GLEBOGRYZARKI Kubota

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: marekspectra » 14 paź 2013, 21:28

Dzisiaj dopiero wypróbowałem oryginalną glebogryzarkę Kuboty. To ciekawa maszyna , bardzo kompaktowa , lekka a zarazam niesamowicie solidna i trwała. 130cm szerokosci roboczej.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Glebogryzarka

Post autor: petra » 24 paź 2013, 20:58

Witam, moja glebogryzarka została zakupiona w traktomiksie niestety nie ta którą oglądałem na placu.Po dostawie obejrzałem zdjęcia które zrobił szwagier kilka dni wcześniej i niestety przykra prawda - jak można być naiwnym i liczyć na uczciwość sprzedawcy. Niestety zorientowałem się po fakcie czyli zapłaceniu kierowcy za dostawę - mam obiecaną sprzedaż nowych noży w atrakcyjnej cenie, dobre i to. Teraz dwa razy obejrzę zanim zapłacę i tylko odbiór osobisty.Kilka fotek przedstawiający tą maszynę.ObrazekObrazekObrazekObrazek
Zamontowałem na Kubocie i nawet była sprawna - ogródek który kopałem około 2-3 godz. załatwiłem w 10 minut. Podejrzewam tylko że nie do końca jest ona dedykowana do mojej kuboty jak zapewniał Andrze...wski bo uchwyt mocujący jest inny niż na filmikach z internetu.
Pozdrawiam Traktorzystów
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Glebogryzarka

Post autor: marekspectra » 24 paź 2013, 22:02

No tak... w tej firmie kupiłem kosiarkę bijakową nową 145cm szerokosci roboczej. Dopiero dzien po dostawie zorentowałem sie ,że noże które otrzymałem tzn młotki są inne niż te które zamawiałem. Moje nie były żeliwne ,tylko jakieś takie blaszane - postanowiłem je wymienić na tzw. Ygreki i zadzwoniłem do innej firmy a tu gość mocno rozbawiony tłumaczy mi ,że mam młoteczki z małej kosiarki stosowanej w quadach ! W mojej powinny być solidne żeliwne... :oops: :twisted: i tak pozbyłem sie kolejnych 300zł na nowy zestaw noży , ale przynajmniej teraz kosi.

Zbyszku Twoja glebogryzarka jaka ma szerokość roboczą? bo wyglada mi ta taką stosowaną w małych traktorkach gdzie nie ma 3punktowego układu zawieszenia tylko mocuje sie ją nie jako "na stałe". Choć nie chce sie wypowiadać bo na tym sie nie znam. Napewno moja glebogryzarka ma inne, typowe pod TUZ mocowanie.

Z cenami u nich to raczej uważaj ja za noż płaciłem 10zł w traktor.com o tu:
http://www.traktor.com.pl/sklep/noze-ko ... l?cPath=83
a ich cena jest 50%większa -patrz
http://www.traktomix.pl/index.php/pl/ak ... wych-fi-12
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Glebogryzarka

Post autor: petra » 25 paź 2013, 15:36

Witaj Marku, moja gleba ma 1400 cm szerokości ale chyba masz racje z mocowaniem tzw.siodłem bardziej by pasowała np. do Saturna niż GL-ki, jedyne pocieszenie że jest kompletna, trzeba w niej w przyszłości wymienić kilka noży oraz to że dałem za nią z transportem 2 tysiące - chyba niedrogo.
W przyszłości może ją odsprzedam i poszukam dedykowanej do GL23 - mam już zdjęcia i nie dam się wrobić żadnemu An-jewskiemu z traktomiksu. A tak przy okazji, sam szef w tej firmie jest w porzo i dużo mi pomógł dobrymi radami technicznymi z awarią wentylatora - pokażę zdjęcia wkrótce.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Glebogryzarka

Post autor: marekspectra » 25 paź 2013, 18:08

Mi wysłał wałek do kosiarki (60zł) okazało sie że nie od mojego modelu, więc wysłał własciwy każąc nie odsyłać tego pierwszego. :D

Ja za swoją dałem 1200zł ale kilka noży nadaje sie do wymiany no i był to zakup w dosć grubym pakiecie.

Twoja glebogryzarka na pewno nie jest z małego traktorka. Taką szerokość może napedzać tylko coś pod 30KM czyli jest ok. To dziwne mocowanie wynika z tego że niektóre modele mają coś takiego jak łącznik pośredni. W nim umieszczony jest dodatkowy przegub wału. Poszukam fotek to zrozumiesz o co chodzi.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Glebogryzarka

Post autor: petra » 28 paź 2013, 00:40

Witam, to fakt moją glebogryzarkę trzeba podłączać za pomocą łącznika widocznego na zdjęciu, ale powinien być chyba trochę inny bo na filmach a także u innego sprzedawcy widziałem w GL-ce zamontowany podobny tylko bardziej wypasiony tzn. miał dodatkowe uchwytyObrazek
Pisałem już o wcześniej o przygodach z zakupem traktorkach a teraz pokażę parę fotek jak był przeprowadzony "gruntowny przegląd" tego sprzętu u sprzedawcy - opłaciło się poświęcić parę godzin na sprawdzenie osobiście.ObrazekObrazek[imghttps://lh3.googleusercontent.com/nlqnuwn13-H32ksCHUxubkQV_7p7UUDno_Ge-rqyduA=w155-h207-p-no][/img]ObrazekObrazekObrazekObrazek
1.Cieknący przewód przy termostacie.
2.Wentylator zamontowany bez takiej ebonitowej tarczy - zerwany gwint mocowania
3.Niedokręcona śruba mocowania przedniej osi
4.Uszkodzona osłona końcówki drążka kierowniczego - jeszcze nie wymieniłem, nie wiem z czego dopasować.
5.Nie gaśnie "z kluczyka"
Oraz wiele innych niedociągnięć z powodu niechlujstwa mechaników.Sam pracowałem w zawodzie kilkanaście lat temu ale nigdy nie pozwalałem sobie na takie rzeczy i może dlatego miałem tak dużo klientów. A szkoda bo to psuje obraz naprawdę solidnej odnowy ciągniczka przez lakiernika.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: Glebogryzarka

Post autor: oscar.adrenalina » 28 paź 2013, 21:14

Najlepiej jest, tak uważam kupić ciągnik prosto z Japoni taki żeby nic w nim nie było robione.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Glebogryzarka

Post autor: petra » 28 paź 2013, 22:57

No cóż ale ja nawet jestem prawie pewien, że właśnie w takim stanie on przyjechał z Japoni a oni tylko wymienili oleje i płyn oraz uruchomili i nic poza tym nie sprawdzili....No przynajmniej ładnie odnowili osłony silnika oraz tylne błotniki.Po zakupie i tak bym go pomalował tylko nie wiem czy wyszło by mi równie dobrze jak oni to zrobili, a ze sprawami technicznymi jakoś sobie poradzę a przynajmniej mam nadzieję.Byłem przecież mechanikiem samochodowym i to chyba niezłym skoro naprawiałem auta nawet znanym ludziom z teatru i telewizji.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Glebogryzarka

Post autor: marekspectra » 28 paź 2013, 23:04

Zgadzam sie że te importowane z Japonii bezposrednio są "najlepsze" Ale powiem Ci że praktycznie każdy egzemplarz ma mniejsze lub większe "niedociagniecia" generalnie to błachostki, uszczelniacze, wyciek, problem z elektryką, czy jak u mnie łożyska w kołach i dziura w grilu. Mówię to na podstawie wielu rozmów z naszymi krajowymi i nie tylko " tuzami" importu traktorków ze wschodu.

Po prostu po zakupie niezależnie od którego sprzedawcy trzeba samodzielnie lub z obeznaną w mechanice osobą traktorek grunownie przejrzeć.

Powiem tylko że zarejestrowany tu Kyneek nie przyjął traktorka który zamówił - tz traktorek przyjechał w stanie zdecydowanie innym niż deklarował sprzedawca. Co nie przeszkodziło mu przyjąć ten sam ciągnik dwa tygodnie póżniej kiedy min. wycieki z przyłączy hydraulicznych TURa i wyjące łożysko sprzęgła zostały naprawione.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Glebogryzarka

Post autor: marekspectra » 28 paź 2013, 23:11

Nałożyły sie nam posty :)

Zbyszku napisałeś:
cyt;

"2.Wentylator zamontowany bez takiej ebonitowej tarczy - zerwany gwint mocowania"

Zdaje sie że to tłumik drgan skretnych - poszukam jutro w katalogu częsci czy sie nie myle...

dzisiaj ide spać , troche się orobiłem :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ