Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Szymon Śląsk

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Szymon Śląsk

Post autor: szymon28 » 06 mar 2016, 13:57

Witam wszystkich. Jestem Szymon. Jestem w trakcie poszukiwań traktorka. Używany będzie głównie do uprawy ziemniaka i do jazdy po lesie. Jak narazie obstawiam yanmara serii YM albo iseki TX choć nie wykluczam innej opcji. Pytanie do Was czy jest szansa ze traktorek zarobi pare zl miesięcznie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Szymon Śląsk

Post autor: Łogrodnik » 06 mar 2016, 13:59

Witam.
Jak to zarobi?
W jakiej branży?

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Szymon Śląsk

Post autor: szymon28 » 06 mar 2016, 14:40

Chodzi o usługi takim sprzętem. Sprawa jest taka ze nie mam za dużo gotówki i chciał bym dołożyć z kredytu i kupic lepszy i mocniejszy sprzęt, a na spłatę rat trochę dorobić. Do tej pory miałem dzika2 później go przerobiłem na 4x2 a ostatnio ciagniczek jednoosiowy robi151. Wszystko sprzedałem z zamiarem kupienia SAMA i w trakcie poszukiwań trafiłem na Wasze forum. W czasie kiedy używałem robi151 praca po ludziach przynosiła 100-200zl w miesiącu, głównie glebogryzarka i sadzenie ziemniaków. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Szymon Śląsk

Post autor: hazi_k » 06 mar 2016, 16:10

Witaj kolego!
Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz i ile w tym budżecie pochodzić pieniędzy z owego kredytu. Jeżeli kredyt ma być niewielką częścią całej sumy i popyt na usługi jakie chcesz świadczyć jest duży (czyt. bardzo duży) to może się udać. Nie wiem jakie są stawki u Ciebie kolego za usługi tego typu ale jeśli udało by Ci się utrzymać wpływy na podobnym poziomie co podczas pracy robi151 lub nawet je zwiększyć to może się udać dorobić na spłatę kredytu. Ja póki co świadczyłem usługę za usługę i jeszcze się dobrze nie zastanawiałem ile miał bym brać za prace moim sprzętem.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Szymon Śląsk

Post autor: David » 06 mar 2016, 16:13

Witaj Szymon w Naszym gronie. A z jakiej miejscowości jesteś? Bo Ja tez z śląska.

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Szymon Śląsk

Post autor: szymon28 » 06 mar 2016, 18:02

Wodzisław Śląski. Na obrzeżach jest mnóstwo przydomowych mini gospodarstw. Obrabiano je koniem ale właściciel zmarł a konia sprzedano. W zeszłym roku paru gospodarzy wynajęło c360 i stwierdzili ze robi więcej szkody niż pożytku. Ja moim małym robi zrobiłem robotę czysto i bez szkód i paru stwierdzilo że byli by chętni ale zrezygnowałem bo praca jednoosiowym lekkim sprzętem to mordęga. Sam chcial bym dla własnych potrzeb sadzic ziemniaki plus robota u ludzi. Kwestie kredytu przemyśle jeszcze. Jaki ciagniczek byl by dobry do takich prac typowo rolnych ? Narzędzia prawdopodobnie uda sie przejąć po sprzedanym koniu w cenie zlomowej wiec kasa pójdzie cala na traktorek. Tereny raczej równe choć stałego klienta mam z działką nachyloną okolo 15st.
Budżet okolo 15tzl (juz z kredytem). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Szymon Śląsk

Post autor: David » 06 mar 2016, 18:14

Za 15tyś myślę ze coś znajdziesz, najlepiej szukaj czegoś z glebogryzarką. Ja jestem z Skoczowa także niedaleko mamy do siebie. Ostatnio przeglądając ogłoszenia natrafiłem na takiego Yanmara w naszej okolicy, odpadają koszty transportu. http://olx.pl/oferta/traktorek-yanmar-f ... 6acfcbde3f

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Szymon Śląsk

Post autor: szymon28 » 06 mar 2016, 18:46

Też go rozważałem ale chyba niema TUZa i raczej za mały do ziemniaków. Chyba ze dało by się założyć większe kola od innego modelu żeby zwiększyć prześwit.

Ps. Do Skoczowa rzut beretem

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Szymon Śląsk

Post autor: amigorm1976 » 06 mar 2016, 19:03

Iseki TX jest podobnych gabarytów jak ten Yanmar-ek, ziemniaki da się zasadzić ale redlić to już tylko ręcznie.

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Szymon Śląsk

Post autor: szymon28 » 06 mar 2016, 19:25

A traktorki o szerokości 120cm na kołach 24" mają wystarczający prześwit? Może taki byl by dobry a 4x2 ?
Ps. Czy firma miliantrak to dobry sprzedawca?

ODPOWIEDZ