Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
jackas
Posty: 25
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:24
Kontakt:

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: jackas » 05 paź 2018, 12:17

taka wycinarka do darni wycina wbrew pozorom bardzo szybko
https://cedrus.com.pl/maszyny/wycinarki-do-darni
zwijasz najpierw w jedną strone, kladziesz siatke, rozwijasz z powrotem i zwijasz od drugiej strony i to samo. najszybszy sposob wg mnie

wydajność 1000 m²/h

Wycinarka darni Weibang WBSC409H
silnik Honda GX 270 9 KM
Ciężar 180 kg

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Adam bez ziemi » 05 paź 2018, 19:43

Serio, sam wypróbowałeś Jackas? Wiem źe tego nie robiłeś bo dane kupy się nie trzymają. Pomnóź prędkość roboczą wycinarki przez szerokość da Ci co najwyźej max. 280 m2 a źeby zdjąć 1000 trzeba trzech przejazdów z górką. I to tylko podcięcie a zrolowanie, przełożenie, rozłożenie siatki. Daj Boźe w 4 osoby przez 8 godz. Czuję przez skórę źeś przedstawiciel handlowy. Bez urazy, uźytkownicy małych traktorów mają tylko małe traktory ale głowy tęgie :)

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Mandrol » 06 paź 2018, 01:58

Adam, dziwisz się? Na 19 postów @jackas aż 6 reklamuje różny sprzęt z firmy Cedrus- traktorek kosiarka, pompa do wody czystej, ciągniki jednoosiowe, koparka łańcuchowa, traktorek karczownica i wspomniana już wycinarka do darni, której cena może przyprawić o zawał serca :shock: Zresztą- ceny wszystkich tych narzędzi proponowanych przez jackasa są prawie jak z kosmosu :shock:
Zdecydowanie taniej wyjdzie jak wynajmiemy koparko-ładowarkę i wywalimy całą ziemię, ułożymy siatkę, potem zasypiemy wykopaną wcześniej ziemią, wyrównamy, przejedziemy glebką i zasiejemy nową trawę...
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
sparrow
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2018, 09:13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: sparrow » 08 paź 2018, 13:33

Mandrol pisze: 06 paź 2018, 01:58 Zdecydowanie taniej wyjdzie jak wynajmiemy koparko-ładowarkę i wywalimy całą ziemię, ułożymy siatkę, potem zasypiemy wykopaną wcześniej ziemią, wyrównamy, przejedziemy glebką i zasiejemy nową trawę...
I tak też mam zamiar zrobić w przyszłym roku. Wrzucę fotki z akcji ;-)
YANMAR SA424+kosiarka miedzyosiowa+ładowacz YL210+GEO EFGC 125+Pług 2-skibowy U 173+brony 2 polowe+glebogryzarka Shibaura 140cm

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Mandrol » 08 paź 2018, 14:10

Brawo TY!!! ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

jackas
Posty: 25
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:24
Kontakt:

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: jackas » 15 paź 2018, 11:20

napisalem to co napisali na tej stronie chociaz tez mi sie wydaje to troche zawyżone

tu jest film jeszcze jak pracuje

https://www.youtube.com/watch?v=RU8eCW0FNIs

ODPOWIEDZ