Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: szymon28 » 19 gru 2016, 09:29

O to właśnie mi chodziło. Podjechać i wybrać traktorek z tych nie picowanych. Z tych 100szt po podaniu kwoty i innych wymagań robi się 20szt a to już łatwiej ogarnąć. Z tych 20 po wzrokowych oględzinach stanu technicznego (wycieki, ruda itp) robi się 5szt. Odpalanie (teraz jest dobra pora na sprawdzenie silnika) i test skrzyni i napędów każdego i wtedy już mniej więcej wiadomo który wart naszych złotówek. Ja właśnie tak zrobiłem (2 godziny marudzenia i przeglądania) i jestem w 100% zadowolony z wyboru.

mackro
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:16

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: mackro » 19 gru 2016, 12:26

Na pierwszą podróż wybiorę się zobaczyć ten model: http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/hino ... poski.html, bo mam najbliżej i wygląda ok :). Później ewentualnie pojadę w okolice Wrocławia rozejrzeć się za czymś innym.

A tak w ogóle to jest ktoś kto wykorzystuje takie traktorki do zakładania ogrodów i mógłby się wypowiedzieć o ich przydatności ? Interesują mnie głównie możliwości terenowe i załadunkowe ładowaczy oferowanych przez większość firm sprzedających traktorki.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: emek650 » 19 gru 2016, 13:24

jest ktoś kto wykorzystuje takie traktorki do zakładania ogrodów i mógłby się wypowiedzieć o ich przydatności
Jest na forum mnóstwo wypowiedzi: np. kol."Miecho" . :)
Jeżeli na początek szukasz taniego traktorka, proponuję zajrzeć do Konarów k/Krakowa, widziałem tam np. hinomoto 18km,4x4 do wziecia za ok. 9tys, jezeli potrafisz zrobić coś "koło traktorka" to było parę fajnych maszyn za dobre pieniądze np. do remontu oblachowania/malowania.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016, 20:41 przez emek650, łącznie zmieniany 1 raz.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Miecho » 21 gru 2016, 07:39

Przydatność do ogrodów? NIEZASTĄPIONE pracują za 5 pracowników.
Do ładowacza i przewalania ziemi do miniładowarka przegubowa, ładowacz w traktorku traktuj jako narzędzie pomocnicze, a nie główne.
Do prac typowo uprawowych minitraktorek, ale jak najmniejszy np Kubota B6000, B7000, Bultra, Yanmar Ke. Już wielokrotnie się przekonałem, że mój Af220 do małych nie należy: wazy 1,1t, długość 270cm + 1m tur + 1,5m narzędzie zawieszane. Przy takich gabarytach powstają problemy nie tylko z manewrowaniem na ogrodzie, ale również z transportem maszyny oraz narzędzi na teren prac.

mackro
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:16

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: mackro » 22 gru 2016, 11:48

Dzięki za odpowiedź. Biorę pod uwagę, oprócz Hinomoto C174, również Yanmara Ke4. Mają podobne kompaktowe wymiary ok 205cm długości , dodając do tego ładowacz i glebogryzarkę to już trochę miejsca potrzeba. Czy możecie coś powiedzieć na temat Yanmara, bo nie ma za wiele informacji, a wygląda całkiem solidnie.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Rav » 22 gru 2016, 17:05

Nie ważne jaki kupisz - Yanmar czy inny będzie tak dobry jak dobry będzie jego stan, marka jest sprawą drugorzędną.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Szam » 22 gru 2016, 23:39

Po ostatnich informacjach dot. Mitsubishi i Iseki niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Rav » 23 gru 2016, 00:16

Wiele było pisane o tym na forum że nie marka tylko stan się liczy. Poza tym chyba nie skreślisz marki z powodu jednej awarii ?
Pierwsza rzecz że nie wiesz jak sprzęt był używany zanim kupił kol. Zbyszek. czy ktoś nie kombinował. Iseki kolegi Robsonwawa to nowa konstrukcja więc nijak ma się do naszych poczciwych maszynek. Zresztą nic nie jest niezniszczalne.

mechanizator
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2016, 15:12

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: mechanizator » 30 gru 2016, 12:01

Witam wszystkich
Mam działkę niezabudowaną około 2500 m2 i okazyjnie mam możliwość kupienia traktorka TZ-4K-14 w całkiem przyzwoitej cenie (3500 zł) - niestety bez osprzętu - na początek traktorek miał by służyć do pomocy przy karczowaniu działki bo zarosła mocno mirabelkami - a dokładniej do wyrywania korzeni i tu moje pytanie jak ten sprzęt poradzi sobie z takim zadaniem - drzewa są dość spore i nie chciał bym przy tej robocie spalić sprzęgła na dzień dobry - W kolejnym etapie chciałem ją zaorać, wyrównać i założyć ogródek - co wy na to czy taki sprzęt sobie poradzi ?
PS - to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość
Pozdrawiam

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marcin94 » 30 gru 2016, 13:06

3500 to chyba bardzo okazyjna cena? Nie wiem jak spisałby się przy wyrywaniu drzew ani jaki jest obwod drzew, ale jeśli są dość grube i jest ich sporo to wolałbym wynająć koparkę i nie męczyć traktorka :)

ODPOWIEDZ