Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Koszenie Mirek
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, 22:07

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Koszenie Mirek » 26 sty 2015, 22:24

Z racji, że jest to mój pierwszy post na początku witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie do znawców tematu, chodzi dokładnie o kosiarkę. Udało mi się zdobyć stałe zlecenie na 2 lata na ok. 10tys metrów kwadratowych przy dużej fabryce. Mam zapisane, że trawa nie może mieć więcej jak 15cm więc kalkuluję na około 10-12 koszeń w sezonie w zależności od pogody. Posiadam w swojej stajni traktorek Stiga Estete na 20km silniku benzynowym Briggsa. Jednak wydaje mi się, że może on nie podołać wyzwaniu i rozglądam się za czymś bardziej profesjonalnym. Na targach widziałem fajne modele John Deera i Kubota, ale cena była dość wygórowana. Czy znacie może kogoś, albo wiecie gdzie takie stricte używane kosiarki można kupić. Najbardziej do gustu przypadł mi ten model Kuboty z wysokim wysypem http://kubota24.pl/kosiarki/g23-g26/. Tylko tak jak mówie, ten model nowy to koło 80tys złotych!! Ja chce wydać 35-40tys max!!. Także poszukuje osoby, która importuje lub może zna kogoś kto takie profesjonalne kosiarki ciągnie z zachodu. I druga sprawa czy ktoś z Was używa takiej maszyny i może się wypowiedzieć na jej temat? Na co zwracać uwagę przy kupnie itd?

Z góry dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: JARO » 26 sty 2015, 22:39

WITAM MIREK no jak widać zaplecze finasowe duże na zakub maszyny nie znam sie na kosiarkach ale tu na szybko znalazłem kubote taką jak z twojego linku a cena owiele mniejsza jak podawaleś za nową

zobacz a może się spodoba

http://olx.pl/oferta/kubota-g23-hd-2013 ... 468ecfe4f0
lecz zastanowił bym się poważnie na wyboremna zrobienie zestawu mały traktorek + kosiarka gdyż dużo kasy chcesz zainwestować a taki ciągniczek możesz użyć do innch celów pielegnacyjnych zastosować inne maszyny s sama kosiarka fajnie ale praktycznie jeden cel pracy to tylko moje zdanie pozdro jaro

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: marekspectra » 26 sty 2015, 22:57

Witaj Mirku - założyłem nowy temat , bo zagadnienie które poruszyłeś, jest ważne i wczesniej czy później trafiło by do dyskusji. A w ten sposób widomosci będa bardziej czytelne.

Mamy tu osoby które utrzymują większe powierzchnie zielone - trawniki. To ich w pierwszej kolejnosci proszę sugestie.


Ja na początek powiem, że nie trzeba sie ograniczać tylko do propozycji traktorka z kosiarką i koszem. Zbieranie trawy wiąże sie z jej utylizacją co w warunkach miejskich nie jest proste (tanie)

Może rozważyć by dedykowane na duże powierzchnie kosiarki mulczujące?

np. tego typu:



Lub całkiem dorosłe zestawy...duża Kubuta, między osiowy heder, i kosz zsypowy na wysięgniku...

Wszystko zależy od powierzchi i wymaganej jakości utrzymania trawnika.

Jak znajdziesz najlepsze rozwiaznie , pewnie cos pomożemy z zakupem :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: marekspectra » 26 sty 2015, 23:25

Troche sie rozmarzyłem... :)


KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Koszenie Mirek
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, 22:07

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: Koszenie Mirek » 27 sty 2015, 12:26

Hej Panowie, dzięki za pierwsze podpowiedzi,

żeby sprecyzować, to w umowie mam że trawa musi być zbierana i wywożona, także koniecznie coś z koszem. Przeglądając youtube natknąłem się na coś takiego:
http://youtu.be/_F2Sp86LGts

Chciałbym coś z wysokim wysypem, ponieważ dorobiłem sobie nadbudowę z siatki do mojej przyczepy i mógłbym to od razu pakować na przyczepę (odchodzi mi ręczne przerzucanie, pakowanie itd).
Tylko z tego co się dowiadywałem to taka kosiarka z 15tys, a nie chce Chińskich. Oglądałem w firmie traktomix i nie przekonały mnie do siebie jakością (mówię tu o kosiarkach bijakowych z koszem GEO). Po za tym do takiej kosiarki to traktorek już minimum 22 albo i więcej koni.

Z drugiej strony przekonuje mnie uniwersalność takiego rozwiązania. Jak przeglądam wątki na forum to widzę, że można fajnie dorobić mając np. glebogryzarkę, wiertnicę i pług do śniegu.
Nic poprzeglądam dalej internet. Widzę, że czasem na zachodnich portalach pojawiają się traktorki w ciekawych cenach z rocznikami 2000 +. Jakby się komuś coś nasunęło to proszę o podpowiedzi. I może faktycznie wypowiedzą się osoby co już się zajmują profesjonalnie koszeniem?

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: petra » 27 sty 2015, 17:11

Witaj, fajna ta kosiarka z filmiku. Osobiście wolałbym kupić traktorek np. Kubota serii GL i taką kosiarkę. Moja Kubota z bijakową tylko bez kosza pracuje na średnich obrotach i nie widać by się zbytnio męczyła, a można do niej dokupić i pracować już poważnym sprzętem. Myślę że to maleństwo z filmu pracuje na bardzo wysokich obrotach i przy większej powierzchni dostanie zadyszki i długo nie wytrzyma. Decyzja należy do Ciebie, ale co jak dostaniesz zlecenie na inne prace? Będziesz kupował następny traktorek do tego typu pracy? Tu dokupisz tylko odpowiedni osprzęt i pracujesz!
Bijakowa nawet bez kosza tak rozdrabnia średnio wyrośniętą trawę, że nie wymaga zbierania.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: Rav » 27 sty 2015, 17:26

a np takie coś ?

http://allegro.pl/traktor-traktorek-kos ... 92407.html


kiedyś rozmawiałem w stolicy z człowiekiem który pracuje w firmie co kosi w Łazienkach Królewskich, oni używają sprzętu Antonio Carraro - gościu chwalił bo tam powierzchnię mają do koszenia sporą więc roboty dużo.Maszyn jest chyba 2 lub 3 i przez parę lat pracują w miarę bez większych problemów. Mowa o takim modelu bo taki akurat przy pracy sam widziałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: marekspectra » 29 sty 2015, 16:08

Ten egzemplarz jest do kupienia. Jesli chcesz dopytam sie o szczegóły:
pobrane (27).jpg
pobrane (27).jpg (145.36 KiB) Przejrzano 11257 razy
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: ukasso » 02 lut 2015, 21:44

Może coś takiego. Cena akceptowalna i maszyna słusznych gabarytów.
http://allegro.pl/traktorek-4x4-massey- ... 34314.html

Obrazek

Obrazek

jackas
Posty: 25
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:24
Kontakt:

Re: Traktorek - Kosiarka - wszystko o trawnikach.

Post autor: jackas » 10 sie 2018, 09:22

ktos cos nowego napisze o traktorkach w starym temacie?

ODPOWIEDZ