OC przyczepy

Damien
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2016, 19:41
Lokalizacja: Tarnów

OC przyczepy

Post autor: Damien » 02 sty 2019, 21:27

Kupiłem u jednego znanego sprzedawcy małą przyczepkę jednoosiową do swojego Yanmara, czy orientuje się ktoś z Was czy jest możliwość jej ubezpieczenia? (nie posiada ona homologacji) Po wizycie w "ubezpieczalni" dowiedziałem się że bez dowodu rejestracyjnego nie ma możliwości ubezpieczenia jej. Może jest jakaś inna opcja żeby miała OC?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: OC przyczepy

Post autor: lewan24pl » 02 sty 2019, 22:17

Jak cię zatrzymają powiedz że to przerobiony wóz konny :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie ma chyba opcji to poje.... jest w tym kraju.
Zobacz nawet wszystkie dwukółki do worzenia świń i nie tylko prawie żadna nie ma rejestracji i każdy ciąga i psiarnia się nie czepia.Albo wóz konny niby przyczepa ale nie ma nic świateł itp.no może ubezpieczenie na wolnobieżne.Ciagnieta przez konia ok przez traktor różnie bywa a ty masz przyczepkę zrobiona pospawana sprawne światła i w czym niby jest gorsza od wozu konnego gdzie nie ma świateł nic a będziesz jechał i ci się doczepić pies może że nielegalnie się poruszasz chore to jest.Nie wiem może można jakos że zestaw pojazdów wolnobieżnych nie mam pojecia To tylko chyba u nas w Polsce takie chore przepisy.U mnie w UK podpinasz przyczepkę fabryczna zrobioną przez siebie nie ważne i jedziesz tylko kupujesz tablicr taką sama jaką masz w aucie i tyle z automatu już ma ubezpieczenie z samochodu,traktory itp.można można.Nasz pięć dziesięć przyczep i żadnego ubezpieczenia przeglądu tylko ten sam nr.tabicy ma być przechowywane co jest ciągnięta i nawet przyczepy powyżej 750kg nie mają przeglądu a za auta z chak nie płaci się nic extra za przeglad.
Samo mnie to ciekawi jak to jest bo traktorek to wiadomo ubezpieczenia na wolnobieżne i tyle.A np masz przyczepkę za powiedzmy 2000zl fabryczna i masz ubezpieczenie i nagle robisz nią kolizję i z czego ci wezmą za szkodę z ubezpieczenia samochodu nie przyczepki bo nie ma w sumie wartości to po h.. :oops: :oops: :oops: płacić ubezpieczenie jak i tak nic z niego nie ma.Nie wiem kto to wymyślił jakiś baran.Bo tu wszystko robią pod górkę.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Damien
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2016, 19:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: OC przyczepy

Post autor: Damien » 03 sty 2019, 19:51

Jest w tym coś prawdy, nieraz ciężko się dogadać z urzędnikami w pewnych kwestiach :-) odwiedziłem 6 towarzystw ubezpieczeniowych 4 z nich nie ubezpieczy bo się nie da, jedno znalazło gdzieś możliwość ale za 800zł (przez to że nie ma dowodu rejestracyjnego) a ostatnie w którym byłem za 53 zł mi zrobiło OC na rok bez żadnego problemu :-) tak że sukces i sprawa zamknięta :-)

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: OC przyczepy

Post autor: TadeuszB » 03 sty 2019, 20:33

Jakie to towarzystwo ubezpieczyło ?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: OC przyczepy

Post autor: lewan24pl » 03 sty 2019, 20:38

I tak samo np.jak rozrzutnik obornika niby to samo co przyczepa a nie podlega rejestracja chore to jest.A nasze polskie to jest jak przyczepą tylko ma dostawke z tyłu i na podłodze łańcuchy czy co tam a baza to to samo ramą koła wsio można powiedzieć przerobiona przyczepa,tak samo jak przyczepy leśne masakra jakie durne przepisy mamy ciekawe co za debil wymyśla takie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: OC przyczepy

Post autor: RobsonWawa » 03 sty 2019, 20:49

Cena 53 zeta sugeruje że to GOTHAER ?

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: OC przyczepy

Post autor: RobFra » 03 sty 2019, 21:41

@ Damien
to zdradź te firmę ubezpieczeniową. OC na samą przyczepkę bez dowodu rejestracyjnego czy OC razem z traktorkiem jako zestaw wolnobieżny? Tzn czy będzie OC na przyczepkęi bez dowodu i blach i czy można ją podpiąć do samochodu?
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: OC przyczepy

Post autor: lewan24pl » 03 sty 2019, 22:43

No mnie to też ciekawi bo traktorek to nie ma problemu ale,przyczepa to inna bajkaa każdy lata na uda się albo i nie zawsze jest ten mały dreszczyk czy policjant jak zatrzyma się nie doczepi
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: OC przyczepy

Post autor: TadeuszB » 04 sty 2019, 08:48

Damiena zamurowało zainteresowanie i popularność tematu.

winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: OC przyczepy

Post autor: winnica » 04 sty 2019, 09:54

lewan24pl-Co Ty chłopie tak jedziesz na policję i wyzywasz ich od psiarni? To nie oni ustanawiają prawo tylko go egzekwują. Jakby Ci ktoś skrzywdził żonę to oczekiwałbyś żeby ta "psiarnia" ścigała przestępcę, jakby Ci ktoś coś ukradł też byś na nich liczył, ale jeżeli Tobie coś nie pasuje to robisz wielkie halo. Pozapinajmy wozy i fury do traktorków bez świateł, hamulców i jedźmy na drogi, będzie super bezpiecznie!!! Nie jestem Policjantem ale znam ich pracę i naprawdę im współczuję, muszą się użerać do bólu z pretensjonalnym towarzystwem. Jedna jest tylko prawda , zarabiają "psie" pieniądze. Każdy może zostać Policjantem ( jest duuuużo wakatów) i "mścić" się na biednym polaczku który wrócił z zagranicy i jest najbardziej wyedukowany w całej Europie!!!! Pozdrawiam Cię kolego!!!

ODPOWIEDZ