Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 18 mar 2014, 10:55

Własnie nabyłem takie oto cudo :)

Sprzet uzywany - to widac, ale to oryginalna Kubota więc wiem czego sie spodziewać :) Więcej wieczorem....

foto z ogłoszenia:
4044292795.jpg
4044292795.jpg (135.13 KiB) Przejrzano 10273 razy
https://lh6.googleusercontent.com/-zMLr ... 014083.jpg
Załączniki
4044292795_1.jpg
4044292795_1.jpg (125.45 KiB) Przejrzano 10273 razy
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: k_sit » 18 mar 2014, 13:35

Po gratulować : drogi był , gdzie go dorwałeś . Moja prośba porobił byś wymiary siłowników , ramy interesuje mnie to .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 18 mar 2014, 15:26

Po to zakładam ten temat :D

Wszystke wymiary, kąty i średnice bedziemy mieć jak na dłoni :)

Fotka z allegro:
Schirmfoto_2014-03-17_103956.jpg
Schirmfoto_2014-03-17_103956.jpg (67.36 KiB) Przejrzano 10267 razy

Idę tochę go umyć i ogarnąć :) Jutro bedę go sciągał z przyczepki i dopiero wtedy bliżej mu się przyjrzymy...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: petra » 18 mar 2014, 17:57

Cholera fajna maszynka, ale jak uważasz? będzie pasić do Twojego sprzętu? Mocowania i takie tam.
Masz sporo odwagi wybulić taką forsę bez dokładnego przymierzenia do swojego sprzętu.
W moich stronach bardzo rzadko trafiają się okazje takich zakupów. Z reguły są to duże odległości i nie mam dość czasu na wyprawę handlową, jak już mogę pojechać to - sorry sprzedane!!!
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 18 mar 2014, 20:12

Czy warto?


Zadałbym to pytanie inaczej, czy zakup ładowacza do traktorka ma sens?


Nie ma prostej odpowiedzi, a raczej jest tyle odpowiedzi ile odpowiadających :) Jesli jednak chodzi konkretnie o mnie to odpowiem że postokroć TAK !

Przypomnę że mielismy ( z Kynkiem) małą Kubotę z ładowaczem. I po jednym sezonie powiem że ładowacz to najczęściej używane narzędzie! Ładowacz bezapelacyjnie podnosi wartość użytkową traktorka! Oczywiscie dla kogoś kto wykorzystuje traktorek jedynie do pracy w ogródku to może nie koniecznie. Ale dla kogoś kto bez przerwy coś buduje, remontuje, modernizuje, kto ma brata, siostrę, szwagra którzy też coś przy swoich posesjach , działkach etc coś działają , to ładowacz jest fantastyczną maszyną .

Dodam że Toyka ma 3,5T na haku, przyczepka ma hak 3Tony , a jej wymiary i nośność pozwala na bezproblemowe i ekspresowe przewożenie "zestawu" w dowolne miejsce.

W moim przypadku - odpowiedz brzmi TAK.

Cena... fakt troche kosmos, ale...ostatni i jedyny oryginalny ładowacz Kuboty widziałem na ... Sprzedajemy.pl w Lutym 2013roku! i to za 6200 i to bez dolnej ramy ! Choć przyznaje że nie wisiałem codziennie na allegro, więc może coś po drodze mi umkneło.


Stan , przynajmniej optycznie jest ...jaki jest cudów nie ma. Ale plusem tej oferty było to że przed decyzją mogłem sobie przyjechać na miejsce, obejrzeć go dokładnie a najdokładniej to stan goleni siłowników , stan przewodów, i rozdzielacza ew, wycieki... Ponieważ sprzedający to rozsądny człowiek i mimo kilku konkretnych telefonów od innych zainteresowanych ( nawet domyślam sie od kogo był jeden z nich) :) przyjął do widomosci moja argumentacje :) i wyraźnie obnizył cenę :) co pozwoliło dobić targu :)


Cena...doświadczenie nabyte przy budowie przyczepy, i konwersacja z osobami które już zbudowały sobie ładowacz :) przekonały mnie że budowa samodzielnie ładowacza skończyłaby sie kwotą identyczną jak nie większą ! i to bez gwarancji że konstrukcja do końca byłaby udana... Nie ma w ogóle o czym mówić...

Ryzyko.. jest zawsze jak to z uzywanym sprzetem, choć czy bedzie pasował do traktorka to wiem że na 100% tak, choć subrama oczywiscie nie :) w końcu wisiał na innym traktorku (B8200) a nie na L ce. Będę musiał wykonać swap pomiędzy obudową sprzęgła a subramą. Ale przecież my tu nie piekarnia :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 18 mar 2014, 20:42

Zapakowany.... i jedziemy

Obrazek

Obrazek

...umyty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

goleń... ok

Obrazek

blaszki rozdzielacza trochę luźne...

Obrazek

węże ...ok

Obrazek

Rurki poprzeczne... coś na nie spadło... i rudzieją... coś z tym trzeba bedzie zrobić..

Obrazek

subrama..

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marcinbg » 18 mar 2014, 20:47

No Marku tylko pozazdrościć nic więcej hehe jak dla mnie ładowacz jest świetny :D. Jak będziesz to wszystko modernizował zakładał koniecznie rób jak najwięcej fotek bo ciekawi mnie to z oczywistego powodu ponieważ nie miałem do czynień z akurat takim ładowaczem ( ładowarki, bobcaty) z czymś takim tak działa niby tak samo aleee. :D hehehe. Na prawdę super maszyna. Życzę miłej pracy z nim. :D

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: ukasso » 15 kwie 2014, 17:27

Super maszynka! Sam go oglądałem jak był wystawiony na allegro. Jakbym miał Kubotę bez ładowacza, to był bym dla Ciebie ostrą konkurencją podczas zakupu :D Cena rewelacyjna jak na oryginalny sprzęt. Nie ma co porównywać do tych sprzedawanych przez najpopularniejsze polskie firmy, które kosztują po 4-5tys zł. Ładowacz ten ma sporą przewagę na konstrukcjami homemade takimi jak w moim Iseki, w postaci materiałów z jakich jest zrobiony. Profesjonalni producenci stosują dużo lepszą, twardszą stal, lepszej jakości siłowniki i rozdzielacze. Jak go trochę podleczysz to będzie służył przez długie lata. Mocowanie chyba nie będzie wielkim problemem, bo ładowacz pasuje gabarytami do Twojej Kuboty. Kilka przeróbek w dolnej ramce i będzie śmigał. Jeśli chodzi o funkcjonalność, jest to narzędzie numer jeden. Dla mnie ładowacz był priorytetem podczas zakupu traktorka. Ciekawy jestem efektu i czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 15 kwie 2014, 20:03

Dzięki :)

Kynek miał Aste z ładowaczem (polskim) i po jego doświadczeniach zgodzę sie z tym ,że ładowacz może być najważniejszym wyposażeniem dla naszych traktorków - znakomicie poszerzając wielozadaniowość naszych maszynek. Oczywiscie dla tych włascicieli którzy nie ograniczają sie do samej pracy na roli/warzywnikaku/sadzie.

U mnie bedzie miał co robić :)

Na dzień dzisiejszy schodzi on jednak na plan dalszy. Najpierw musze pokonczyć inne roboty a przedewszystkim przyczepę. Ta przyczepa , gdyby była gotowa już treaz miałabysporo roboty. Niestety było za zimno na malowanie, a teraz ja nie mam czasu... Trudno , tuż po świetach zamówiłem małą koparkę do korekty skarpy - przed wyłożeniem jej kamieniem technicznym. Bedę musiał sie męczyć pożyczoną kolibką, trudno , co zrobić...

A i sam ładowacz by sie już teraz przydał. Ale jest tak jak piszesz, musze zamocować dolną ramę , a do tego potrzebne są dedykowane uszy do skrecenia z korpusem. Mogłbym coś wystrugać na szybko, ale nie chce niczego drutować byle jak ,bo z tego mogą być same kłopoty. Lepiej sie przyłożyć i od razu zrobić to porządnie.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz BF 300 KUBOTA - oryginał .

Post autor: marekspectra » 21 maja 2014, 12:27

Przymierzam sie pomału do montażu ładowacza. Generalnie to jestem zmuszony :) nazbierało sie sporo roboty dla niego :) Chcąc nie chcąc nie ma wyjscia :) (przyczepa musi dalej czekac na swoją kolej )


Ładowacz ma swoją historię, nie wiadomo z czym i na czym, dokładniej na jakim oleju pracował, a pewnie w siłownikach też go trochę jest. Dodatakowo może coś wpadło do środka nie zabezpieczonych węży wejsia?wyjscia, a niechby tylko zwykły piasek...

Pomyslałem że może przed pierwszym uruchomieniem odkręcić węża zasilającego rozdzielacz, przemyć go i przedmuchać. Dalej podpiąć go pod magistrale olejową traktorka i uruchomić po koleji wszystkie siłowniki. Wąż odprowadzający z rozdzielacza luzno wiśi nad wiaderkiem. Olej tłoczony z Kuboty w koncu przepcha wszystkie stare oleje z siłowników i weży, aż w koncu zacznie wypływać do wiadra. W tym momencie przerywamy procedurę i wkręcamy wąż odprowadzający do magistrali. Uzupełniamy olej w traktorku do własciwego stanu.

Macie jakieś inne sugestie w temacie pierwszego uruchomienia tego ladowacza?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ