu do eurozłączek , ale już nie miałem czasu.


I 2 część już jest :


Czekam na opinie , sugestie i krytykę .
Pozdrawiam , Tomek !
P.S.
Tylko nie czepiajcie się tych złączek , aczkolwiek nasuwa się tu mój ulubiony tekst
" nie dziaduj zwiąż drutem " :D

ODPOWIEDZ