Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: lewan24pl » 06 paź 2018, 11:05

Człowieku dostałeś instrukcje tam po piszę tylko trzeba poszukać ale po co.A to co potrzebujesz to teraz jest na stronie traktor tylko trzeba ruszyć dupe i znaleźć część spisać nr.seryjny i tyle.Ta część to papą wody przychodzi z prądnica 250euro w górę.
15261-64010
15371-64011
Wpisz sobie w google Kubota i zeden tych nr.masz proste tylko trzeba troszkę poszukać.
Tak samo jak ciągnąć przyczepkę 500kg bez hamulca do 1000kg z hamulcem a ile podnosi to pisze w tabelce poszukaj sobie w instrukcji która dostałeś,poświęć 10min i znajdziesz.A ta część druga to radzi bym ci rozkręcić sprawdzić z jakiego materiału jest zrobiona alu czy żeliwo i udać się do zakładu który ma frezarkę tokarkę i pewnie ten element ci dirobi,ale znowu jest kwestia prądnicy czy da się naprawić bo jak nie no to szukaj używki chyba że kupisz nową część.A jak będziesz szukać to z instrukcji znajdź sobie model twojego silnika i wtedy wpisuj w Googla nr silnika u papa wody albo watter pump.A model silnika też masz i instrukcji.
https://www.stavros-savva-co-ltd.com.cy ... nge-b7001/
Na przykła
ja najpierw bym znalazł firmę która regeneruje prądnice znajdziesz w internecie i sprawdza czy da radę naprawic a potem zajął się tym brakującą częścią pewnie aluminiowa to górę bram gdzie brakuje zfreziwac dorobić rurkę z aluminium i pospawać tigiem,poskładać i ogień.Ale najlepiej pierw sprawdź prądnice bo zrobisz rurkę a okaże się że prądnica kaput i koszty nie potrzebne chyba że masz kasę to kup nowy kpl.i po sprawie ale sam uważam że ceny z kosmosu za papę wody z prądnicą
https://www.stavros-savva-co-ltd.com.cy ... 001-b6001/
A teraz bez problemu kupisz części z zagranicy płacisz PayPal i tyle a w Polsce to tylko możesz spróbować pisać ten nr.czesci i zapytać w kubocie o cenę albo popisze do szorzedawcow tych traktirkow może mają używkę z niesprawnego silnika
https://www.ebay.co.uk/itm/KUBOTA-TYPE- ... 2454908301
Tu 163$ to tanio
https://www.messicks.com/part/15372-640 ... alternator
Obrazek
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Piotr Bukowiecki
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:15

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: Piotr Bukowiecki » 26 paź 2018, 09:10

Czy gniazda do lamp przednich kubota 7001 takie jak tu
https://www.trakter.com/en/products/rep ... kubota.70/

idzie dobrać z innej maszyny, samochodu, ciągnika? w żadnych rolniczych sklepach wokół mnie nikt nic takiego nie ma. Zostaje tylko zamówienie przez internet. Chyba że ktoś wie że od innego pojazdu są identyczne i naprowadzi mnie gdzie szukać. Potrzebuje też migacze najmniejsze są od 30stki ale i tak są zbyt duże. Zostaje tylko internet ale tam ceny są trochę nad wyrost. Może można dobrać od czegoś innego?

Uprzedzam że wiem że przez internet kupię te części ale jak już wcześniej wspomniałem ceny za takie części są kosmiczne i nie adekwatne do jakości.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: lewan24pl » 26 paź 2018, 09:22

Bo to Kubota to ceny są jakie są a 12 euro to nie przesadzaj,tylko weź do koszyka i sprawdź jaka cena za przesyłka albo masz tam na dole nr części i po numerze w kubocie ci powiedzą ile będzie kosztować w kraju.
Albo niech ci ktoś dorobi obudowa plastikowa to tokarce CNC można zrobi tylko się nie opłaci taniej wyjdzie zamów przez Internet i tyle.Wpusz sobie Kubota 66711-54130 ten nr w google i tyle coś zawsze wyskoczy
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: winnica » 26 paź 2018, 22:31

Witaj!!!
Jakiś taki nieporadny jesteś (jak baba) idź na złom poszperai ,urwij, przytnij, wklej , zakombinuj i będzie.
Światełko to nie dyferencjał, wał korbowy, skrzynia biegów, załóż "coś" i będzie świeciło!
Jak chcesz oryginał to kup za te 12euro albo 14$
"Stać Cię na konia to stać Cię na uzdę" :lol:

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: lewan24pl » 26 paź 2018, 23:27

Albo przerobić coś np. wtyczke od maluch, polonez,ursus itp co kolwiek inną żarówkę może H4,H7 są mniejsze,kiedyś z gówna bat się kręciło i chodziło :shock:
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Piotr Bukowiecki
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:15

Re: Kubota B7001D 4WD 4x4 kupiona:) Oleje, ładowanie, serwis, prośba o informacje

Post autor: Piotr Bukowiecki » 29 paź 2018, 14:21

winnica pisze: 26 paź 2018, 22:31 Jakiś taki nieporadny jesteś (jak baba) idź na złom poszperai ,urwij, przytnij, wklej , zakombinuj i będzie.
Światełko to nie dyferencjał, wał korbowy, skrzynia biegów, załóż "coś" i będzie świeciło!
Jak chcesz oryginał to kup za te 12euro albo 14$
"Stać Cię na konia to stać Cię na uzdę" :lol:
Hej ogólnie to nie pytałem o to czy jestem porady czy nie, baba czy chłop ale dzięki za opinię przyda się.
Swoją drogą kupiłem te za 12 euro i jak porównałem z oryginałami (które niestety są są powypalane i nie da się ich odnowić)to na pierwszy rzut oka widać że to tania chińska podróbka to plastik oryginał to metal. \\

ODPOWIEDZ