Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Siemka

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Siemka

Post autor: TadeuszB » 16 lut 2020, 15:06

Oczywiście tablica potrzebna mi jest do imponowania innym. Nie wiem czy pojazd wolnobieżny może po drodze publicznej ciągnąć przyczepę. Zadałem tylko pytanie, jeżeli chce rejestrować to niech nie szuka sprzętu z Japonii tylko z rynku europejskiego.

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Siemka

Post autor: sig » 25 lut 2020, 14:51

jak jestes z podkarpacia to zajrzyj do traktor.com.pl masz najblizej i to najwiekszy importer traktorkow. Ja od nich czesci i maszyny kupowalem i jestem zadowolony z obslugi. Co do Japan Track ... najtansi nie sa - zajrzyj do mojego powitalnego postu tam mam mala opinie o nich... ja ze swojego traktorka kupionego u nich jestem bardzo zadowolony - woskowany nie byl, mechanika jakiegos tam widzialem pracujacego za kazdym razem (bylem 3razy).
Pokrzywowy farmer

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Siemka

Post autor: Gelo » 25 lut 2020, 15:04

Moźesz rozwinąć do czego Ci te tablice, bo moim zdaniem fundujesz sobie co roku dodatkowy koszt i stres na przeglądach. Jeźeli cała masa tych naszych sprzętów jest z tego zwolniona bo są to pojazdy wolnobieźne to chyba tylko po to źeby zaimponować źe tez posiadasz tablicę. Póki co przepisy nas z tego zwalniają a naszym własnym interesie jest spełniać wymogi ruchu drogowego włączając do ruchu by je spełnić. W Anglii czy Francji kosiarki takie jak mam na stanie wymagają tablic, w Niemczech juź nie ale we wszystkich tych krajach jeśli poruszam się po drogach muszę mieć kierunkowskazy czy inne oświetlenie.
Dodatkowy koszt w postaci 60zł ubezpieczenie co rok i co 2 przegląd też chyba 60zł. Czy to jest tak dużo w stosunku co daje? A więc: policja widząc tablice mija mnie a nie zatrzymuje, w razie jakiejś kolizji z Twojej winy, to już wogóle masakra. A gdybyś nawet ubezpieczył bez zarejestrowania to koszt takiego ubezpieczenia, będzie ze 4x większy. Imponowanie tablicami??? Ile ty masz lat?? Osobiście wolę imponować wersją cabrio no i 4x4 niż tablicami ;) Ale to każdego z osobna wybór.
Branson 4020

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Siemka

Post autor: Adam bez ziemi » 25 lut 2020, 20:03

Płacę teź podobnie jak Ty Gelo ubezpieczenie i to ono mnie i innych użytkowników chroni w razie problemów a nie tablice rejestracyjne a drugie to homologacja jaką uzyskała firma która wyprodukowała mój sprzęt o dopuszczeniu do ruchu na rynku europejskim. Poza tym w sezonie codziennie lub prawie codziennie poruszam się po duźym mieście bez obaw o spotkaniu ze słuźbami mundurowymi.

ODPOWIEDZ