Skrzynki transportowe - ogólnie.

Awatar użytkownika
geofan
Posty: 154
Rejestracja: 19 lip 2015, 13:54
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: geofan » 15 sie 2018, 20:34

cieply pisze: 18 kwie 2018, 23:48 Ja jesienią kupiłem taką: http://traktorki.com/skrzynie-transport ... rtowa.html
Nie mogę narzekać. Oprócz funkcji taczki przewiozłem nią sporo ziemi/kamyków i nic się nie dzieje.
Yanmar FX24D + Rębak + Pług 2 Skiby + Kosiarka Pielęgnacyjna + Skrzynia + Przyczepka od tz4k14 + Brony 1,5 pola + Niwelator/Pług + Frezarka Do Pni FP3H410 + Aerator + Wyczesywarka + Układarka kabli/rur

Awatar użytkownika
geofan
Posty: 154
Rejestracja: 19 lip 2015, 13:54
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: geofan » 15 sie 2018, 20:37

axer pisze: 18 kwie 2018, 07:32 Też mam złe doświadczenia ze skrzyniami transportowymi oferowanymi przez jednego z większych dilerów traktorków. W obu pogiąłem wieżyczkę - w jednej podczas transportu, gdy wjechałem w bruzdę i zabujało ładunkiem, w drugiej przy nabieraniu ziemi. Stal, z której wykonana jest wieżyczka, gnie się jak plastelina. Aktualnie przerabiam całą wieżyczkę, sama skrzynia jest dość solidna.
Miałem to samo, cała wieżyczka pogięta. Słabe. Choć muszę przyznać iż u mnie lekko nie miała.
Yanmar FX24D + Rębak + Pług 2 Skiby + Kosiarka Pielęgnacyjna + Skrzynia + Przyczepka od tz4k14 + Brony 1,5 pola + Niwelator/Pług + Frezarka Do Pni FP3H410 + Aerator + Wyczesywarka + Układarka kabli/rur

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: lewan24pl » 14 lis 2018, 14:57

Dopiero teraz znalazłem coś takiego,widać niebo a ziemia i żałuję bo trzeba było dołożyć i coś takiego kupić.Napewno różne rozmiary robią to tylko przykład
https://m.olx.pl/oferta/skrzynia-transp ... tB03L.html
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: TadeuszB » 14 lis 2018, 18:39

A hydraulika do czego służy.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: lewan24pl » 14 lis 2018, 18:55

A hydraulika to opcja do wywracania.bo normalnie to ręcznie wywracasz a za dopłatą masz siłownik i tak jak w przyczepie wywracasz ale myślę że to jak kto woli.
Tylko mi chodzi o wykonanie tej szkrzyni w porównaniu do tego badziewia ci ja kupiłem całe pogięte masakra nie kupować do worzenia trocin się nadaje to co ja kupiłem szkoda pieniędzy i nerwów.Bede w domu na weekend to zrobię zdjęcia to wrzucę sami zobaczycie jak to wygląda
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: TadeuszB » 14 lis 2018, 19:37

Ta zielona wygląda przyzwoicie.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: lewan24pl » 14 lis 2018, 20:54

No tak tylko że nie ma wywrotu ręcznego i nie podoba mi się dolne mocowanie do czoła blachy bo jakoś to słabo wygląda połączenie kawałek opiera się na dolnym profilu i przedniej grodzi jak to nazwać.
Obrazek
Lepiej jak by były przez całą długość od spodu dwa kształtowniki i cały ciężar szkrzyni opierał by się na nich ale to tylko moje spostrzeżenia.Ale tak to wygląda na 5+
Ale w ogłoszeniu pisze że robi różne wymiary i opcje dlatego myślę że warto zapłacić więcej i napewno może zrobić pod indywidualne zamówienie.Przynajmniej mamy pewność że się nie wygnie jak moja podczas jazdy z drewnem potrafiła się otworzyć do tyłu bo jakiś ......wymyślił sobie zamkniecie zamiast u góry żeby trzymalo to baran prawie na samym dole :shock:
Wrzucę fotki na weekendzie
Sam zastanawiam się na wiosnę kupić druga porządna nie ma co oszczędzać poczekać dołożyć i kupić coś co posłuży.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: lewan24pl » 18 lis 2018, 18:50

A to mój złom
Obrazek
A to otwieranie kipra na samym dole i się otwiera podczas jazdy z obciążeniem nie dużym np.klockami drewnianymi
Obrazek
Obrazek
A to jak zrobiona arkusz blachy ocynkowanej takiej jak kiedyś na dachy się używało tak mi się wydaje przynajmniej i dołożony katownik,posmarkane to jakoś i sprajem psikniete
Obrazek
Obrazek
A i mocowanie dole nie dokręcone luźne nakrętki to przynajmniej by się wysilili przed wysyłką sprawdzić a nie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: newrom » 18 lis 2018, 19:06

Dajże namiar na producenta, zatrudniłbym się jako spawacz - bo choć nie umiem to lepsze spoiny mi wychodzą :-D

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Skrzynki transportowe - ogólnie.

Post autor: lewan24pl » 18 lis 2018, 19:14

Dlatego napisałem posmarkane
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ