Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Przyczepka everun opinie

Nightfox1984
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2023, 10:42

Przyczepka everun opinie

Post autor: Nightfox1984 » 25 mar 2024, 18:33

Witam. jak w temacie. Użytkuje ktoś? Widział ktoś na żywo? https://sprzedajemy.pl/everun-2-t-przyc ... nr68582022
Planuje zakupić do yanmar f24d co myślicie?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepka everun opinie

Post autor: marekspectra » 28 mar 2024, 08:34

Nie mam , a nawet nie widziałem jej na żywo- ale sie wypowiem :)


Sama przyczepka to ciekawa konstrukcja ciekawa i przemyślana. Robi wrażenie wytrzymałej i trwałej. Podobają mi sie poszczególne elementy konstrukcyjne. Mam jakieś tam doświadczenie w budowie i użytkowaniu podobnych przyczepek i powiem ze - " jestem na tak."

Minusy
- zaskoczeniem jest estetyka spawów. Nie jestem profesjonalistą i nie odniosę sie co do ich jakości, ale sam wygląd nie świadczy najlepiej o spawaczu.
- linki jako cięgna hamulcowe. To najgorszy element tej przyczepki. Od samego patrzenia bolą oczy. Pomysł na sterowanie hamulcami jest najgorszym z możliwych. Jest wiele opcji aby zrobic to lepiej. czy to jako ciegna Bowdena czy na pretach gwintowanych z sprezyna powrotną ... Po pierwsze nie widze opcji regulacji - wiec po krótkim czasie uzytkowania bedzie tak ze hamując jedno koło bedzie sie juz blokowac a drugie nie zacznie jeszcze "brać" Zreszta o hamulcach tutaj to nie wszystko.

Nie widze informacji o papierach, czyli nie ma. ( co nie dziwi widzac hamulce :) szkoda, bo po wymianie haka, na zaczep kulowy mozna zapiąc by ja do terenówki czy dostawczaka ( wiem resory, ale wszystko da sie ogarnac)

I na koniec - wymiary. wiadomo jak co komu pasuje, ale Twój traktorek może pociągnąć znacznie większa przyczepę. Ta jak dla mnie jest po prostu nie praktyczna. Ale to to akurat kwestia idnywidualna.

Cena - hmm... tu sie bede wypowiadał. Wiem tylko ze budowa przyczepki to nie sa tanie rzeczy.

Mam nadzieje ze nie namieszałem zbytnio. :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Nightfox1984
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2023, 10:42

Re: Przyczepka everun opinie

Post autor: Nightfox1984 » 29 mar 2024, 18:57

Dziękuję za opinie.
Spawaczem jestem też hobbystycznie i faktycznie spawy nie wyglądają najlepiej.
Ciężko jest coś znaleźć sensownego z hamulcem najazdowym.
Myśle też nad samochodową z wywrotem.
A z rozmiarem, to mi sie juz wydaje że za duża na f24d :)

ODPOWIEDZ