Gl260 pług obrotowy

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: TadeuszB » 16 lis 2018, 17:34

Wyregulowanie to wyższa szkoła jazdy, bo orać każdy moze. :D

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: lewan24pl » 16 lis 2018, 19:06

A no to to ja wiem i tu jest problem :lol:
Ale tak to jak mówiłem jak ziemia uprawiana to ładnie szło bez przodu i te trzy skiby to bez problemu a może tak by cztery :shock:
A co do pługa to po pierwsze wygląda jak te standardowe unia Grudziądz tylko wersja mini a druga sprawa jakość no cóż wykonanie ogólnie ok ale lemiesze nie są spasowane idealnie z odkladniami taka trochę fuszerka.Jutro pojadę w ten perz może go nie połamie :roll:
A kółko spróbuje trochę cofnąć do tyłu mam prawie trzy h koło domu to mam gdzie testować :lol: tylko żebym dziur nie narobił bo na tym nie uprawianym kawałku to zapychał się trochę mimo to że zielsko max 5cm.Pamietam dziadek miał konny pług po obu stronach koła i taką wajchą się opuszczało podnosiło regulowało głębokość proste nie to co tu trochę trzeba będzie ustawiania.Ale tak to pozytywnie pług oceniam.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: plastek334 » 16 lis 2018, 19:17

Na perzu wg mnie będzie się zapychało bo są za niskie słupice i nie ma gdzie uciekać tak jak u mnie w jednoskibowym jedyna rada wg mnie to krój.
Pług najlepiej ustawiać na równej powierzchni żeby wszystkie skiby przylegały tak samo do ziemi

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: TadeuszB » 16 lis 2018, 19:38

Myślę że poproś kogoś myślącego i z wyobrażnią a nie złośliwego do ustawienia, w ustawieniu są zależności o których nie wiemy.

Akronix
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2015, 22:14

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: Akronix » 16 lis 2018, 21:56

Drodzy forumowicze (niestety nie mogę teraz znaleźć :roll: :roll: ) ale jest na forum cały temat o ustawianiu pługa do orki.
Nawet były filmiki obrazujące ja to robią inni. Podrzućcie link do tematu jeśli ktoś kojarzy gdzie o było.
Akronix
---------
Yanmar F14D + TuR + Gleba RSA1201

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: lewan24pl » 17 lis 2018, 00:13

Wiem czytałem tak wszystkie chyba tematy przeczytałem tylko tak napisałem bo mniej więcej to umiem ustawić a może ktos inny doda coś od siebie tak i dlatego napisałem co napisalem bo jak temat stary to nikt nie wraca do niego a nie jestem na wielu forach i jest pełno takich jak ty a było już o tym a żeś się wysilil.Sam jak mogę to pomogę jak coś znajdę bodajże katalog instrukcje co kolwiek to wrzucam a nie znajdź sobie w google.
A do ustawiania pługa,co z tego że ktoś napisze ustaw pierwsza Skibę tak czy tak jak osceluje 80% tu forumowiczów nie ma pojęcia nawet o co chodzi z pierwszą skibą jej regulacją szerokości i tą drugą regulacja do wykorbienia go czy jak to zwał ja nie wiem i co z tego nie wstydzę się tego proste.Korba która tam jest służy do przesuwania lewo prawo pierwszej skiby a śruba zmienia kat tak mi się wydaje nie wiem
Obrazek
A jak już ktoś napisze w skrócie a nie napiszę to jest po to żeby np. i opisuje bla bla bla wytłumaczy po co dlaczego się zmienia a nie jak z regułki jakiejś wykutej na pamiec.Nie wiem to pytam proste chyba
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: TadeuszB » 17 lis 2018, 07:57

Robić na żywca na polu to trzeba, patrząc jak się skiby układają.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: lewan24pl » 17 lis 2018, 08:08

No to tak zrobiłem dwa trzy przejazdy tylko jak pisałem żeby ładnie szło muszę wykręcić cięgno ceny ostatnia tak samo brała jak pierwsza.Tylko chodzi mi o to że jak tak zrobię i podniosę to przód pługa jest wysoko a tył nie i podczas transportu muszę skręcić cięgno spowrotem ponieważ tył prawie ciągnie się po ziemi w pozycji transportowej i myślałem może że kółko jest w nie odpowiednim miejscu
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: TadeuszB » 17 lis 2018, 09:00

To dlatego ; Myślę że poproś kogoś myślącego i z wyobrażnią a nie złośliwego do ustawienia, w ustawieniu są zależności o których nie wiemy.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Gl260 pług obrotowy

Post autor: Gelo » 17 lis 2018, 11:08

A jak już ktoś napisze w skrócie a nie napiszę to jest po to żeby np. i opisuje bla bla bla wytłumaczy po co dlaczego się zmienia a nie jak z regułki jakiejś wykutej na pamiec.Nie wiem to pytam proste chyba
Więc tak. Śrubą którą wskazałeś na zdjęciu ustawia się osiowość tzn. że po założeniu pługa płoza pierwszej słupicy ma być równolegle do lewego koła. Tu robisz ustawienie raz i tak zostaje. Drugie ustawienie robisz po wjechaniu w bruzdę czyli dopiero na 2-gim przejeździe. I tu ustawiasz tak, że jakbyś położył poziomicę na wierzchu pługów zarówno wzdłuż jak i w poprzek to powinna wskazywać poziom. Ale może być tak, że jak ziemia twarda a słabe lemiesze to pługi nie będą wchodziły w ziemię, wtedy bardziej musisz położyć na czub lemiesza za pomocą korby na zawiesiu lub siłownika(jeśli ktoś taki ma). Do transportu to niestety praktycznie zawsze trzeba skręcać cięgło(łącznik centralny).
Branson 4020

ODPOWIEDZ