Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Przyczepy - dyskusja

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: k_sit » 31 sie 2015, 23:08

Wszystko zależy od masy i przyczepność podłoża pod kołami. Uciąg jakiegokolwiek pojazdu zależy od tych czynników zwiększając ,któryś z nich możemy go powiększyć. Przyczepa na osi pojedynczej i ciężarze skierowanym na pojazd ciągnący powinna zdać egzamin . Ewentualnie podwójnie osie co uchroni przed nadmiernym naciskiem .

aadek
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:24

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: aadek » 02 wrz 2015, 13:01

o uciąg się nie martwię, bo to po asfaltowej drodze, tylko czy na traktorku nie odbiły by się takie 2 tonowe wycieczki raz w tygodniu na dystansie 3km,

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: hazi_k » 11 paź 2015, 13:57

A czy ktoś wie o tym że od pewnego czasu w Naszym pięknym kraju rejestracja przyczepy typu SAM stała się bardzo utrudniona. Po zmianie przepisów koszty jakie wiążą się z tym wszystkim przewyższają nie jedną profesjonalną konstrukcję budowaną w garażowym zaciszu. A skąd o tym wiem - wczoraj miałem okazje przewieść sobie obornik na działkę przyczepą wykonaną w pobliskiej miejscowości przez mała firmę świadczącą usługi dla rolników i innych zainteresowanych.
Pomimo że przyczepa wykonana profi to znajomy którą ja dla siebie zamówił otrzymał ją miesiąc po tym jak nowe przepisy weszły w życie. Teraz stoi w martwym punkcie ponieważ nie może jej zarejestrować. Pozostaje jeździć pod strachem (nie ma On daleko do swojego sadu) lub znalezienie przyczepy w stanie złomowym o zbliżonych parametrach (wymiary,ilość osi, ładowność, dopuszczalna masa całkowita) i nabicie tabliczki na przyczepę tą wykonaną. Nie namawiam do oszustw ale sami dobrze wiemy że prędzej czy później znajdzie się ktoś kto wpadnie na taki pomysł.

Poniżej podaje link do artykułu odnośnie zmian w rejestracji przyczep typu SAM:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ ... 52695.html
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: marekspectra » 18 paź 2015, 13:17

aadek pisze:o uciąg się nie martwię, bo to po asfaltowej drodze, tylko czy na traktorku nie odbiły by się takie 2 tonowe wycieczki raz w tygodniu na dystansie 3km,
Kubota A14 to jak mi sie wydaje malenki traktorek. Dwu tonowa przyczepa przy masie traktorka cos pewnie ok 500kg to prosty przepis zeby zrobić krzywde, jemu lub sobie. Generalnie sugeruję zrobienie prób drogowch ze zwłykłą przyczepką i ładunkiem powiedzmy 750 - 1000kg. Zobaczysz z czym to sie wiąże. Pamietaj że podzespoły ciągnika , w tym i sprzęgło ,obliczone są dla silnika 14KM .
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

aadek
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:24

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: aadek » 19 paź 2015, 10:34

pytanie dotyczyło yanmara f180d. ale po drodze pojawił się jeszcze po taniości nie wysłurzony farmmot 250d. ten sobie będzie jeździł jako beczkowóz.

Awatar użytkownika
geofan
Posty: 154
Rejestracja: 19 lip 2015, 13:54
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: geofan » 21 lis 2015, 14:11

Mam pytanko, może troszkę głupie ale nie jestem pewien jak podpiąć przyczepkę do traktorka. Konkretnie czy muszę ściągać ramiona od 3-punktowego podnośnika przed podpięciem przyczepki czy zostają? Jeśli zostają to z łączącą belką ale czy pod czy nad mocowaniem przyczepki?
Poniżej zdjęcia obrazujące problem.
Yanmar FX24D + Rębak + Pług 2 Skiby + Kosiarka Pielęgnacyjna + Skrzynia + Przyczepka od tz4k14 + Brony 1,5 pola + Niwelator/Pług + Frezarka Do Pni FP3H410 + Aerator + Wyczesywarka + Układarka kabli/rur

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: hazi_k » 21 lis 2015, 14:20

Moim zdaniem to dolne ramiona podnośnika połączyć belką i ppodnieść do góry następnie podłączyć przyczepkę do traktorka.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Łogrodnik » 21 lis 2015, 14:37

Ramiona zostawić, spiąć belką pod dyszlem ;)
Po dyszlem, ponieważ w razie zakopania się podnosząc belkę możemy dociążyć tył traktorka i zwiększyć nacisk dzięki czemy łatwiej się odkopać :D
Stare rady ojca 8-) :lol:

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: RobsonWawa » 21 lis 2015, 15:20

Z fotki wynika, że pomimo dobrej rady ramiona trzeba podnieść, bo hak jest na wysokości ramion i będzie kolidował.
Nie trzeba też zakładać belki, bardzo dobrym rozwiązaniem jest założyć na stałe dłuższą sprężynę która ściąga ramiona
i nie haczą wtedy o opony. Jestem na wyjeździe więc nie mam jak zrobić foty ( to fabryczne rozwiązanie)

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: emek650 » 21 lis 2015, 16:47

Ramiona zostawić, spiąć belką pod dyszlem
Tak to w "dorosłym" traktorze, w naszych maluchach:
ramiona trzeba podnieść, bo hak jest na wysokości ramion i będzie kolidował
W moim iseki jest oryginalny pasek gumowy do spinania ramion, przy krótkim dyszlu przyczepy i tak trzeba bardzo uważać bo przy ostrzejszym skręcie haczy o ramię podnośnika i o koło, o co bardzo łatwo przy potężnym skręcie naszych maluszków.
Planuję przerobić dyszel przy okazji modyfikacji mojej przyczepy, tzn podnieść zaczep dyszla o 35cm tak aby pasował do górnego zaczepu w traktorku, poprawi to skręt całego zestawu, chociaż z drugiej strony pogorszy uciąg, będzie bardziej "stawiało" traktorek przy dużym obciążeniu.

ODPOWIEDZ