Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Bruss Yanmar ke-3

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Bruss Yanmar ke-3

Post autor: Bruss » 02 mar 2021, 08:47

Witam, stałem się posiadaczem yanmara ke-3 najprawdopodobniej z 89r
Zaraz po zakupie rozkręciłem go w mak poszedł do piasku i malowanie ral3020 szare dodatki ral7024 wyprawki na korpusie ral7021.
Jak poskładam wrzucę jakąś fotke. W planach jeszcze hydraulika. Woj. Wlkp. Pozdrawiam
Yanmar ke-3

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bruss Yanmar ke-3

Post autor: yanmarf17d » 02 mar 2021, 10:17

Był w takim kiepskim stanie ,że trzeba do malowania cały rozbierać :?:
Pokaż też zdjęcia przed rozbiórką.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Bruss Yanmar ke-3

Post autor: Bruss » 02 mar 2021, 14:07

Stan najlepszy nie był, tzn mechanicznie wszystko ok, korpus wizualnie też super, a błotniki/karoseria lata swoje już mają, malowanie było oryginalne przypuszczam to i czas je trochę zdegenerował, dodatkowo maska w transporcie miała jakąś przygodę i była wgnieciona, musiałem ją wyklepać wiadomo idelnej gładzi już nie uzyskamy a szpachli nie nakładałem bo i tak pewnie z czasem by odpadła zwłaszcza że maska w tym modelu dość miękka jest. Jak miałem robić jakieś liczne wyprawki to w godzinkę rozebrałem całość i dałem do piaskowania i malowania proszkowego.
Jak złożę to w całość wrzucę jakieś fotki, dokładałem jeszcze zawieszenie 3pkt zarzucę fotką jak wyszło
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 08:07 przez Bruss, łącznie zmieniany 1 raz.
Yanmar ke-3

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Bruss Yanmar ke-3

Post autor: Bruss » 05 mar 2021, 08:01

W końcu złożony :) jeszcze kilka detali tylko zostało do przykrecenia m.in sterownik ufo. Główny operator zadowolony z efektów.
Obrazek
Yanmar ke-3

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bruss Yanmar ke-3

Post autor: yanmarf17d » 05 mar 2021, 13:22

Ładnie wyszło.
Czy do malowania zdejmowałeś oryginalne naklejki?
Jeśli głównym operatorem ma być młody człowiek z fotki , to pomyśl o ramie ROPS
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Bruss Yanmar ke-3

Post autor: Bruss » 05 mar 2021, 17:29

Podgrzałem oryginalne opalarką i ładnie zeszły, kolorowe na masce z napisem ke-3 podkleiłem nową mocną taśmą 2stronną i wyszło igła, gorzej z tymi przezroczystymi bo ich nie sposób podkleić nowym klejem i podgrzałem je opalarką i nakleiłem efekt może nie jest ekstra ale wystarczający.
Jak miałem je odklejone miałem plan żeby do jakiejś firmy z reklamami podjechać na skan i nowy wydruk ale niewiem jak ocr z tymi krzakami by sobie poradził i odpuściłem temat. Jak zaczną się odklejać to może wtedy zrobię podejście do tematu jeszcze raz. Za rops em się rozejrzę b tak zasadniczo to młodego sprzęt, ja jestem tylko od serwisowania :p
Yanmar ke-3

ODPOWIEDZ