Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Wyciek z przedniego mostu

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Wyciek z przedniego mostu

Post autor: ukasso » 02 maja 2014, 10:18

Ostatnio w moim Iseki pojawił się wyciek w miejscu gdzie wałek napędowy wchodzi do przedniego mostu. Kapało sobie po kropelce i zostawiało paskudne plamy na kostce brukowej. Trzeba było rozebrać i zobaczyć co się dzieje. Po zdjęciu mostu okazało się, że wszystkie oringi i simering na łożysku były niedawno wymieniane, bo wyglądały na nowe. Coś jednak ciekło i dla świętego spokoju wymieniłem wszystkie uszczelniacze jeszcze raz. Po złożeniu całości do kupy niespodzianka... Nadal ciekło, tylko trochę mniej. Podejrzenie padło od razu na rurkę która osłania wałek napędowy. Obejrzałem ją dokładnie, ale nie widać było niczego podejrzanego. Rurka była gładka, bez zagnieceń, pęknięć, czy zarysowań.Zaczęły mi się kończyć pomysły i w ruch poszło najbardziej skomplikowane narzędzie w garażu czyli młotek :) Kilka uderzeń żeby rurka weszła głębiej i mocniej wcisnęła się w oring i sprawa załatwiona. Nic nie cienkie i wszystko jest suchutkie jak powinno być. Tak naprawdę to nie było potrzeby rozbierania niczego. Na ostatnim zdjęciu widać wszystkie uszczelniacze, które w sumie niepotrzebnie wymieniłem. Do tego był jeszcze simering na łożysku, którego nie widać na fotkach.

Tu ciekło i tu uderzyłem, żeby wcisnąć rurkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyciek z przedniego mostu

Post autor: marekspectra » 02 maja 2014, 11:16

O ! temat na czasie :) mi po ostatniej wojaczce na budowie też zaczeło kroplić, a dotąd było tylko zapocone. Czeka mnie podobna robota... :) Choć idąc Twoim przykładem rozpocznę procedurę od młotka :) zanim zacznę rozbierać.

A poza tym ładna czysta robota - gratuluje !

PS

Jestem pod wrażeniem solidnosci przedniego mostu i jego łożyskowania w ramie. Przyznaję że niektóre Kuboty mają ten element (mocowanie) zdecydowanie delikatniejsze.

Powinien to być jeden z elementów na które zwraca sie uwagę przy zakupie traktorka - o ile ma pracować np z ładowczem.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Wyciek z przedniego mostu

Post autor: ukasso » 02 maja 2014, 11:28

Z tego co na razie zauważyłem w tym traktorku mało jest elementów, które nie są solidne :) Naprawdę dobry japoński wyrób. Aż trudno uwierzyć, że ma około 30 lat. Do tego prościutka budowa i wszystko można bez problemu dokupić w w naszych sklepach z częściami. Jak go kupowałem, to bałem się, że będzie w nim więcej egzotycznych rozwiązań.

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wyciek z przedniego mostu

Post autor: marcin » 02 maja 2014, 21:23

ja dzisiaj wymieniałem simeringi na rozdzielaczu od tura. niestety nadal cieknie nie tak mocno jak wcześniej ale jednak cieknie :x , co do przedniego mostu leje mi sie przy prawym kole ,musze w końcu sie za to zabrać,....... oby poszło lepiej niz z rozdzielaczem :lol:

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyciek z przedniego mostu

Post autor: petra » 12 maja 2014, 00:23

Panowie, mam pytanie dotyczące przedniego mostu. W tą sobotę dość długo pracował mój sprzęcik z kosiarką bijakową i po myciu wstawiłem go do garażu. Musiałem po odłączeniu kosiarki, przepchnąć o metr z kawałkiem i idąc za radą Marka złapałem za koło. Traktorek bardzo lekko się przetoczył, ale usłyszałem przy tym dźwięk jakby "cykania zegarka" z przedniego mostu. Czy mam następną awarię ?
Dźwięk dochodził chyba z lewego koła, ale głowy nie dam. Mam delikatne pocenie się na dole prawej goleni, sprawdzałem poziom oleju - olej jest ale tak ... na dnie, tak ponoć ma być. Podczas jazdy słyszałem niekiedy takie cykanie, ale myślałem raczej o jakimś luźnym elemencie metalowym dającym takie odgłosy. Poza tym nic się nie dzieje, wszystko działa chyba dobrze. Na małe pocenie się tu i tam nie zwracam uwagi bo to przecież nawet w nowych maszynach może się zdarzyć.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyciek z przedniego mostu

Post autor: marekspectra » 12 maja 2014, 09:43

petra pisze: Traktorek bardzo lekko się przetoczył, ale usłyszałem przy tym dźwięk jakby "cykania zegarka" z przedniego mostu. Czy mam następną awarię ?

Petra
Przekładnia stożkowa w Kubocie jest wyjatkowo wytrzymała. Jesli stuka to kwestia regulacji. Zacznij od kontroli luzu na kole. Jesli wyczyjesz luz w pionie czyli góra dół pora na wymianę łożysk. Jesli cdn...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ