Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Ajozefczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2014, 15:36
Lokalizacja: Podkarpacie pogórze Strzyżowsko-Dynowskie

Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: Ajozefczyk » 08 wrz 2014, 12:44

Witam,mam pytanie ,czy podczas pracy kosiarką bijakową ,w temperaturze 22 stopni,wskaźnik temperatury, po 10 minutach pracy, podchodzi ,na koniec białego pola.
Trawa jaką kosiłem miała wysokość 30-40 cm,płozy ustawione maksymalnie wysoko,nie było odczuwalne aby traktorek się męczył,ale temperatura rosła jak zwariowana,tak że musiałem po 10 minutach zostawiać go na wolnych obrotach na 5 minut aby spadło do połowy wskaźnika.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: Rav » 08 wrz 2014, 17:33

nie wiem jak w innych ale mi przy koszeniu ponad godzinę pielęgnacyjną w upały dochodziła wskazówka max do 1/3 skali. Zobacz czy masz przed chłodnicą taka siatkę do łapania zanieczyszczeń, może masz zapchaną i nie mam przepływu powietrza jak potrzeba.

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: kamil00 » 08 wrz 2014, 18:26

dokładnie tak sprawdź tę siateczkę przed chłodnicą , właśnie przy koszeniu lubi się ona zabić śmieciami i wtedy temperatura silnika szybko się podnosi do zbyt wysokiej

Ajozefczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2014, 15:36
Lokalizacja: Podkarpacie pogórze Strzyżowsko-Dynowskie

Re: Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: Ajozefczyk » 08 wrz 2014, 20:17

Siatkę oczywiście czyszczę ,i to raczej będzie zapchana chłodnica ,skoro u was dochodzi tylko do 1/3 wysokości .

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: k_sit » 09 wrz 2014, 07:44

Poziom sprawdziłeś, przyczyn może być wiele tak jak wyżej napisali , termostat się zaciął. Czym jest zalany układ jesli woda to kamień mógł zablokować. Prosto i skutecznie można usunąć wylej z układu chłodziwo, przepłucz wodą zalej octem 10% tak 1/2 pojemność i uzupełni wodą po kilku dniach pracy spuść i przepłucz. Zamiast octu można użyć kwasku cytrynowego lub odkamieniacz do czajników . Ważne by temperaturę osiągnąć aby środki mogły zadziałać. Możesz też wyjąć termostat nie będzie on wtedy blokował obiegu i sprawdź go .
Luźny pasek na pompie . Sprawdź styki na czujniku bo może tu być przyczyna złych wskazań .

Ajozefczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2014, 15:36
Lokalizacja: Podkarpacie pogórze Strzyżowsko-Dynowskie

Re: Yanmar Fx24 temperatura na końcu białego pola

Post autor: Ajozefczyk » 09 wrz 2014, 12:46

k_sit pisze:termostat się zaciął
spróbuje zupełnie bez termostatu a termostat podgotuje w garnuszku zobaczę jak się zachowuje.

ODPOWIEDZ