Regały paletowe

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Regały paletowe

Post autor: Miecho » 08 cze 2017, 23:06

Mam miejsce, ale nie mam kasy na regały :(
Mam kilkaset metrów rury fi63, bezszwowa, ścianka 3mm, czy z tego dało by się zrobić regały?
Jaką może mieć nośność takiej rury? regał wysokości 2,5m, głębokość 1m, szerokość +/- 260cm
Parter na podłodze 2 palety wzdłuż obok siebie, pierwszy poziom 3 palety wszerz 100-200kg/szt, drugi poziom skrzynki, maty słomiane itp lekkie, objętościowe wykorzystywane przez krótki okres roku.

Czy to ma sens i uzasadnienie finansowe.
Rury są z rozbiórki szklarni do szlifowania, pocięcia i pomalowania.
Regał fabryczny o podobnych wymiarach, z 2 ręki, to ok700-900zł + transport, nowy 1200-1500zł

Mały rzut - jak by było najlepiej łączyć rury na krzyż?
Obrazek

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Regały paletowe

Post autor: yanmarf17d » 09 cze 2017, 07:49

Materiały do cięcia ,szlifowania, malowania i spawania na taki regał to 100-150zł. W obejściu zawsze coś zostaje z poprzednich prac, to pewnie jeszcze taniej wyjdzie.
Przy tej wysokości proponuję zakotwić z tyłu np. do ściany. Będzie stabilnie i bezpiecznie
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Regały paletowe

Post autor: RobsonWawa » 09 cze 2017, 08:43

Pewnie że da się zrobić.
Rury dosyć solidne, właśnie stawiam z takich ogrodzenie 63/3, należy tylko pamiętać
o zasadach wzmacniania konstrukcji nośnych aby regał się nie złożył i będzie OK.
Rury poziome -trawersy zrób podwójnie w tzw. kratownicę i będziesz mógł wstawić wszystko.
Tylko pytanie czy warto tracić czas ?
Ja bym sprzedał rury na słupki, dołożył i kupił gotowe regały a dla czego ?
Słupki 63/3 cena 17-24 zł zależnie od stanu. Potnij, poczyść , pomaluj- będzie lepsza cena.
Czas poświęcony na zrobienie regałów ? - zamiast go tracić stuknij dodatkowo jeden ogród :)
Regały samoróbki nie mają wartości rynkowej ( w przyszłości)
Kup zamiast tego używane gotowce- można wykukać tanio.
Pewna konstrukcja, nie tracisz czasu na budowę i zawsze możesz sprzedać za podobne pieniądze:!:
Dodatkowym atutem jest szybka zmiana konfiguracji półek , a możesz być pewien że taka wystąpi :D
Z ekonomicznego punktu to najbardziej sensowne rozwiązanie (moim zdaniem)
No i twój magazynek będzie wyglądał profesjonalnie :) a w rachunku końcowym zapewne będzie
Cię to kosztowało taniej. Co do tego jestem pewien :!:
Już gdzieś to zdjęcie zamieszczałem :D
Obrazek
Pozdrawiam Robert

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Regały paletowe

Post autor: zbYszek » 10 cze 2017, 10:52

Sratatata... W wielu przypadkach masz rację co do cenności czasu. Tutaj jednak, w przypadku Miecha, fabrykowanie regałów jest świetną metodą na wypełnienie czasu w trakcie przerw technologicznych czy sezonowych.
Wiadomo, że teraz są dla niego żniwa i szkoda czasu na rękodzieło. Ale przyjdzie taki czas, że trzeba będzie na siłę szukać zajęcia dla pracowników, a wtedy choćby pocięcie tych rur na określone kawałki, czy też oczyszczenie i pomalowanie jest idealnym wypełniaczem czasu. ;)
Co do łączeń, to chyba najlepiej (w tej sytuacji) byłoby wzorować się na łączeniach "spłaszczonych" w rusztowaniach warszawskich. Plus, oczywiście, wzmocnienia konstrukcyjne: zastrzały, wykrzyże, itepe. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Regały paletowe

Post autor: Miecho » 10 cze 2017, 21:57

Robson - potwierdziłeś wszystkie moje wątpliwości, jednak gotowce. Takimi słupkami mamy przesycony rynek, a jak bym pociął, poczyścił i pomalował to bym miał 2/3 roboty z regałem z głowy - dodatkowo ile by musiały być droższe słupki po liftingu aby opłacało się za to brać? Problem w używanych regałach jest taki, że będzie ciężko później dokupić następne w tym samym typie, trzeba od razu wyposażyć cały magazyn

Zbyszek - po części masz rację, ale ... nie potrzebuje dawać ludziom zajęcia dla zabicia czasu, po drugie nie wyobrażam sobie ich w akcji z dużą szlifierką albo spawarką :roll: Jak się skończy robota to maszyny muszę upchać do garaży, a nie dopiero kombinować co i jak. Z resztą już teraz mnie drażnią stojące pod chmurką na podwórku.

Jak byś proponował wykonać te spłaszczenia, aby były w jednej płaszczyźnie?
Czym? jaką maszyną/tarcza czyścić te rury?

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Regały paletowe

Post autor: Adam bez ziemi » 11 cze 2017, 09:13

Miecho, teź borykam się z lokalizacją moich zabawek a ziemi brak jak w nicku :) Przejrzałem ogłoszenia i jest tego w pi. Ja bym poszedł w gotowa, nie dość źe solidne to nie tracił bym czasu na nieudolne podróbki. W końcu na taki regał nie trafią pluszaki. Moźe dla przykładu taki, wygląda solidnie a cena do zaakceptowania https://www.olx.pl/i2/oferta/regal-pale ... lI18q.html

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Regały paletowe

Post autor: Miecho » 16 cze 2017, 21:53

Temat regału zamknięty, w środę zarezerwowałem dzisiaj odebrałem 2,7x2,7x1,1m dzisiaj chciałem obrać jeszcze 2, ale przy cenie 500zł :D za 2nogi i 4 trawersy ktoś wziął wszystko co było w magazynie.

Ponawiam moje wcześniejsze pytanie: czym w miarę efektywnie wyczyścić rury z rdzy i starej farby?

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Regały paletowe

Post autor: wojtis1990 » 16 cze 2017, 22:05

Miecho pisze:Ponawiam moje wcześniejsze pytanie: czym w miarę efektywnie wyczyścić rury z rdzy i starej farby?
Jak dla mnie osobiście to tylko piaskowanie. Można szczotką stalową na wiertarce ale to mozolna robota.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Regały paletowe

Post autor: RobsonWawa » 17 cze 2017, 06:43

Gotowce w standardzie trawersa 2,7 m. to najpopularniejsze regały. Ja trochę polowałem na swoje
aby kupić właściwe rozmiary, jak Ci się nie spieszy to na pewno takie jeszcze wykukasz :-)
Co do czyszczenia rur to szybko i skutecznie możesz to zrobić za pomocą szlifierki kątowej
na którą należy założyć tarczę ścierną listkową. Dla szybkiego operowania szlifierka 115- 125
i kawałek stojaka na rurę aby można było pracować w pozycji stojącej.
W zależności od jakości tarczy 1 szt. da się wyczyścić 20-30 metrów rury.
Wydajność ? w ciągu 1 dnia bez wielkiego wysiłku udało mi się wyczyścić i pomalować minią 220 mb.
Do malowania używam twardej gąbki do aut- jest dużo szybciej jak pędzlem, wymaga tylko użycia rękawicy gumowej.
Nie jest to może metoda perfect ale szybko, tanio i skutecznie, a efekt jak dla mnie zadawalający.
Obrazek

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Regały paletowe

Post autor: Mati43 » 17 cze 2017, 07:06

https://9.allegroimg.com/s400/014d0c/76 ... 630ef25349 tego typu włosy murzyna. Fajna sprawa są różne gęstości różne rozmiary i na wiertarkę i szlifierkę.

ODPOWIEDZ