Olej do naszych traktrków

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Olej do naszych traktrków

Post autor: toku74 » 12 maja 2018, 23:27

Moje zdanie na temat olei do silników i ja dodam. Klasa lepkości zgodnie z zaleceniami producenta. Tak klasa może różnić się nieco w katalogach producentów olei dopasowanych do silników. Z tego co przedstawiliście to: Gulf- nie znam i nie wiem co jest pod etykietą, Castrol- jakikolwiek to porażka przemysłu do zastosowań co najwyżej do łańcucha rowerowego- dlaczego? Bo rozbieram silniki po tym czymś i albo wypłukany, że czysty jak kibel to też tyczy się panewek, albo zapchany smok /chyba tym co wypłukał, albo stworzył z siebie/. Rimula- ten powiem szczerzę, że bije całą resztę na łeb. Olej do średnio i mocno obciążonych silników. Używałem i jestem pod jego wrażeniem nawet przy zastosowaniu w starych silnikach typu Merc Kaczka. Ja sam używam Valvolina, ale nie widzę ostatnio u mnie w katalogach olei SHPD. Zastępują je typowe lepkości bez obciążeń. Jeżeli chodzi o 10W40 Valvolina to polecam Maxlife. Ma obciążenia i radzi sobie spoko w ciągniczkach. Czyści silnik , ale potrzeba na to trochę czasu, ma formułę Maxlife- długie terminy wymian co w ciągnikach się przydaje w okresach zimowych. Kiedyś miał fajną gwarancję w pakiecie /jeżeli silnik miał do 100tyś i używałeś tylko tych olei dawali gwarancję na silnik 300tyś/ to jednak o czymś świadczy. Sam u siebie używam tylko tej marki i powiem: Polonez po 300 tyś na Valvoline 15W40 panewki /łącznie z wałkiem rozrządu/ jak nowe.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Olej do naszych traktrków

Post autor: Gelo » 04 lip 2018, 14:50

Kolego 15w40 to możesz wlać do starego ursusa.
I właśnie dlatego stare ursusy są często remontowane ;)
Branson 4020

Awatar użytkownika
Mitsuju
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:18

Re: Olej do naszych traktrków

Post autor: Mitsuju » 07 lip 2018, 11:19

Dzień dobry, bo w temacie potrzeby jestem aktualnie...

Do mojego Mitsu MT25D wyczytałem w czeskiej instrukcji robionej przez ichnich zapaleńców (bo o oryginalnej można zapomnieć), że powineinem używać oleju 10W30.
Słyszał ktoś z was może o takim oleju? Do swojego starego audika zalewam zgodnie z instrukcją 5W30 - ale szczerze mówiąc 10W30 to nie kojarzę jakoś z nikąd...
Na ile czescy koledzy sa wiarygodni?

Awatar użytkownika
Mitsuju
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:18

Re: Olej do naszych traktrków

Post autor: Mitsuju » 07 lip 2018, 20:41

Cześć wszystkim,

Taki olej znalazłem podobno przywożony z niemiec (od razu 20 litrów).
Rekomendacje ma niezłe (od znacznej części producentów traktorów):
https://allegro.pl/olej-polsyntetyk-fuc ... 41201.html

Co o nim sądzicie?

ODPOWIEDZ