Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: piotrbpm » 20 kwie 2016, 15:04

Jak już to YM1820D bo ta Kubota to mały szkrab .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Aviator
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Aviator » 20 kwie 2016, 15:24

A czy warto do traktorka dolozyc polski ladowacz? Gdzies znalazlem o nich pozytywne opinie?
Widzialem na Twoim kanale jak sobie pomykasz janmarkiem z chyba wlasnorecznie zrobionym turem i bardzo fajnie to wygladalo.

Juz dlugo rozgladam sie za jakims rozwiazaniem w wywozeniu obornika. Zapewniam ze combo widly i taczka szybko sie nudzi przy 60 sztukach bydla :?

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobFra » 20 kwie 2016, 18:53

Mniejszą łyżką też zjesz cały tort tylko wolniej.
Mniejszym sprzętem łatwiej manewrować.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: David » 20 kwie 2016, 22:41

http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/kubo ... y-tur.html polecam ten model, JA mam ten sam tylko 4KM słabszy i sobie bo bardzo chwalę. A ladowacz najlepiej oryginalny

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zbYszek » 21 kwie 2016, 21:31

Aviator pisze:A czy warto do traktorka dolozyc polski ladowacz? Gdzies znalazlem o nich pozytywne opinie?[...]
Juz dlugo rozgladam sie za jakims rozwiazaniem w wywozeniu obornika. Zapewniam ze combo widly i taczka szybko sie nudzi przy 60 sztukach bydla :?
Z dwóch podanych bardziej pasuje mi Kubota. Ale ja zboczony jestem, więc się nie sugeruj. :)
Oba mają zaletę w postaci oryginalnych ładowaczy.
Co do usuwania obornika poprzez jego wypychanie, to wydaje mi się, że lepiej patrzeć na masę ciągnika niźli na jego moc - tutaj może być zdatniejszy większy, więc pewnie i cięższy traktor. Ale i tak trzeba zacząć od gabarytów - jakie masz najmniejsze przestrzenie do ogarnięcia?
Co do kupowania golasa i dokładania polskiego ładowacza, to - przy założeniu, że obornik ma być wypychany - wolałbym jednak dołożyć konkretny spych podobny do tego OIDP borówkowego?
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Aviator
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Aviator » 21 kwie 2016, 21:48

1.No to chyba jesteśmy tak samo zboczeni zbYszek.
O konkretnym spychu też myślałem, ale jedynie sprawdziłby się o takiej zasadzie działania
Obrazek
i z taka szuflą
Obrazek
Bo płyta na którą spycha się obornik umiejscowiona jest ok 15m za oborą, toteż obornik trzeba: nabrać=>podnieść=>przewieźć=>wysypać.

A może wystarczy sam przedni TUZ, i siłownik zamiast śruby rzymskiej?

Najmniejsza przestrzeń to korytarz 1.5m szerokości.

Co do masy, to zawsze można wypychać na dwa razy jak się nie da na raz :)

" OIDP borówkowego" - przykro mi, ale nie wiem o czym mowa.
Pozdrawiam

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zbYszek » 22 kwie 2016, 07:27

No to powoli się wyjaśniają twoje potrzeby. Czyli nie samo wypychanie ale przede wszystkim nabranie do szufli (na widły) i wywiezienie. Wtedy zdolność "wypychania" nie jest aż tak istotna, bo najważniejsze jest skutecznie naładować przyzwoicie duży kęs makaronu na raz. :)
Tomek "borówka" O Ile Dobrze Pamiętam chwalił się zrobionym do małej Kubotki przednim tuzem - ja widziałem tam możliwość założenia łyżki z funkcją ładowania na wysokość ~1m. Czyli do obornika byłoby jak znalazł.
No chyba, że oprócz wypychania i dowożenia na płytę potrzebujesz również zestertować ten obornik jak najwyżej się da - wtedy bez klasycznego ładowacza ani rusz.
Co do pokazanej łychy krokodylowej, to nie jestem przekonany, co do konieczności aż takiej mechanizacji. Ale ja mam małe doświadczenie, które zresztą powoli zanika, bo od kilku lat już kozy ze mną nie mieszkają ;)
Na twoim miejscu pojechałbym obejrzeć oba proponowane kraktorki i wybrał ten w lepszym stanie technicznym... O ile kasa pozwala. :\
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Aviator
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Aviator » 22 kwie 2016, 08:24

Z racji tego, ze posiadam zamykane widly do oobornika 1.4m z innego ladowacza, to tuz z silownikiem powinien sie spisac.

Ostatnia kwestia jest przewidywany udzwig na przedmim tuzie w traktorki pokroju kuboty b1902m. Chodzi mi glownie o to, ile jest wstanie wytrzymac przedni mosta. Oczywiscie z tylna przeciw waga. :)

Do stertowania jest inny, duzy traktor z turem.

Zastanawiam sie, czy na stronie traktor.com.pl jest ich pelna oferta, czy moze na miejscu maja cos jeszcze. Mam do nich ok 100km i patrzac po stronie to zabardzo nie mam po co jechac.
A moze poprosze, zeby postarali sie sciagnac konkretny model. Czytalem, ze niektorzy tak robili :)

Dzieki zbyszek za twoje spostrzezenia:!:

Maćko
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2016, 08:26

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Maćko » 11 maja 2016, 10:52

Pytanie do wszystkich a szczególnie do posiadaczy Yanmara YM2210d. Posiadam małe gospodarstwo i jestem zainteresowany kupnem tego modelu. Pola są uprawiane. Pracuje na nich moim Samem, ale miałem kilka poważnych awarii i mam zamiar wymienić na japońca. W okolicy jest też dużo ogródków działkowych więc dałoby dare jeszcze zarobić. Czy ten model da radę?

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobFra » 11 maja 2016, 20:00

YM2210d spokojnie da radę o ile to małe gospodarstwo to nie kilkanaście ha, ale też dałby radę tylko powoli. W porównaniu do SAMa to Yanmar to kosmos. :D
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ