Przyczepa leśna

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Przyczepa leśna

Post autor: emek650 » 28 lis 2018, 12:17

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zg_mlhJ4EcE[/youtube]
Jeżeli lubisz wyzwania to proponuję zrobić coś jak ta z filmu, hydraulika z traktorka i naprzód.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 lis 2018, 12:49

No wszystko można tylko ja raczej na codzienne nie będze jej użytkował ale myślałem nad czymś takim z elektryczną wyciągarka
https://youtu.be/fbGMncnK8ws
Mam pomysłów sto tylko muszę ją zrobić w domu nie tu gdzie żyje bo potem z transportem problem i tylko jak jestem w domu to mogę coś stworzyć ale materiał zamówiony tylko nad osiami się zastanawiam
Ta też ciekawa tylko że mała
https://www.snowmobil.com/Trailers/Logg ... nt5h36f134
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 16:20 przez lewan24pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 lis 2018, 13:41

A najdrożej wychodzą koła osie a reszta to spoko zastanawiam się nad tymi tylko drogo
Obrazek
Albo te mocniejsze opony
Obrazek
Tylko drogo dlatego się zastanawiam czy warto wydać kasę na to i i tak nie będzie tyle używane a te koła to miejsce j limit na całość.
Bo mam trochę projektów w domu i wolę gdzie indziej kasę wsadzić.Ale te drugie to wypasione by były 8-)
Także na razie plan jest,stal zamówione a koła na koniec zistowir jeszcze przemyśle może coś znajdę
Bo w sumie zależy mi na szerokich oponach bo jak by nie chodziło o opony to bym coś dobrał z auta jakiegoś piasty koła i po problemie Ale każdy (chyba)wie że wąską opona plus ciężar i błoto to się będzie zapadac a na szerokiej już nie tak
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 28 lis 2018, 17:29


lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 lis 2018, 18:21

Widziałem ale to dla kogoś kto tym pracuje i chyba nie w Polsce ;)
A ja mam taki plan ramą jak tu wolę w prostokąt jakoś mi się wydaje mocniejsza
Obrazek
Tylko wiadomo bez HDS
Wszystko sobie policzyłem narysowałem i potem tylko poskładać pospawać no i tylko szukaj szukam myślę nad tymi kołami bo mnie korci kupić tamte tylko trochę drogo,ale z drugiej strony żony nie mam to mi łba nie urwie :lol:
Nic na w przerwie świątecznej zacznę działać teraz zbieram graty a wieczory ciemne i długie więc będzie co robić w garażu.
A szerokość to 150cm od koła do koła na zewnątrz mierzone bo szerszej nie chce za duża by była wolę mniej i bezpieczniej.
Także jak zacznę dziać to wrzucę jakieś foty mojej myśli technicznej zobaczymy co z tego wyjdzie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TomekK » 28 lis 2018, 18:27

Jeśli dobrze kojarzę, to przyczepy miały felgi o innym rozstawie szpilek niż ursus. Ale ostrówek też występował z kołami balonowymi na 15,3 i takie felgi są dostępne. Inna sprawa, piasty i czopy od przyczep są masywniejsze (ciekawe jak z piastami od serii ciężkiej, bo 15,3 widziałem na zdjęciu w c385).
W jaką nośność celujesz? Opona wytrzymuje blisko 2 tony, biorąc pod uwagę nacisk na dyszel na dobrej osi z takimi kołami można uzyskać 2,5 a może i 3 tony ładowności. Jako skrzyniowa wywrotka taka przyczepa pewnie blisko tony wyjdzie, do dłużyc oczywiście mniej. Krótko mówiąc przyczepka pod c360...
Z kolei w czymś lekkim taka opona zachowywać się będzie prawie jak pełna - nieznaczne ugięcie nawet bez powietrza, dopiero jak dłużej postoi to osiada.
Rację masz że szeroka opona nie wchodzi tak w ziemię, i że samochodowe są gorsze - opona z auta ma płaskie czoło i łatwiej przecina darń, łatwiej się zapada. Ale szeroka opona to większy opór na miękkim.
To jaka ładowność? Jak patrzę na ostatnie zdjęcia to pewnie koło 1 tony?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 lis 2018, 19:37

No ja szaleć nie będę z ładownością tak max dwie tony bo bez hamulca to też strach targać ciężary.A co do wagi to myślę gdzieś wyjdzie 500kg może troszkę mniej a raczej mniej bo tą co zrobiłem przyczepę poniżej
Obrazek
To waży 420 kg a solidna jest blacha gruba i waży dużo
Sama ramą z kołami to nie jest ciężka
Obrazek
Tylko paka burty i waga w górę poszła i to zdrowo to to ciężkie bo po pomalowaniu osobno nawet burty było ciężko założyć na ramę samemu we czterech podnosiliśmy
Obrazek
W większości bedzie ojciec zwoził sobie z ogrodu gałęziówke a coś ciężkiego to sporadycznie,takie o patyki bo zwykła przyczepą to nie nałożyć dużo
Obrazek
Obrazek
A będzie tego sporo to postanowiłem zrobić przyczepę i się przyda napewno teraz i później.
Wszystko jest tzn będzie bo w wysyłce materiał jest tylko kwestia kół bobsxkoda tyle kasy na dane koła wydać no ale jak nic nie wykabinuje to chyba kupię tamte albo zrobię na jednej osi a nie ukrywam chciał bym na dwóch osiach i takie zawieszenie zrobić
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bo moim zdaniem dwie osie lepiej stabilniejsza przyczepa jest nawet jak na coś najedzue się to nie skacze jak na jednej osi
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 28 lis 2018, 20:53

To rozwiązanie na wyjątkowe wertepy jest, nie wiem czy takie podwozie potrzebne Ci jest.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 lis 2018, 22:34

No to tylko tak sobie kominie :lol:
A taka ramę chce zrobić
Obrazek
Te kółka to kłonice :)
A na pierwszej z nich przegrodę chce zrobić żeby nic na plecy nie poleciało

Jak by ktoś chciał to tu nazwa programu do rysowania za darmo na w sklepie Play na androidzie
Sketch Box Free
https://youtu.be/i60UTd03MmY
Tylko trzeba poćwiczyć,ja jakieś wypociny zrobiłem rysunek tej ramy mojej jakoś wyszło
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 14 gru 2018, 15:52

Narażone jest zaczep :lol: ale od czegoś trzeba zacząć
Obrazek
Na weekend będę mieć większość gratów a w następnym zacznę coś grzebać wieczorem po pomocy w przygotowaniu się do świąt,trzeba pomóc coś w domu a potem wieczory długie zimnie to tylko szlifować, stukać pukać i spawać
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ