Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

ukasso - Iseki TL2100F

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

ukasso - Iseki TL2100F

Post autor: ukasso » 08 kwie 2014, 00:03

Witam!
Na Waszą stronkę trafiłem przypadkiem szukając informacji na temat japońskich traktorków. Widzę, że forum dopiero się rozwija i nie macie jeszcze zbyt wielu członków, więc postanowiłem nieco zasilić Wasze szeregi :D Od niedawna też jestem posiadaczem małego traktora. Pod koniec lata 2013 nabyłem Iseki TL2100F. Potrzebowałem niedużej, wszechstronnej i stosunkowo prostej maszyny do pomocy przy budowie domu i do zadbania o działkę. Iseki to był strzał w dziesiątkę! Do tej pory pracowałem dużo większym sprzętem, czyli koparko-ładowarką HSW 9.50, ale była ona zdecydowanie za duża na moje przydomowe potrzeby i trzeba było poszukać czegoś mniejszego. Warunkiem zakupu było posiadanie ładowacza czołowego, dlatego szukałem traktorka w przedziale 17-25KM z solidnie wykonanym osprzętem. Udało się nabyć całkiem przyzwoitego Iseki po generalnym remoncie i mimo swoich lat, w stanie niemal jak z fabryki.

Poniżej fotki wykonane zaraz po zakupie.

Obrazek

Obrazek

Zamieszczam trochę danych mojego malucha wyszperanych na różnych stronach internetowych:
Przebieg na liczniku w momencie zakupu: 938 mtg (przypuszczam, że przed remontem był dużo większy ;) )
-3 cylindrowy silnik diesla chłodzony cieczą o mocy 21KM
-4 prędkości wałka mocy PTO
-wspomaganie kierownicy
-napęd 4x4 z możliwością odłączenia
-dzielone hamulce na 4 koła
-blokada mechanizmu różnicowego
-trzy punktowy układ zawieszenia
-skrzynia biegów manualna
-18 biegów do przodu i 6 do tyłu
-pompa hydrauliczna 35l/min
-wymiary: długość - 243cm, szerokość - 121cm, wysokość do kierownicy - 130cm, rozstaw osi 149cm
-rozmiary opon:
-traktorowe: przód 6,5/75-14, tył 9.5-22
-trawnikowe: przód 23x10,5/12, tył 13,6-16

Do traktorka mam jak na razie następujące sprzęty:
-ładowacz czołowy z łyżką 120cm (wykonany przez firmę sprzedającą traktorki i akcesoria do nich)
-glebogryzarka (oryginał japoński)
-przyczepka (samoróbka samochodowa)
-przyczepka na zbiornik 1000l (samoróbka)
-pług do śniegu 160cm (samoróbka)
-widły do palet (samoróbka)
-koła rolnicze i trawnikowe

W planach mam:
-lemiesz na tył (prace w trakcie)
-koparka na TUZ (prace w trakcie)
-zamiatarka (zbieram części)
-przyczepa wywrotka (dopiero planuję)
-obciążnik na TUZ do ładowacza (dopiero planuję)

Dokładniej przedstawiłem traktorek i moje sprzęty do niego w osobnym temacie w dziale "NASZE TRAKTORKI/Iseki" >>>TUTAJ<<<
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 14:37 przez ukasso, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: ukasso - Iseki TL2100F

Post autor: marekspectra » 08 kwie 2014, 07:33

Obrazek



Wow ! Piekny !!!

Ale super że dołąłczyłeś! Obejrzałem pozostałe fotki...Paru z nas bedzie miało miało wiele do pogadania z Tobą :)

Kurcze ten ładowacz... wydaje sie najlepszą wersją z tych "naszych polskich" produktów. A na pewno jest to jedna z najdojrzalszych konstrukcji.

Generalnie mam cichą nadzieję że bedziesz chciał sie z nami podzielić , pokazać, te swoje skarby...

Uderza po oczach dbałość o szczegół , wykonanie, estetykę tych Twoich maszyn. Uwielbiam na takie własnie patrzeć ..(i mieć motywację i wzorce do tych swoich mniej czy bardziej "produkcji :) )

Witaj na pokładzie ! I bądz aktywnym członkiem naszej małej społecznosci :)

Pozdr Marek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: ukasso - Iseki TL2100F

Post autor: plastek334 » 08 kwie 2014, 18:31

W końcu ktoś z ISEKI ja posiadam ISEKI tu 1500 nieco mniejszy a ty masz super to maleństwo ;p jeszcze ten tur ;D

ODPOWIEDZ