Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam i pozdrawiam :)

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Dolas
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2019, 10:37

Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dolas » 03 lis 2019, 12:18

Cześć wszystkim :) Jestem Wojtek ze śląska. Po wielu latach użytkowania Ixeki TX 1300F, z którego byłem niezmiernie zadowolony, zakupiłem Iseki TA 287F. Powodem przesiadki na większy sprzęt jest chęć korzystania z kosiarki bijakowej. Traktor wykorzystywany jest na domowe potrzeby, gdyż posiadane 3ha trudno obecnie było by nazwać rolą :) Mam jednak zamiar doprowadzić nieużytki do stanu cieszącego oko :) Z poprzednim traktorkiem nie miałem żadnych problemów - śmigał aż miło i znajomy nie mógł się doczekać kiedy zamienię na wiekszy aby go odkupić, aż w końcu się doczekał :) Nowy nabytek może nie jest w jakimś opłakanym stanie, jednak wymaga poświęcenia mu trochę czasu, który się właśnie zbliża. Jak na razie jestem w jego obsłudze ciut zielony dopiero wszystko poznając i powoli się ucząc. Próbowałem znaleźć instrukcję obsługi (chociaż podobnego modelu) jednak bezskutecznie. Dosyć skomplikowana obsługa podnośnika tym bardziej, iż wydaje mi się, że nie wszystko działa jak powinno. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i podzielenie się swym doświadczeniem przez tych, co mają już to za sobą :) Poszukuję też kilku części m.in. przedniego grilla, kierunkowskazu, lewego lusterka. Na razie sufruję po necie szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, nie chcąc pytać o coś co już zostało wcześniej poruszone. Niestety nie mogę dodać zdjęć (status: "Przestrzeń na dysku przeznaczona na załączniki jest już zapełniona") :(
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2019, 13:11 przez Dolas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: k_sit » 03 lis 2019, 12:39

Witaj. Zdjęcie wstawiaj za pomoca linku z np. Googe dysk . Czy hostingu zdjęć.

Dolas
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2019, 10:37

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dolas » 03 lis 2019, 13:41

Już naprawiam swój błąd - dzięki Krzysiek

To moje poprzednie maleństwo:
Obrazek

a to obecne:
Obrazek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: TadeuszB » 03 lis 2019, 20:06

I się nie otwiera.

Dolas
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2019, 10:37

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dolas » 04 lis 2019, 10:02

Sorki ale jakieś dodatkowe problemy techniczne chyba wyskoczyły :| Już się poprawiam po raz drugi ;)

Moje poprzednie maleństwo:
Obrazek

mój obecny nabytek:
Obrazek

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dj Snake » 04 lis 2019, 15:44

Siemanko, to już chyba nie aż takie maleństwo, ten aktualny traktor :P
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Dolas
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2019, 10:37

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dolas » 04 lis 2019, 18:07

No tak naprawdę to dwa razy większy od poprzedniego :D Przymierzam się do zakupu kosiarki bijakowej i myślę o STARK 155. Z tego co wstępnie ustaliłem powinien sobie bezproblemowo poradzić ;) A może ktoś już użytkuje podobny zestaw i może coś więcej na ten temat powiedzieć??

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: kamil_rc » 04 lis 2019, 19:12

do tego iseki weź sobie 135, mam własnie starka 135 który pracował z iseki 267 i byłem bardzo zadowolony z tego zestawu bo przy większej trawie nie było problemu jak i przy samosiejkach. obecnie ta 135 jeździ za kubotą gl33 niby parę koni więcej a różnicy w pracy kolosalna ale nawet dla kuboty nie zdecydował bym się na 155, no chyba ze co miesięcznego koszenia trawnika :)

Dolas
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2019, 10:37

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: Dolas » 06 lis 2019, 16:00

Dzięki Kamil za radę chociaż powiem szczerze, że kusi mnie ta 155 :roll: W dodatku taką mi polecają w punktach sprzedaży i to dzwoniłem do kilku :shock:

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Witam i pozdrawiam :)

Post autor: kamil_rc » 06 lis 2019, 17:24

Mnie też kusiła tym bardziej ze była by w szerokości ciągnika ale 20cm to nie aż tak wiele a można jechać na wyższym biegu :)

ODPOWIEDZ