Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Sarmata z Kubota B 1600

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
sarmata
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2014, 20:31
Kontakt:

Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: sarmata » 14 sty 2015, 21:10

Witam forum przeglądam od kilku miesięcy ale dopiero teraz znalazłem więcej czasu aby podzielić się z forumowiczami moimi doświadczeniami i zaprezentować swoje "maszyny"
Na wstępie chciałbym podziękować forumowiczom udostępniającym swoje pomysły na maszyny do mini ciągników, kilka pomysłów podpatrzyłem i skonstruowałem swoje urządzenia. Ciągnik mam niecały rok jedna kilka rzeczy już wykonałem. Prowadzę firmę ogrodniczą i szkółkę roślin ozdobnych więc poziom potrzeb jest duży, od maszyn do urządzania ogrodów i trawników poprzez urządzenia do wykopywania drzew i kosiarki. Lista rzeczy które wykonałem od kwietnia 2014 roku do mojej Kuboty poniżej.
Lista chronologicznie według konstrukcji a co za tym idzie i potrzeb:
1. Niwelator z trzema lemieszami do do równania gruntu pod trawnik z mocowaniem małych bron
2. Najazdy do busa z blachy lohr
3. walec napełniany wodą 120 cm wraz z prętami zagrabiającymi ślady kół i równającymi nasiona
4. kosiarko rozdrabniacz czteronożowy (wolno latające noże) do koszenia trawy i ugorów z kółkami
5. Przeróbka kultywatora z 13 na 5 redlic aby używać go w międzyrzędziach świerkowych (szer. 120 cm, koła w środku)
6. Troll (ładowacz na tył) z łyżką i z urządzeniem do kopania małych drzewek i krzewów
7. Pług do śniegu na tył ciągnika mogący działać jako równiarka ( obracalny)
8. Obciążnik na przód jako przeciwwaga do ładowacza (zalewany wodą)
9. Aerator - zgrabiacz liści z obciażnikami
10. Przeróbka pługa konnego dwuskibowego do ciągnika
11. Wykopywarka dużych roślin ( 6 szpadli) wbijanie kafarem - w planie przeróbka na wbijanie młotem hydraulicznym
P.S. Kubotę kupiłem w firmie Maxland na Podlasiu wraz z dedykowaną do niej glebogryzarką 130 cm w celu wsparcia prac w szkółce i urządzaniu terenów zielonych. Chodziło o to aby był to sprzęt niezawodny, lekki i aby można było go transportować Sprinterem wraz z narzędziami no i udało się.
Jeśli macie pytania proszę o kontakt i komentarze, również oferty wykonania podobnego sprzętu, a myślę nieskromnie że jest tego co nieco.
Załączniki
Troll z łychą i zgarniaczem śniegu-równiarką obracalną
Troll z łychą i zgarniaczem śniegu-równiarką obracalną
IMG_20141114_131908.jpg (135.58 KiB) Przejrzano 8056 razy
Wykopywarka drzew
Wykopywarka drzew
IMG_20150114_153558.jpg (55.33 KiB) Przejrzano 8056 razy
Maszyna do wykopywania dużych drzew z bryłą i kafarem ręcznym i możliwością regulacji rozmiarów bryły korzeniowej
Maszyna do wykopywania dużych drzew z bryłą i kafarem ręcznym i możliwością regulacji rozmiarów bryły korzeniowej
IMG_20150114_153525.jpg (50.24 KiB) Przejrzano 8056 razy
Troll z urządzeniem do wykopywania małych drzew
Troll z urządzeniem do wykopywania małych drzew
IMG_20141114_124316.jpg (141.34 KiB) Przejrzano 8056 razy
Ja i kubotka z kosiarko-rozdrabniaczem
Ja i kubotka z kosiarko-rozdrabniaczem
20140808_151227.jpg (102.04 KiB) Przejrzano 8056 razy

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: toku74 » 14 sty 2015, 21:32

Cześć. Fajny sprzęt. Ciekawy jestem pozostałych przedmiotów z listy.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: petra » 14 sty 2015, 21:59

Witam, no to żeś pojechał, tyle sprzętu w niecały rok! i własnej roboty!! Moje uznanie i szczery podziw. Ja jak na razie sam wyremontowałem wóz konny i drobne naprawy i przeróbki przy traktorku zrobiłem w dwa lata. Więcej mogę wyliczyć tylko to czego nie zrobiłem, a planowałem.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: ukasso » 14 sty 2015, 22:30

Witamy.
Długa lista urządzeń do traktorka, czyli to co wszyscy tutaj lubimy. Czekamy na fotki pozostałych sprzętów. Trochę dziwi mnie, że nie wybrałeś do swojej działalności nieco większego (powyżej 20KM) traktorka z turem z przodu. Gabaryty niewiele większe, a wygoda pracy nieporównywalna w stosunku do tego troll'a na tył. W twoim fachu ładowacz to w sumie podstawa.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: Rav » 14 sty 2015, 23:31

Witam i gratuluję sprzętów. Pomysły autorskie czy na czymś się wzorowałeś? Sporo tego jak na jeden rok pracy. Pozdrawiam.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: zbYszek » 15 sty 2015, 07:43

Witkacy i gratulki! :)
Fajna lista sprzętu pomocniczego - sądzę, że dzięki Tobie możnaby pokusić się o stworzenie galerii osprzętu do naszych maluchów. W różnych wykonaniach oczywiście.
Ja właśnie dumam nad walcem do trawnika i multiramką podobną do tej z żurawikiem do mojego Zetora-potwora. I na podstawie zdjęć twojego trola już wiem, że dodać jej dodatkową funkcjonalność zgarniarko-równiarki.
A jaką masz średnicę walca napełnianego wodą? Możesz pokazać fotki? Mam jaką rurę fi300 tyle, że cienkościenną i myślałem zalać ją trwale betonem.
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: marekspectra » 15 sty 2015, 10:54

Miód na moje serce :) Kwintesencja małego traktorka... Piękny obraz jak można w pełni wykorzystać potencjał jaki mają nasze maleństwa.

Liczę na wiecej fotek i filmików z budowy i użytkowania sprzętu.

Dzieki takim Forumowiczom, którzy wiedzą czego chcą i potrafią to zrobić, inni mają skąd czerpać inspiracje i rozwiewać ew wątpliwosci czy inne techniczne problemy.

Generalnie zyskuje na tym cała nasza małotraktorkowa społeczność.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

sarmata
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2014, 20:31
Kontakt:

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: sarmata » 15 sty 2015, 19:28

Witam.
Dzięki za zainteresowanie, obiecuję więcej zdjęć i filmiki na youtube ale jak się zacznie sezon. Treaz mogę odpowiedzieć dlaczego nie większy traktor. Sprinter 213 blaszak to ładowność 800 kg - taki mam a sam traktorek 680 więc wiadomo. Wchodziło i 1,5t. ale sza. 20 km kubota to już inna waga, a ten z napędem na obie osie naprawdę daje radę. Tur na przód ok ale zestaw wydłuża się i nie wchodzi na busa 3.20m. Poza tym nierozbieralny i koszta 4,5 minimum. Jak policzysz to tur+kubota 20km i wychodzi 25 koła więc? A tak ładujemy busa i przyczepkę i wio w Polskę.
Z innej beczki, walec mam zrobiony z dwóch butli lpg średnica ok 30 cm, przed walcem pazury do zacietania śladów kół chyba od siewnika, waga pustego 50 kg, a pełnego? Wchodzi tak ze 120-150 l, więc mamy razem ok 200, wystarcza nawet na wilgotnej ziemi.
Teraz plany: unowocześnić wykopywarkę roślin poprzez przeróbkę hydrauliki i dodanie młota hydraulicznego zamiast kafara ręcznego, wiertnica na wom, kosiarka do rowów, łuparka hydrauliczna do ciągnika, opryskiwacz zawieszany, kafar do słupków, dźwig-zwyżka do obcinania gałęzi, rozdrabniacz do gałęzi, paleciak. Uff sam się przeraziłem ile mam do zrobienia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: RobFra » 15 sty 2015, 19:46

sarmata pisze: Uff sam się przeraziłem ile mam do zrobienia.
Jest zima, no prawie, to działaj. Jak przyjdzie wiosna to w garażu nie będziesz siedział.
Pogratulować parku i w ogóle :D
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: Sarmata z Kubota B 1600

Post autor: JARO » 15 sty 2015, 20:27

Witam widać niezły zapał do pracy i konstruktorski i by tak dalej to na pewno nie jeden z tego grona bedzię bazował na nowych maszynach ( własnej konstrukcji) aż miło POPATRZEĆ ;) pozdro
jaro

ODPOWIEDZ