Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

iseki TL3200 podnośnik

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: piotrbpm » 02 wrz 2016, 14:38

Bardziej skompilować tego nie mogliście obaj :p
Po co dodatkowe ujście na wywrót z jednej z sekcji jak można było zamówić rozdzielacz 3 sekcyjny z jedną sekcją nurnikową(która ma już jedno wyjście zaślepione i na suwaku jest rowek przez który olej powraca do zbiornika) drugą pływająca (na siłownik dwustronny itp) a trzecia na zatrzask żebyś nie musiał trzymać wajchy .
Przy pompie hydraulicznej po zdjęciu tego króćca był gwint wewnętrzny można było wkręcić nypel z uszczelnieniem .
Mogłeś do mnie przekręcić :p lub zobaczyć ten filmik
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: ryju » 02 wrz 2016, 21:19

witam
a w sklepie gościu wytłumaczył mi że rozdzielacz z sekcją nurnikową montujemy gdy posiadamy tłok typu nurnik i dlatego z tym korkiem tego nie zamawiałem,a ten drugi bez sekcji pływającej ma być do listwy lub do skrzyni transportowej,a co nie da się dokupić samego zatrzasku żeby była s. pływająca?po co mi na tył trzy sekcje/.wręcz jedna by wystarczyła.zastanawiam się nad demontażem tulei ciśnieniowej bo zaczeło być słychać prace pompy tak jak by miała mały opór,bo jak na rozdzielaczu przydusisz to ją bardzo słychać.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: piotrbpm » 02 wrz 2016, 23:14

Sprzedawca powinien sprzedawać pieczywo a nie rozdzielacze ....
Sprzedawca rozdzielaczy z allegro jasno piszę że dodatki do rozdzielacze typu sekcja nurnikowa pływająca zatrzask montowany jest przez niego w rozdzielaczu i taki kpl trafia do klienta (nie sprzedają samego kitu do samodzielnego złożenia).
Zakładając sobie hydraulikę na tył myślę sobie :
-chciałbym mieć wyjście do siłownika jednostronnego aby zrobić kiper do przyczepki lub żeby w przyszłości podczepić maszt.Więc kupuję rozdzielacz z sekcją nurnikową która jest przeznaczona do tego właśnie bez zbędnych przewodów (bo po co ?)
-może kiedyś zamarzy mi się zamiast śruby rzymskiej siłownik .Muszę zatem dać zwykła sekcję do obsługi siłownika dwustronnego .
Jeśli akurat nie mam założonego siłownika zamiast ,,rzymki" to mogę sobie tą sekcję dodatkowo wyposażyć w np z zatrzask do obsługi silnika hydraulicznego albo pływającą(bo chyba o czymś takim wspominałeś ) .
-ja w FX335D mam już dodatkowy rozdzielacz na siłownik wieszaka prawego ,u Ciebie trzeba jeśli chcesz dodać jeszcze sekcję na tą właśnie funkcję (jakbyś chciał mieć pochylanie )
Podsumowując jeśli chcesz obsłużyć takie bajery z tyłu dajesz tyle sekcji ile masz odbiorów na dany model lub jakiś zapas na następne zachciewajki .

Chcesz wywalić tuleje ciśnieniową ,to może od razu wywal rozdzielacz bo sensu to ja nie widzę w takiej decyzji ....
Pytanie podstawowe ile było otworów pod tym deklem trójkątnym ?
Obrazek
Do spływu swobodnego kiedyś sugerowałem do sprawdzenia ten dekiel czy można by było wspawać nypel i tam puścić olej .
Obrazek
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: ryju » 03 wrz 2016, 05:17

witam
dodatki do rozdzielaczy napewno są dostępne osobno to nie ulega dyskusji (zadzwonie i zapytam się)
do siłownika jednostronnego w rozdzielaczu doszedł przewód jeden o dł ok30 cm-ty masz korek
siłownik zamiast śruby rzymki będzie wpięty tak jak widać na zdj dwa wolne szybko zł.-ja uważam że niema sensu montażu trzeciej sekcji
tulei ciśnieniowej to ja od razu nie wyrzucam chcę sprawdzić jaka będzie różnica po jej demontażu,czy będzie wszystko działać tak jak teraz czy nie,bo po założeniu rozdz.słychać głośniej prace pompy
pod tym deklem były trzy dziury i jak widać na zdjęciu są trzy kolana
dwa grubsze są od zasilania i powrotu
i jeden cieńszy w przekroju to swobodny spływ oleju.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: k_sit » 03 wrz 2016, 10:38

Witam .Kolega ryju po rozmowie ze mną i przedstawieniu mu opcji wybrał to co mu się najlepiej przyda . Pytanko czy ty Piotrze używasz wszystkich sekcji naraz ? To dlaczego nie zastosowałeś u siebie więcej sekcji do tura np 4 miałbyś wtedy możliwości zastosowania szczotki do zamiatania z nap. hyd. i obrotu L:P . Każdy stosuje i wybiera według swoich potrzeb. Czy coś źle jest wykonane u ryja ? Raczej nie . Kolejna sprawa przekroje zamiast przewodów gumowych metalowe rurki i kształtki . Zmniejszysz pajęczynę przy rozdzielaczu . Nie krytykuję twego zamocowania szybko złączy a mogłeś zastosować suchoodcinające i niema sposobu zabrudzenia i pozostałości oleju w złączu tak jak w mokrych typ grzybkowego .

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: amigorm1976 » 03 wrz 2016, 13:27

Popieram Krzysztofa, nie odrazu Kraków zbudowali i nie każdy jest odrazu alfą i omegą.
Piotrze Twój pierwszy tur odrazu był perfekcyjnie wykonany?
Jeżeli instalacja spełnia oczekiwania właściciela i nie szkodzi traktorowi to chyba problemu niema, a jeżeli coś może doprowadzić do awarii to trzeba wskazać to miejsce, ten element a nie odrazu krytykować. Każdy robi tak jak umie i jak mu wygodniej.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: emek650 » 03 wrz 2016, 19:14

Pozwólcie że wtrącę swoje trzy grosze :) , zastosowanie rozdzielacza z korkiem (do nurnika), czy spięcie wyjścia do powrotu to jeden "zbój" :D , więc "bulwers" nie na miejscu, drugie rozwiązanie daje możliwość wykorzystania sekcji (w razie "W") do sterowania siłownikiem dwustronnym, np zamiast rzymki, sam tak zrobiłem dając trójnik i zawór, mam do wyboru kiper albo dwustronny, jak dasz z korkiem, nie ma takiej opcji.
.zastanawiam się nad demontażem tulei ciśnieniowej bo zaczeło być słychać prace pompy tak jak by miała mały opór,bo jak na rozdzielaczu przydusisz to ją bardzo słychać.

Jak to chcesz zrobić????, wywalić tuleję , dać nypel i zostawić na trzech wężach ? czy zaślepić wyjście na tuleję, a zasilanie podnośnika dać z powrotu ?
W pierwszym przypadku będzie: dlaczego mi podnośnik nie podnosi?
W drugim: dlaczego mi się leje olej z rozdzielacza?

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: piotrbpm » 03 wrz 2016, 22:43

Wydaje mi się że jako jedyny czytam ze zrozumieniem .
Mowa jest o chęci posiadania kipra .1 sekcja
Wspominanie jest o pochylaniu narzędzi .2 sekcja
Czytam o chęci posiadania siłownika zamiast rzymki .3 sekcja
Wniosek jeden rozdzielacz 3 sekcyjny i basta koniec kropka .Nawet jeśli nie kiprujemy to przy orce wykorzystamy i pochylanie i rzymkę czyli dwie sekcję na raz .
Tak, dajcie 50 przewodów nypli spawajcie rureczki kiedyś się to wam zemści, 4 rozdzielacze bo przecież trzeba dołożyć za jakiś czas ....
Pamiętajcie że ciągnik posiada w podstawowej wersji jeden rozdzielacz ,drugi trzeba dołożyć do ładowacza (bo jest taki zamysł ) trzeci trzeba dołożyć do obsługi tylnych wyjść .Co jak za rok trzeba dołożyć jeszcze kilka wyjść ?już widzę jak co nie którzy piszę zawór 3 drożny kilka przewodów i po problemie .Jak ktoś się nie zna powinien aby nie narazić się na wydanie nie potrzebnej kasy poradzić się forum nie żadne pw .kto na tym korzysta ,jedna osoba a nie całe forum ...
Różnice między 3 sekcjami a dwiema jest tak nie wielka że szkoda kasy na mniejszy i potem dokładać .Kilka przewodów ,nypli kosztuję więcej niż różnica w 2 i 3 sekcjach rozdzielacza .
Czytam również że kasa jest więc po co kupić coś co w przyszłości i tak trzeba będzie co wyrzucić sprzedać i dać większy .
Tak mój pierwszy ładowacz to porażka ale robiłem to sam mając 22 lata i zero pojęcia o hydraulice cud że działał .Nie mam kontaktu z tym gościem bo chętnie bym mu powiedział o konieczności zastosowania tulei ciśnieniowej .Forum jest po to aby się uzupełniać korzystać z pomysłów a nie cofać z rozwiązaniami .Jeśli ktoś myśli że mam kiepską pajęczynę albo przesadziłem z rozdzielaczami niech najpierw zobaczy swoją hydraulikę i sprawdzi sobie kilka parametrów .
Np czy któryś z panów pokusił się o nastawienie zaworu przelewowego na dodatkowym rozdzielaczu z tych fabrycznych 180bar do ciśnienia jakie oferuję pompa w danym modelu ? odp co po nie którzy to wolą dusić silnik na wysokim ciśnieniu w imię głupoty i nie wiedzy swojej .
Tyle w tym temacie z mojej strony.
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: ryju » 03 wrz 2016, 22:47

TYLKO WYKRĘCIĆ TULEJE i sprawdzić czy działa wszystko jak teraz czy jest LIPA zrozumiano!!!tylko próba

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: iseki TL3200 podnośnik

Post autor: emek650 » 04 wrz 2016, 11:59

[quote="ryju"TYLKO WYKRĘCIĆ TULEJE i sprawdzić czy działa wszystko jak teraz czy jest LIPA zrozumiano!!![/quote]
Nie "zrozumiano" bo tego się nie da zrozumieć, z Twoich wypowiedzi wynika że nie masz orientacji jak działa bułgarski rozdzielacz.
Z drugiej strony to Twój traktor i zrobisz z nim co bedziesz chciał.

ODPOWIEDZ