Hinomoto N200

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Hinomoto N200

Post autor: piotrbpm » 11 paź 2016, 19:36

Obrazek
-przekładniowy olej i którym już trąbimy już od dłuższego czasu na forum 80w/90
-olej silnikowy jak zalali 15w40 , nie ma zmiłuj trzeba taki lać jak już taki jest .
-olej w skrzyni biegów powinien być przekładniowo -hydrauliczny a nie sam hydrauliczny
Fajna nalepka odnośnie przeglądu itp :)
Filtr raczej prosto powinien być ,musi być czysty zaleca się oczywiście płukanie zbiornika
To pomarańczowe z tyłu służyło do podpięcia mini cięgła oryginalnej glebogryzarki pod traktorek .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 12 paź 2016, 12:46

Wielkie dzięki Piotrze za info!
Doprecyzujmy:
- do przednich mostów 80W90- może być taki jaki wlałem do przekładni kosiarki bijakowej? I czy osobno wlewa się do lewej strony a osobno do prawej?
Obrazek

- olej przekładniowo-hydrauliczny do skrzyni- jakieś oznaczenia, jakaś marka? Będę musiał wymienić całe 17l więc podpowiedź z Twojej strony mile widziana ;)

Rozumiem, że wymiana olejów co 200mth czyli w kosiarce bijakowej też wymienić po sezonie? Był wymieniony po dotarciu (chyba po 30mth) a teraz dojechało z może 100mth- wymienić na zimę czy dopiero na wiosnę przed koszeniem?

Smarowanie wałku PTO- dać smar na powierzchnię wałka czy w jakiś inny sposób?

Co do pomarańczowego- czy potrzeba mi tego do mojej glebogryzarki Kuboty RSP121? Szczerze- od czasu zakupu stoi i jeszcze nawet jej nie podpiąłem z braku czasu :( Czy z tym osprzętem da radę podepnąć (zaznaczę, że tak to dostałem z Traktomixu)
Obrazek Obrazek

Na koniec mam dodatkowe pytanko- na forum przeczytałem o obciążnikach na koła. Nie ukrywam, że moje Hinomoto już raz mi się przechyliło do przodu podczas przewozu ciężkiej mokrej ziemi w samej łyżce (zamiast zostawić kosiarkę na tyle to ją odpiąłem- idiota ze mnie :oops: :roll: ) i stety dla mnie traktorek się nie przewrócił ale ja wyskoczyłem z niego dla bezpieczeństwa :roll: Żeby uniknąć takich niespodzianek to chciałbym go jakoś dociążyć bo przecież nie zawsze będę miał podpiętą kosiarkę czy glebogryzarkę. Czy na te koła da radę coś zapodać? Czy ten otwór w przednim kole może do tego służyć? Tylne koło ma wkręconą śrubę do piasty ale może ona tam jest właśnie pośrednio w tym celu?
Obrazek Obrazek

Z góry dzięki za wszystkie porady!!!
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 18 paź 2016, 04:19

Panowie, pomożecie?
Chciałbym wymienić ten olej hydrauliczny HL-46 na olej przekładniowo-hydrauliczny tak jak zalecacie ale jakie oznaczenie oleju?
Rozumiem, że spuścić korkiem spustowym a co z olejem, który zostaje w przewodach i siłownikach? Czy obydwa mogą się jakoś wymieszać- nie zrobi się jakaś breja czy coś innego niepożądanego? Obydwa filtry też wymienić czy zostawić?
Będę wdzięczny za podpowiedzi :D
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Hinomoto N200

Post autor: Rav » 18 paź 2016, 07:39

mi też traktomix zalał hl46 - wymieniłem na fuchs stou 10w30, może być orlen agro utto lub inny ale hydrauliczno prezekładniowy o podobnych parametrtach. Filtry raczej bym wymienił.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 18 paź 2016, 11:47

Oki doki- thx Rav!!!
A co z tymi resztkami w przewodach i siłownikach? Jak to usunąć stamtąd? Czy można zostawić i dolać tego 10W30- stanie się coś jak się wymiesza te oleje?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Hinomoto N200

Post autor: piotrbpm » 18 paź 2016, 14:43

Siłowników ile można trzeba wylać ,przy wymianie oleju zawsze coś zostaje niestety .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 28 paź 2016, 04:01

marekspectra pisze:Decyzja zapadła, Hinomoto u płota, a dokładniej Hitahi :)
Marku, zobaczyłem filmik po Waszym zakupie- https://www.youtube.com/watch?v=-HHwD50-cpo
3 minuta 10 sekunda mówisz o prądnicy- czy to oznacza, że ten traktorek nie ma alternatora? Rozumiem, że prądnica ładuje aku podczas pracy ale czy ma taką samą wydajność jak alternator?
Zastanawiam się nad dołożeniem świateł tylnych oraz koguta do mojego traktorka i myślałem o zwykłych światłach bo są po prostu tanie. Czy w tym przypadku nie lepiej zapodać jednak droższych ledowych?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hinomoto N200

Post autor: marekspectra » 28 paź 2016, 08:46

Zacznę od obciążników - przykro to mówić, ale Twój ładowacz jest za duży, i "żle skrojony" do Hinomoto. Przy tak krótkim traktorku i masie na poziomie 0.6tony załadowanie tak dużej łyżki ziemią która waży nie mniej niż 300kg zawsze bedzie sie złym pomysłem. W tym wypadku obciążniki na tylne koła poprawią bardziej Twoje samopoczucie a nie stabilność traktorka. Niestety musisz wozić obcziąznik na tylnym TUZ. Od razu powiem że glebogryzarka jest jakimś rozwiązaniem, zawsze lepsze niż nic ale ma swoje wady. Przedewszystkim manewrowość takim zestawem gdzie z przodu masz daleko wysunięty ładowacz a z tyłu jeszcze zachodzące na boki szeroką i nie zbyt ciężka glebogryzarkę - jest trudne.

Rozwiązaniem jest betonowy blok, stara beczka zalana betonem etc , coś co ma małe wymiary i jest ciężkie. Jak bardzo? Hinomoto to silny i wytrzymały traktorek myślę ze 250-300 powinno być ok

Twój ładowacz :
Obrazek

mój ładowacz:

Obrazek


Dla jasnosci , popatrz na proporcje wielkości rozstawu osi a odległości łyżki do osi przedniej.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 28 paź 2016, 13:25

Wybacz ale muszę się z Tobą zgodzić tylko w 50% ;)
Ładowacz przetestowany z ciężką mokrą ziemią i spisał się idealnie. Głupi byłem, że odpiąłem bijakową (wracać się przecież nie będę 3km do chaty :) ) no ale trzeba było przewieźć te kilkadziesiąt łyżek (nie miałem wtedy jeszcze furmanki). Ładowałem do pełna tak, że ziemia się wysypywała i jedynie tylne koła buksowały ale po dołączeniu przodu szedł idealnie. Próbowałem różnych konfiguracji włączając w to ekstremum sytuacyjne- łyżka dźwignięta na wysokości kabiny- no problem; dopiero traktorek przechylił mi się do przodu kiedy próbowałem dźwignąć bardzo wysoko- wtedy go przeważyło i tylko dzięki temu, że było równo nie wywaliłem go na bok. Robotnicy na budowie się śmiali i pytali, czy też mogą z moim traktorkiem zatańczyć jak ja to zrobiłem :lol:
Co do obciążenia tyłu to masz całkowitą rację- będę musiał coś pokombinować. Będąc we wrześniu w kraju ciągnąłem mój wóz załadowany bloczkami betonowymi a do łyżki wsadziliśmy jeszcze kręg studzienny- na przodzie jechałem prawie na felgach :D i gdyby nie wóz z tyłu to daleko bym nie zajechał :lol: . Ale Hinomoto dało radę ;) W ogóle jestem zaskoczony co ten mały potworek potrafi :D Dopiero będzie wykorzystany jak zamieszkamy na naszej farmie bo teraz to tylko rekreacyjnie pracuje w takiej samej rotacji jak ja w Korei :lol: :lol: :lol:

A tak BTW- co myślisz na temat tej prądnicy i koguta ze światełkami?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200

Post autor: Mandrol » 12 lis 2016, 14:30

Panowie, help!
Wylałem HL46 z układu i zalałem UTTO 10W30 wg zaleceń wypisanych powyżej. Pompa dziwnie świszczy, wszystko chodzi jak krew z nosa- TUR ledwo dźwiga, tylny podnośnik też strasznie wolno, wspomaganie też czasem piszczy przy skrętach kierownicy i czasem bardzo ciężko przy skręcie. Masakra- to nie ten sam traktorek!
Zaczynam tęsknić za zwykłym olejem hydraulicznym...
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ