Trawnik Mandrola

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 04 sie 2018, 14:58

Szymonku, zapraszam po 26 sierpnia, kiedy powrócę z mojej drugiej ojczyzny ;)

Kilka fotek z okna naszego domku po czwartkowym skoszeniu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: TooSlow » 05 sie 2018, 21:42

Synek, mom tak blisko do Ciebie, to następnym razem pomoga :P

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 06 sie 2018, 11:20

Dyć żech Ci pisoł że byda robiył trownik toś mie oloł :lol:
Zapraszam w wolnej chwili po 26 sierpnia- może już bydzie jako tako wyglądać na tej mojej farmie ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 24 wrz 2018, 04:28

Update- trawnik po 4 miesiącach wygląda tak:
Obrazek

Chwastnica została ale z nią będę walczył na wiosnę jeśli w zimie sama nie umrze ;)
Te białe plamy to wina badziewia zwanego rozsiewaczem nawozów :evil: BTW- może doradzicie coś porządnego, żeby rozsiewacz rozsiewał nawozy a nie sypał kółeczka w jednym miejscu...

Krótki filmik z jednego przejazdu wrzecionówką- 3,5 metra szerokości robi swoje ;)
https://youtu.be/gxAU5t0tyQY

Dodatkowo muszę przyznać, że ta kosiarka to znakomity "odstraszacz" kretów- odkąd trawnik był koszony średnio 2 razy na tydzień to ani razu nie pojawił się żaden kopiec. Chyba w zimie też będę musiał profilaktycznie raz na tydzień przejechać kosiarką i troszeczkę pohałasować :lol:
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: TadeuszB » 24 wrz 2018, 18:48

Raczej powibrować.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 21 sty 2019, 12:41

Śnieg stopniał i tak wygląda teraz trawnik:
Obrazek
Ciekawostka- po ostatnim koszeniu w październiku żaden kret nie odważył się wejść pod trawnik ale obok w choinkach jest tyle kopczyków, że myślę sobie, że wszystkie okoliczne krety się tam zalogowały i skumulowały :lol:
Coś mi się wydaje, że ta mieszanka Watersaver ma coś w sobie, że krety nie mają ochoty na dziurawienie murawy...

@RobsonWawa, masz tak samo czy warszawskie krety opanowały Twoje lotnisko?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: RobsonWawa » 21 sty 2019, 20:06

U mnie pojawił się jeden krecik jeszcze przed zasiewem, ale szybko go przesiedliłem. Jak na razie mam spokój ale
życie nauczyło by nie chwalić dnia przed zachodem słońca. Krety nie lubią hałasu i wibracji w bezpośrednim sąsiedztwie.
Gatunek trawy chyba nie ma większego znaczenia.
W obecnym ogrodzie koło domu spokój zapewnia mi robot koszący , więc w nowym myślę o takim samym rozwiązaniu.
Niestety cena robotów na większe areały nie rozpieszcza.
Pozdrawiam

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Adam bez ziemi » 21 sty 2019, 21:59

Ci mali górnicy czekają aź namową się dźownice. Zazwyczaj chodzą bez kaski nie fedrują daremnie

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 22 sty 2019, 11:47

Robert, od października nie wjechałem na murawę i nic się nie robiło w jego sąsiedztwie. Dopiero 5 stycznia wjechałem traktorkiem z sankami podczas kuligu i powtórzyłem tydzień później. Zastanawiające jest to, że po prawej stronie gdzie są tuje posadzone wzdłuż ogrodzenia to normalnie przejść nie można bo same kopce po 20-30cm wysokości. To samo po drugiej stronie gdzie mam choinki. Wygląda to jakby ktoś jakąś linię narysował i krety jej nie przekraczają :lol:
Niemniej jednak "nie chwalę dnia przed zachodem słońca" i mam nadzieję, że te czarne, małe stworzonka nie przyzwyczają się do dźwięku wydawanego przez moje Hinomoto i wrzecionówkę i dalej będą się trzymać z daleka ;)
A jak u Ciebie wygląda trawnik?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: RobsonWawa » 22 sty 2019, 16:56

To tylko się cieszyć , że kreciki czują respekt i trzymają dystans.
Co do mojego trawnika to zapraszam do mojego wątku żeby nie robić bałaganu.

ODPOWIEDZ