Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: Jakuboo » 29 kwie 2015, 22:55

Witam wszystkich!
Dawno już tu nie zaglądałem, jakiś czas temu (około roku) byłem bliski zakupu traktorka. Niestety nie doszedł do skutku.
Dzisiaj jestem właścicielem "esioka" i tylko w tym temacie mógłbym się wypowiedzieć. Mam jednak zamiar w końcu nabyć coś mini z 4x4 (teren tego wymaga ;) i tutaj moje pytanie i gorąca prośba!
Co drodzy forumowicze uważacie w temacie traktorków Hinomoto? Z tego co zdążyłem zauważyć na forum (możliwe że źle patrzę) chyba nikt nie jest posiadaczem tejże marki.. Co na to wpływa? Posiadają jakieś rażące wady?
Proszę również o wskazówki dotyczące tego na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ciągnika.

Jeżeli jest tu ktoś, kto miał właśnie z Hinomoto do czynienia bardzo proszę o kilka słów w tym temacie. Oczywiście cenne będą również wypowiedzi każdego z forum, każdy z was kiedyś kupił swój pierwszy traktorek, więc niewątpliwie był w podobnej sytuacji.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Jakub.

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: Jakuboo » 01 maja 2015, 12:28

Możliwe jest żeby nikt nie był wstanie wypowiedzieć się na temat marki Hinomoto??? :(

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: piotrbpm » 01 maja 2015, 17:38

Każdy traktor japoński jest dobry jak jest sprawny i w dobrym stanie .Marka hinomoto współpracowała z kubotą oraz massey ferguson.
Może podaj model to coś doradzę ,miałem okazję testować serie N model N329 .Szkoda że całe błotniki były z plastiku ,wom na guzik ,przedni napę na guzik bajerów od groma .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: RobFra » 01 maja 2015, 21:09

Na Wiki znalazłem, że Hinomoto to japońska marka, która współpracowała z MF i JD. Powstała w 1966r, a w 1997r została łyknięta przez Hitachi. Jak Suze przez Mitsubishi.
Jak traktorek w dobrym stanie i cenie to brać i działać.
Wersje mini są dobre do wożenia na przyczepie lub busem pod usługi.
Do normalnej pracy szukaj min 20KM. Tzn słabszy też da radę, ale np. z pługiem 1-dno skibowym zamiast 2-wu skibowym czyli strata na wydajności 1/2, a koników tylko 1/4.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: amigorm1976 » 01 maja 2015, 22:06

Na początku powiem że nie pracowałem ani nawet nie jeździłem traktorkiem HINOMOTO, natomiast dość często widywałem u różnych sprzedawców, są wersje które dogłębnie przypominają KUBOTE "L" "GL" czy "GT" a co niektórzy sprzedawcy nawet próbują sprzedać takowe traktorki jako KUBOTE.
A co do mocy to Kubota Bulltra 17kM spokojnie ciągnie pług 2 skibowy a oryginalna glebogryzarka RS1303 która ma ok 145 cm szerokości w niektórych miejscach wchodzi mi na styk gdzie wcześniej ISEKI TX1300 z glebogryzarką SR1100, 125 szerokości wjeżdżało się z zamkniętymi oczyma.
Tak więc moc, mocą a wymiary wymiarami trzeba też pamiętać o wadze Iseki ważyło około 550 kg a Kubota waży już prawie 800 kg.
Nie chciałbym robić kryptoreklamy ale pewna firma ogrodnicza z Warszawy używa z reguły traktorków których moc nie przekracza 15kM choć na placu stoją i mocniejsze ;-) .
Pozdrawiam Mariusz

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: Rav » 01 maja 2015, 22:15

te wersje to chyba nx, sam jak szukałem traktorka widziałem bliźniaczy do petrowej GL - Hinomoto NX 23, różnica praktycznie tylko w znaczkach. Fajna jest też zwykła seria n najwięcej sprzedawcy mają w mocach około 20KM. Te jak oglądałem też wyglądały przyzwoicie.

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: Jakuboo » 02 maja 2015, 15:59

Model który mam na uwadze to E154. Sprzedawca przekonuje mnie że ma 19KM, z tego co mi udało się znaleźć wychodzi że ma jakieś 17KM. Nie duża to różnica, ale sam fakt wiedzy lub niewiedzy..
Założenie jest żeby mógł obsługiwać mały rębak, w większości na własny użytek, sporadycznie na usługi. Co powiecie na to??

Szukałem jakiegoś opisu, ale w necie mało chyba co jest na ten temat. Znalazłem Tylko że dwu cylindrowy, że 17KM, masa 857kg i wymiary. Rok produkcji między 1979-1982
Istnieje jakiś katalog, specyfikacja tej marki?

Jedyne co mi w nim nie pasuje to uboga hydraulika, mam jednak nadzieję że da się to rozbudować.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: petra » 04 maja 2015, 20:38

Rav wspomniał o Hinomoto NX23, o mały włos nie kupiłem tego modelu w Traktomixie bo ...był w idealnym stanie, nie malowany i nie picowany, przed "przeglądem" a ja bym tylko go umył z kurzu i byłby ładniejszy niż sprzedana/zadatkowana GL-ka już "wypolerowana" pod klienta.
Także nie znałem marki i ...zastanowiła mnie cena! o około 4-5 tyś. niższa niż Kubota, miałem cykora, a nikogo żeby mi doradził - "malego traktora" jeszcze nie było!
Teraz wiem, że oba traktorki różniły się tylko przednią atrapą i chyba trochę bocznymi osłonami.
To jest tak jak z samochodami - Chryslery się sprzedają, a Lancia już nie chociaż to taki sam samochód. Dalej można tak wymieniać w innych markach.
Twojego modelu Hinomoto niestety nie kojarzę, ale jak Ci pasuje to w czym problem.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: Mandrol » 01 gru 2016, 12:11

Jakuboo pisze:...Jeżeli jest tu ktoś, kto miał właśnie z Hinomoto do czynienia bardzo proszę o kilka słów w tym temacie...
Pewnie już nieaktualne bo może kolega Jakuboo już kupił traktorka ale jeśli nie to ja dodam swoją opinię o Hinomoto.
N200 zakupione w czerwcu 2015 roku i od tego czasu traktorek przerobił już ponad 200mth, głównie z kosiarką bijakową AGL125 (nie dostąpił jeszcze zaszczytu pracy z glebogryzarką :D ) oraz z ciąganiem furmanki załadowanej bloczkami betonowymi, ziemią i innymi pierdołami. Traktorek sprawuje się bez problemu- jedynie musiałem mu "zapodać" 2 razy czyszczenie zbiornika na paliwo. Poza tym nic- leję tylko olej napędowy (raz go nawet V-Powerem poczęstowałem 8-) ), zmieniłem oleje i filtry po roku eksploatacji, dałem nowy aku i przy -5C odpala na dotyk. Dodam, że traktorek w czasie pracy naprawdę dostaje w dupę. Ale po pracy zasługuje na dobry odpoczynek ;)
Na tę markę nie powiem złego słowa IMHO
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
lukasz2602
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2017, 21:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hinomoto! Proszę o wypowiedź.

Post autor: lukasz2602 » 19 gru 2017, 10:34

Witam.Ja kupiłem jakiś czas temu Traktor Hinomoto E262 S.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Działa wszystko bardzo dobrze .Pewne swoje lata to już ma lecz posłuży jeszcze długo. Mocny 26 KM i zwinny w terenie mimo że napęd 2x4.Oglądałem wiele takich maszyn w podobnej cenie np.iseki .yanmar. ale nadal mi się Hinomoto i nie żałuję. Polecam .Naprawdę fajny sprzęt dobrze wykonany.
HINOMOTO E262

ODPOWIEDZ