Kierunek obrotow.

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Kierunek obrotow.

Post autor: Patryk » 26 paź 2018, 19:51

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dzial ale mam pytanie odnosnie WOMu. Jako ze moje suzue ma lewe obroty walka a zakupilem(jeszcze nie dotarla)glebogryzarke rsa1205 od yanmara(ona na 100% jest na prawe)czy jest opCja np. Obrócenia przekładni....no sami wiecie o co mi chodzi. Znalazlem w google jakas instrukcje z jakiejs innej glebogryzarki i tam bylo tylko wspomniane o kierunku obrotow i podane nr-y części(ciekawe ktorych)? Ma ktos przepis na zmiane obrotow?moze ktos rozbierał swoja glebogryzarke do czesci pierwszych?pomijam rewerser do kuboty bodajze b5000 bo to biore pod uwage jako ostatnie.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: RobFra » 27 paź 2018, 21:46

1 - Jeśli glebogryzarkę kupiłeś u tego samego dilera co traktorek to przeproś i poproś o zwrot. I szukaj oryginalnej glebogryzarki.
2 - zostaw tak jak jest i będą obroty glebki przeciwbieżne tzn. będzie brała od dołu w stosunku do kierunku jazdy i brała do góry. Plusy i minusy są takiego rozwiązania.
3 - jak 2 tylko obróć noże.
4 - moje misie tzn. wydaje "mi się", że ramiona z wałkami od przekładni glebogryzarki są symetryczne. Oby były tej samej długości. Przekładasz wałek i przekładnię łańcuchową na druga stronę (z lewej na prawą) i po temacie. Gorzej jakby coś nie zahulało...

PS
A WOM masz standardowy czy inny? A w glebce?
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: TadeuszB » 28 paź 2018, 06:55

A jak zostawi tak jak jest to traktorek może nie da rady ciągnąć ,

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: Patryk » 28 paź 2018, 07:59

Oryginału nie dostanę-za rzadki pojazd. Patrzac na konstrukcje z zewnatrz tez pomyslalem o zamianie stron przekladni. Wałek mam calowy z 18 frezami. Mam 3 prędkości ale wszystkie kręcą w lewą strone. Wydaje mi się ze wałek w glebogryzarce to standard z 6 frezami. Potwierdze to dopiero po swietach chyba że ktoś z yanmarem zrobi to szybciej;)

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: amigorm1976 » 28 paź 2018, 10:07

Co do wałka to są przejściówki na 6 frezów.

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: Patryk » 28 paź 2018, 11:04

Przejsciowka/redukcja końcówki wałka to najmniejszy problem a raczej żaden. Znalazłem schemat fabrycznego rewersera wałka bodajże od Satoh/Mitsubishi. Widzę ze zrobi to pierwszy lepszy ślusarz z frezarką. A nawet stwierdzę że sama tokarka by temu podołała tylko pytanie czy np tuleję wchodzącą na mój fabryczny wałek trzeba ulepszac cieplnie?To "tylko" 15 KM. Się zagalopowałem z tym niedzielnym czytaniem hehe. Chyba odpuszcze temat do przyjazdu glebogryzarki bo już oczy mnie od internetów pieką;)

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: Patryk » 01 lis 2018, 16:22

Redukcja walka w drodze do mnie. Ma ktoś jakiś pomysł natazie czysto teoretyczny bez zbędnego rozbierania maszyny na zmiane kierunku obrotow? Czy jednak radzicie zacisnac zeby i poświęcić jej dniowke z kompletem kluczy?

daro_cze
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2017, 14:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: daro_cze » 02 lis 2018, 19:48

Na ta redukcje walka to zwróć uwagę bo ta która ja kopiłem na wałek glebogryzarki to plastelina , przepracowałem gleba może z 10 h ( traktorek 13 km) a na wewnętrznych frezach widać już ubytki. Do myślenia dało mi już wiercenie otworu na bolec , wiertlu chyba 6 mm przeszło jak przez masło. Póki co nie zawracam sobie głowy glebą bo lepiej mi się sprawdza gleba na jednoosiówce.

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: Patryk » 03 lis 2018, 16:17

Gdzie kupowałeś tą redukcję? Wyjąłem dziś wałek" z glebogryzarki z małym kołem zebatym i zajrzalem do środka. Bez dorobienia nowego wałka się nie obędzie bo trzeba by dac zebatke na drugą stronę tego większego Koła wiec na 90% dorobie przekładnie womu.sądzę że odwrocenie obrotow w glebogryzarce mocno wpłynęło by na jej żywotność. Wydaje mi sie ze dla lewych obrotow zeby skosne na kołach zebatych tez.powinny byc skierowane w drugą stronę.

daro_cze
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2017, 14:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kierunek obrotow.

Post autor: daro_cze » 06 lis 2018, 20:30

Niestety nie pamiętam gdzie , to było zaraz po kupnie traktorka i szukałem na szybko.

ODPOWIEDZ