Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Mrok
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2023, 06:24

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Mrok » 12 gru 2023, 20:37

Witam wszystkich.
Posiadam yanmarka f14d gdzieś od wakacji, forum studiuję już jakiś czas bez logowania ale pora zacząć się odzywać :)

Michalgosc
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2024, 10:20

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Michalgosc » 12 lut 2024, 21:33

Witam, jestem Michał powiat zamojsk, mam
farmtrac 22 4wd.

Awatar użytkownika
Machina
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2023, 10:24

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Machina » 07 kwie 2024, 11:32

Witam,
Mam na imię Tomek. Od roku jestem posiadaczem traktorka Yanmar Ke50 o mocy 15km. Z racji posiadania trochę większej działki i ogródka kupiłem traktorek, który ma mi pomóc w pracach. Traktorek zakupiłem w zestawie z oryginalną glebogryzarką Yanmar RSA1301 o szerokości roboczej 1,3m. Poszukiwania odpowiedniego traktorka były długie i sam nie wiedziałem jaki model kupić. Jednym z kryteriów była możliwość przewożenia traktorka wraz z osprzętem na dwuosiowej przyczepce. Oprócz prac na swoich i rodzinnych kawałkach ziemi dorywczo zajmuję się przygotowaniem gruntu pod zasiew warzyw czy trawnika. Cały czas własnymi rękami powiększam park maszynowy do Yanka. Pierwszą modyfikacją jaką musiałem przeprowadzić było dorobienie laszy do tylnego podnośnika z racji, że ten model miał tylko zawieszenie 4 punktowe do glebogryzarki. Następną maszyną była krata niwelacyjna 1,5m ze składanym masztem w celu przewożenia zestawu na przyczepce. Kolejne maszyny jakie wykonałem to: brony składane dwupolowe, agregat uprawowy z wałem crosskill 1,3m, pług jednoskibowy z odkładnią od polskiego pługa podorywkowego, łyżkę kiprującą na tylnego tuza. Obecnie zajmuję się wykonaniem kosiarki bijakowej 1,15m z nożami tnącymi zamiast bijaków. Jeżeli zdecyduję się na zakup glebogryzarki separacyjnej to moim docelowym modelem jest Yanmar AF120.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2024, 14:18 przez Machina, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: yanmarf17d » 07 kwie 2024, 15:02

Sporo tych maszyn narobiłeś, ale bez fotek nie uwierzymy :lol:
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów


Krauzer
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2024, 13:59

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Krauzer » 23 kwie 2024, 10:00

Witam:) tu Maciek
Jestem posiadaczem Farmtrac'a 26 oraz jednoosiówki Nibbi Mak 16.
Farmtrac jak na razie pracuje z kosiarką bijakową EFG geograss 105cm, o raz łyżką transportową na TUZ z kiprem hydraulicznym 100cm. Najświeższym zakupem jest rębak tarczowy REMETCNC RT-630.
Do Nibbi posiadam dedykowaną glebogryzarkę 80cm, pług z jednoskibowy od BCS'a oraz kosiarke/mulczer zaadoptowaną od Agrozet JIČÍN.
Dodatkowo do wożenia, traktorka oraz innych gratów posiadam Jumpera H2L3 lecz z ciągnikiem nie był jeszcze testowany, czekam na najazdy :)

ODPOWIEDZ