Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

gnomek
Posty: 22
Rejestracja: 03 paź 2016, 16:15

Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: gnomek » 03 paź 2018, 22:08

Wiertnica, prawie skończona i przetestowana. Pomysły były ciekawe, ale ostatecznie wersja najprostsza. Końcówka wysuwana, także nadal istnieje możliwość zamontowania dodatkowego siłownika co dale dodatkową regulację. Prędkość wiercenia w glinie zadowalająca (nie mierzyłem dokładnie ale ok. 30 s na dołek), wiertło średnica 20 cm długość 80 cm, kupione za ok 80 - 100 zł. Miało być na próbę bo wyglądało na delikatne, ale w zupełności wystarczyło. Wykopanych na razie ok. 50 dołków. Jeżeli chodzi o silnik i średnice przewodów to muszę sprawdzić na rachunku i zamieszczę w późniejszym terminie.
Obrazek

Awatar użytkownika
czes1111
Posty: 58
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:22
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: czes1111 » 09 sty 2019, 22:13

Witam

Z chęcią dowiedziałbym sie coś więcej.
Może masz jakiś w filmik dokładniesze zdjęcia?
jaki silnik zastosowałeś?

Na wiosnę muszę zrobić coś podobnego ale do koparki na traktorze. Mam silnik o chłonności 50cm3 i świder fi 300 ale będę potrzebował fi 200 do słupków.
czekam na więcej informacji.

Pozdrawiam
Wojtek
Wojtek

Txg 23 sg15h
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, 07:25

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: Txg 23 sg15h » 10 sty 2019, 18:42

Cześć
Wiertnica czeka też i mnie właśnie hydrauliczna bo silnik zawsze można wykorzystać też do czegoś innego.
Tylko właśnie jaki to silnik i za ile
Pisałem do autora na priv i też nie odpowiada a jest zima można by coś zrobić pozdrawiam wszystkich

gnomek
Posty: 22
Rejestracja: 03 paź 2016, 16:15

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: gnomek » 12 sty 2019, 21:24

Wiertnica zbudowana jest w oparciu o silnik hydrauliczny BMR 125 O2 WC32 ze sklepu dla ....- koszt 350 zł, do tego kupiłem przewody hydrauliczne 10 mm, tulejkę na wałek (21 zł) która pasowała mi idealnie pod wiertło (musiałem tylko nawiercić otwór do blokowania wiertła w tulei) i wiertło jak wyżej. Wysięgnik większość to profil 50x50x3, końcówka nasuwana to 60x60x3 (bo taki miałem kawałek)- jeszcze sprawdzę.
Dokładniejsze zdjęcia w ciągu tygodnia zamieszczę.
Miałem problem z dobraniem odpowiedniego silnika bo nie miałem porównania i wiedzy na temat wydajności pompy w traktorze. Przy tej można tylko opuszczać lub wiercić. Dlatego technikę mam taką że opieram wiertło o ziemię, wajcha podnośnika do samego dołu, załączam silnik i wiercę.
Na tym etapie jestem zadowolony z efektów. Kilka razy trafiłem na pozostałości po korzeniach (grubość palca może trochę więcej) i trochę dłużej wierciłem (podnosiłem opuszczałem) aż w końcu dołek został wykonany - sprawę mogłyby załatwić lepszej jakości elementy tnące w wiertle.
Do zestawu dorobiłem listwę boczną do naciągania siatki i idąc tym tropem planuje zrobić wiertnicę z boku traktorka (był filmik z taka wiertnicą na tym forum).
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 20:57 przez gnomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Txg 23 sg15h
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, 07:25

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: Txg 23 sg15h » 13 sty 2019, 14:01

Wielkie dzięki za dane
Moje txg23 Hydro ma pompę 23L i83. 4bar ciśnienia może da radę bo nie rozumie twojego problemu z jednoczesnym opuszczaniem i wiercenie czy to wina słabej wydajności pompy nie robiłeś żadnego dodatkowego łożyskowania? Koszt silnika niewielki myślę że będzie grało z moim małżeństwem. Czekam na zdjęcia pozdro

Txg 23 sg15h
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, 07:25

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: Txg 23 sg15h » 17 sty 2019, 08:46

Witam kolegów
Dwonilem do sklepu dla. ..... Lekki szok polecają silnik za 1200zl chlonnosc 400cm3 no i nie taki był plan i budżet hih twierdzą że brm będzie za słaby sam nie wiem bo jest też brm 400cm3 cena za około 400zl ale z nimi rozmowa jakoś się nie koleji.
Kolego gnomek napisz coś jeszcze o swoim czy rozmawiałeś z nimi tel czy po porostu zamówiłem i jak myślisz czy ten twój brm 125 słaby jest i długo nie pociągnie może jaki może ten 400cm3?

Awatar użytkownika
czes1111
Posty: 58
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:22
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: czes1111 » 18 sty 2019, 00:14

W sklepie zawsze chcą sprzedać mercedesa.

pierwszy epszy silnik wolnoobrotowy który wydaje mi sie że sie bedzie nadawał
https://allegro.pl/oferta/silnik-hydra ... 721eb2535
Wojtek

gnomek
Posty: 22
Rejestracja: 03 paź 2016, 16:15

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: gnomek » 18 sty 2019, 20:56

Kolego gnomek napisz coś jeszcze o swoim czy rozmawiałeś z nimi tel czy po porostu zamówiłem i jak myślisz czy ten twój brm 125 słaby jest i długo nie pociągnie może jaki może ten 400cm3?
W tym przypadku z nikim się nie konsultowałem przez to czasami jestem zdrowszy i pretensje mam do siebie :D .
Opiszę ci mój tok rozumowania.
Wiem jak wierci wiertnica spalinowa bo z niej korzystałem. Wiertnice spalinowe mają około 160 - 200 obr/min, moc około 2 KM i moment obrotowy rzędu poniżej 100 Nm. Ziemia w której wiercę to glina, bez kamieni i żwiru. Skoro stalinówka dawała rady to przyjąłem przy doborze silnika, że te parametry powinny mi wystarczyć.
Przyjąłem przepływ pompy hydraulicznej dla Iseki TA235 na poziomie 15l/min. Patrząc na tabelkę na stronie z opisem silnika dla maks ciśnienia 14 MPa przepływ 15 l/min (parametry są dla przepływu 10 i 20, więc wyciągnąłem średnią), powinno być około 80 obr/min, moc 2,4 kW (to 3,2 KM), moment 240 Nm - co mi wystarczało. Nie rusza mi całym traktorem, ani wieszakiem jak przy wiertnicach na wałek, bo tam są obroty rzędu min 540 obr/min.

Czym silnik ma mniejszą chłonność to przy tym samym ciśnieniu będzie miał większą moc i większe obroty (np. BMR 100). Ważny jest również producent bo np B+R w moim przypadku miałby lepsze parametry (prędkość, max ciśnienie, moment), ale kosztuje 2 razy tyle.
Przed rozwaleniem silnika chroni cię rozdzielacz gdzie powinieneś mieć ustawiony zawór w przypadku BMR 125 na 14 MPa.

Przy chłonności 400 będziesz miał obroty rzędu 50 obr/min, moc podobna przy mniejszym ciśnieniu maksymalnym, ale duży moment obrotowy.

Nie wiercę zarobkowo więc to co mam mi wystarcza. Chcę na razie poprawić wydajność słupków na godzinę, pola są nierówne i wiercąc wzdłuż granicy dużo czasu zajmuje mi ustawianie traktorka. Chcę jechać prosto i wiercić z boku. :lol:
o nie rozumie twojego problemu z jednoczesnym opuszczaniem i wiercenie czy to wina słabej wydajności pompy
Mam dodatkowy rozdzielacz wpięty za wyjściem z pompy (rozcięta rurka) i w przypadku załączenia silnika cała wydajność idzie na silnik i prawdopodobnie przepływ jest za słaby żeby obsłużyć jeszcze tylny podnośnik.
Zdjęcia po weekendzie, film jak będzie sucho i rozpocznę sezon.

Txg 23 sg15h
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, 07:25

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: Txg 23 sg15h » 23 sty 2019, 19:41

Panowie a jak widzicie taki układ
Silnik brm 50cm3 i do tego regulator przepływu do sterowania silnikiem Hydro. Podobno lepsze rozwiązanie bo jest kontrola nad przepływem więc też nad silnikiem dzięki czemu silnik traktorka nie będzie chodził na bardzo wysokich obrotach. Co o tym sadzicie

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Wiertnica hydrauliczna - ISEKI TA235

Post autor: RobsonWawa » 23 sty 2019, 21:15

Będzie tylko cieplej w obwodzie , regulator działa w dół czyli tłumi przepływ a nie podbija więc nie
rozumiem jak sobie wyobrażasz oszczędności na obrotach silnika traktorka.

ODPOWIEDZ