Yanmar AF220s

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 06 lut 2015, 22:59

Traktor zakupiony z osprzętem
yanmar_af220s_06.jpg
yanmar_af220s_06.jpg (76.37 KiB) Przejrzano 12696 razy
Olej silnikowy: mineralny 15W40 ok 4L
Olej hydrauliczno-przekładniowy w skrzyni biegów: ATF Dexron II ok 18L
Filtr paliwa: WIX 33263 / Donaldson P502166 / HIFI SN21590
Filtr oleju silnikowego: WIX 51568 / HIFI SO6117
Filtr powietrza: Hifi SA16322
Filtr oleju hydraulicznego: CP-145L-35SW / WIX 51205 / HIFI SH66218

Waga z turem~1100kg

Informacje techniczne na Tractor Data
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 20:26 przez Miecho, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: Yanmar AF220s

Post autor: JARO » 07 lut 2015, 16:47

siema opis yanmar f200-f220 jest rużnica 2km wałku PTO SILNIK TEN SAM tylko przełożenie mocy inna ,prawie wiekszość yanmar nr to moc na PTO,ale jest mało info co do tej seri ,chcesz kupić czy jusz jestes szcześliwym posiadaczem

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 07 lut 2015, 18:43

Najbliższe dni będą decydujące ale wiele wskazuje na ten model, nie ja decydowałem.
Jako atut zostało przyjęte, że jest odmalowany "...a klient patrzy czym się pracuje..." i dają "2 letnią gwarancje z mobilnym serwisem" :shock:
Pożyjemy zobaczymy nadal mam na celowniku K. GB20 z turem do wizualnych poprawek i Y F200 tez do "wizualizacji"

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: Yanmar AF220s

Post autor: JARO » 07 lut 2015, 19:38

POWIEM CI TAK jeśli jest malowany to lepiej UWAŻAJ bo możę być zatajone kilka spraw przed zakupem sprawdz zrób konkretny test maszyny ze wszystkim co sie da bo możesz się rozczarować bo zakubie a a najlepiej jeśli by gościu dał zdjecia brzed malowaniem ,gwarancjia 2-nia to poczytaj na tym forum o gwarancji możesz się rozczarować tylko moja opinia
pozdro

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 07 lut 2015, 23:13

Mam dokładnie takie same odczucia. W kilku jak zajrzałem pod maskę to widziałem, że maluje się wszystko silnik przewody taśmy jak leci. Jeżeli ktoś uważa, że się szykuje samochody do sprzedaży to jak to nazwać. Jak pisałem nie ja decyduję, będę dobrej myśli i ostrozny.
Wybrałem kilka modeli z netu i ułożyłem trasę po kilku punktach. Szefostwo na urlopach, wielu pracowników się nie znało na tym co ma, inni czego bym nie powiedział prowadzili do jednego modelu którego np. nieszło odpalić lub TUR niedziałał. Pod Radomskiem koleś miał 3szt reszta to kosiarki, kazał brać co jest bo jak sezon ruszy to ciężko coś kupić. Odpalił traktor i od razu zgasił jak przykopcił na biało ze nic nie było widać "bo jest zimno to tak pali, latem normalnie"
Ale najlepsze Kubota G3 21kM opony popękane, że można palec wsadzić tylko wysoki bieżnik - "to norma bo sa elastyczne, ale są dobre" fotel rozwalony, atrapa i klosze powybijane, tabliczki przy gałkach zardzewiałe i niewidoczne oznaczenia "Da Pani zadatek, wszystko podszykujemy, przynajmniej widać, że oryginał, po całkowitej wpłacie, za tydzień przyjedzie jak ta lala" :lol:

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Szam » 08 lut 2015, 00:34

Witam! Miecho nie denerwuj się. Poczytaj ten temat: http://malytraktor.pl/forum/viewtopic.p ... 5&start=20. Szczególnie ostatnie 2 strony. Tylko chłodna głowa może uchronić Ciebie przed wtopą, a i to nie na 100%. Gwarancji będziesz miał tyle ile spiszecie szczegółowo w umowie lub integralnej jej części pt. GWARANCJA. Osobiście uważam, że gwarancje na używane pojazdy i maszyny daje tylko ten, kto jest pewien, że nie wywiąże się z nich. Nikt, kto ceni własne słowo, nie da Tobie żadnych gwarancji, bo po prostu sam nie wie co w traktorku siedzi. Jeszcze jedno, nie płacz z powodu, że traktorki 20-30 letnie maja znaczne ślady korozji, bo wiadomo iż muszą mieć. Jak Tobie nie pasuje stan wizualny, to po prostu przejdź do następnego modelu. To tak jak z kobietami, zadbane i pilnujące diety są atrakcyjne w każdym wieku :D. A wybór rocznika i modelu należy do Ciebie, i nie koniecznie oznacza wyższy rachunek za kolację we dwoje. Zresztą, w jednym i drugim wypadku, dopiero później dowiesz się ile wybór będzie kosztował naprawdę.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 08 lut 2015, 07:33

Szam pisze:Jeszcze jedno, nie płacz z powodu, że traktorki 20-30 letnie maja znaczne ślady korozji, bo wiadomo iż muszą mieć.
Nie ja płakałem jak zobaczyłem 25-letniom Kubotę B14. Tu jest jak przy zakupie samochodów na firmę, przeglądam 100 ogłoszeń ograniczam wybór do minimum, a potem kto inny jedzie i wykłada kasę. Jutro wam powiem na czym stanęło, wypowie się jeden niekwestionowany autorytet w kwestii mechaniki, nie będzie odwrotu od jego decyzji.

Liczyłem na "wizualnego" szrota, mam nawet nagrany ciepły garaż i piaskarke - poszedł by w nasze barwy firmowe, tylko by się dokupiło wyblaknięte plastiki :D

Endriu B
Posty: 85
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:47

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Endriu B » 08 lut 2015, 10:46

Dokładnie to znam zakup na firme bo przechodziliśmy przez to lecz po nauczce ze Stigą samojezdną SPISALIŚMY dokładnie warunki gwarancji na traktorek.
Musiał być od razu do pracy i wygląd wizualny jak najbardziej dla oka bo chodzi między ludzi,blokami dla tego wzieliśmy po odnowie *biologicznej* = odpukać MTE ponad 4 lata jeździ,aku przez nas wymieniony a na gwarancji zrobili simering L.Przód reszta olej,filtry,smarowanie raz w roku,paliwo i wio. :D
Drugi wzięty przy rozładunku prosto z kontenera dostawy w orginale i bdb stanie warto było pojeździć porozmawiać i przy okazji dowiedzieć się kiedy dostawa,cyt. to może Panowie coś sobie wybiorą.Cierpliwość się opłaciła i Yanek zawtał u nas :D Chodzą po terenach osiedlowych lajtowe mają życie a i garażowane w ciepłym.
Mitsubishi Mte1800-kabina, Yanmar F155, 2x pług hydr.do śniegu, kosiarka GEO120, glebka100, RNZ i Kos do piasku, 2x przyczepka mała, 2x Stiga Park

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 09 lut 2015, 14:28

No to zdecydowano. Został wybrany odnowiony Yanmar AF220s (d) 4x4 ze skrzynią manualną + ładowacz czołowy z hydrauliką 3 sekcyjną na przód i tył oraz importowana glebogryzarka (do odświeżenia), bądźmy dobrej myśli ;)

Napisałem dzisiaj do Yanmar'a czy mogą mi przesłać spis części i manual po angielsku z opisem gałek i przekładni. Odpowiedzieli w ciągu godziny:
*** Answer ***
It has come to my attention that you are in possession of a Yanmar “Gray Market” tractor.

Gray market equipment is a Yanmar product that was originally and specifically designed and manufactured for use in Japanese market, that has been imported for resale in Europe or other markets without the consent of Yanmar.

Gray market equipment is an unlawful and unauthorized importation of a product bearing Yanmar's trademark which is not intended for the European market.

The units in question were made solely for use in Japan under applicable regulations with documents only available in Japanese language. These aged gray market units have been imported into and sold in non-compliance with applicable regulations and requirements.

Yanmar does not support or service grey market tractors, and is not involved in the importation of these gray market units. They do not meet European standards and therefore pose a significant safety concern to those who purchase and operate them.

Please do not use gray market equipment for your safety and the safety of potential operators.

Should you have any questions please do not hesitate to contact me. You may visit our website http://www.yanmaragriculture.eu/Grey-ma ... or-notice/ for more details that will assist you with avoiding exposure to gray market equipment.
Thank you.

With best regards,
:shock:

Jeżeli dobrze rozumiem: instrukcja jest tylko po japońsku, traktor produkowany i sprzedawany na rynek japoński, wywieziony za granice bez zgody producenta, nie spełnia norm europejskich i nie jest dopuszczony do użytku na terenie Europy

Endriu B
Posty: 85
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:47

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Endriu B » 09 lut 2015, 15:57

No to widze że poszliście tym samym tropem i po odnowie kupiony.
No to bezawaryjnej pracy maszyny życze.
Yanmar tą expresową odp. się nie popisał same ble ble ble.
Mitsubishi Mte1800-kabina, Yanmar F155, 2x pług hydr.do śniegu, kosiarka GEO120, glebka100, RNZ i Kos do piasku, 2x przyczepka mała, 2x Stiga Park

ODPOWIEDZ