Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Seria Yanmar FF

mrks_s
Posty: 42
Rejestracja: 14 lut 2015, 13:03
Lokalizacja: k. Konina

Re: Seria Yanmar FF

Post autor: mrks_s » 07 mar 2016, 20:48

Z tego co widzę generalnie bardziej zdziera przód i to dotyczy wszystkich model...
taka już uroda, a co do przedniego napędu nie będzie się zapominać, bo nie ma czego wyłączać i włączać ::)
Yanmar FF205, zespół uprawowy, gelbka, pług ...

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Re: Seria Yanmar FF

Post autor: Woźny. » 07 mar 2016, 21:05

To dlatego że przód ma ciągnąć więc we wszystkich ciągnikach przód idzie szybciej o około 4-5% i dlatego zawsze szybciej ździerają się przednie opony.

mrks_s
Posty: 42
Rejestracja: 14 lut 2015, 13:03
Lokalizacja: k. Konina

Re: Seria Yanmar FF

Post autor: mrks_s » 10 mar 2016, 20:19

Witam
Mam pytanko dotyczące podnośnika.
Z ciągnikiem dostałem gleb kę dedykowaną do Yanmara. Trochę się pobawiłem ale nie do końca jeszcze rozpracowałem temat;
1. z gebką działa druga czerwona dźwignia
2. wykorzystując tą dźwignię bardzo szybko podnosi i opuszcza ( jest znacznie szybsza reakcja w stosunku do czarnej)
3. zauważyłem również że znacznie wyżej podnosi przy wykorzystaniu oryginalnego sterowania glebką i czerwoną dziwignią

I teraz pytania, czy istnieje możliwość uzyskania tej samej wysokości podnoszenia, nie stosując glebki i drugiej czerwonej dziwonii (dla innych narzędzi)..?
standardowo bez narzędzi czarną dźwignią tak wysoko nie podnosi... dziwne?
Generalnie do czego służą, jakie są funkcje obu dźwigni od podnośnika ..? po co dwie nie starczyłaby jedna ..?
Yanmar FF205, zespół uprawowy, gelbka, pług ...

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Re: Seria Yanmar FF

Post autor: Woźny. » 12 mar 2016, 18:32

W tej kwestii nie pomogę bo u mnie działa tylko jedna dźwignia. Druga lata sobie luźno. Wychodzi nasza nieznajomość traktorków bo mnie sprzedawca mówił że one wszystkie mają po dwie dźwignie ale zależy od modelu w co jest wyposażony to wtedy działa jedna albo dwie. Oboje mamy serie FF więc u mnie też powinna działać druga. A na jakiej zasadzie ona działa co robi?

mrks_s
Posty: 42
Rejestracja: 14 lut 2015, 13:03
Lokalizacja: k. Konina

Re: Seria Yanmar FF

Post autor: mrks_s » 13 mar 2016, 09:19

Na tyle na ile zdążyłem sprawdzić to czerwona działa tylko z gleb ką (dydykowanym narzędziem do Yanmara), jak jest połączona pod specjalną dźwignię z tyłu ciągnika przy podnośniki z lewej strony ..generalnie dźwignie działają ale jeszcze nie rozgryzłem jakie są funkcje kaźdej z nich razem i osobno.
Yanmar FF205, zespół uprawowy, gelbka, pług ...

ODPOWIEDZ