Mitsubishi MTZ 23

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Mitsubishi MTZ 23

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 07:38

Hej koledzy mam pewien problem po zakupie traktorka, po 2 przejeździe nim przestało działać wspomaganie i podnośnik. Ale zacznijmy od początku.

Po zakupie traktorka u handlarza w konarach w małopolsce umówiliśmy się na kompleksową wymianę płynów eksoloatacyjnych tj:
- olej w przednim dyfrze
- olej i filtr silnikowy 5w30
- filtr paliwa
- płyn hydrauliczno przekładniowy czerwony w skrzyni, tylnym moście, układzie kierowniczym i podnośniku; jakiej on powinien być lepkości, posiadam manualną skrzynie biegów i czy nie powinien tam być tylko olej przekładniowy.
- filtr oleju hydraulicznego
- nasmarowane wszystkie kalamidki i sprzęgło

I tu zaczynają się kłopoty bo podnośnik słabo opadał i się podnosił przy zakupie i po spuszczeniu oleju wyleciał biały olej. (Skąd się dostała tam woda?).

Traktor został zalany świerzym olejem wg sprzedawcy hydrauliczno przekładniowym.
I traktorek zaczął fajnie chodzić.
Więc go zakupiliśmy zapakowaliśmy na auto przýwieślismy do siebie.

Pojeździliśmy nim troche wszystko spoko zatankowaliśmy i odstawiliśmy na odpoczynek ze względu na to że nie mieliśmy jeszcze wtedy wozu zakupionego.
Po 3 dniach odpaliłem traktor żeby zobaczyć jak działa i tu zonk...
Nie działa wspomaganie i podnośnik się nie opuszcza sprzedawca mówi że mógł się przytkać filtr oleju ale przecież filtr ma obejście więc nawet jak by się przytkał to i tak olej powinien pójść bokiem.

Wg sąsiada może być tak, że pomylili bańke i zamiast oleju przekładniowo hydraulicznego wlali sam hydrauliczny czerwony i po przepłukaniu wszystkiego pompa ani wspomagania ani druga pompa do reszty hydrauliki nie daje ciśnienia i dupa zbita.

Wydaje mi się że kolega ma rację bo organoleptycznie macając teraz olej wydaje się troche żadszy niż był poprzednio.

Bardzo prosiłbym kolegów o pomoc gdyż we wtorek mają przyjechać na serwis traktorka i chciałbym się na niego przygotować.

Pozdrawiam Mariusz

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: lewan24pl » 17 lut 2019, 09:48

A z opuszczaniem to może masz skręcony zawór pod siedzeniem i dlatego powoli opuszcza,pod siedzeniem powinno być takie pokrętło i spróbuj je rozkręcić tak jak kran odkrecasz i więcej oleju przepływa zobacz bo może ktoś skręcił i dlatego słabo opuszcza.Bo pod obciążeniem opuszcza szybciej niż bez.
Także zobacz pięć minut roboty i będziesz wiedział.Bo tym zaworem też możesz zablokować podnośnik że w ogóle nie opuści. Także leć i zobacz może ktoś go skręcił za mocno
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 09:56

Dzięki kolego. Popatrze, tylko teraz nie działa podnośnik ani w góre ani też na dół.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: Gelo » 17 lut 2019, 10:05

Nie działa wspomaganie i podnośnik się nie opuszcza
Wspomaganie i podnośnik to wg mnie 2 różne pompy i układy. Na początek poprzeglądaj wszelkie bezpieczniki, kostki, przekaźniki. To raczej wygląda jakby coś nie łączyło. Gdyby nawet olej był inny zalany to wszystko by chodziło, tylko mógłby np: nie mieć siły na podnoszeniu. U siebie mam traktor zalany: podnośnik - agro utto 10w30,
most - jakiś 80w90,
wspomaganie - atf,
silnik - valvoline 10w40.
Do wszystkich idą raczej te same oleje oprócz skrzyń typu power schift gdzie się leje ATF.
Branson 4020

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 10:18

Ok dzięki poprzeglądam bezpieczniki i styczniki i popatrze pod fotel może uda się tam coś znaleść :)

Przeglądnołem wszystkie bezpieczniki tylko jeden stycznik(wiekszy bezpiecznik) budzi moje podejrzenia 60A

Obrazek[/URL]

Pod fotelem mam tylko jedną dźwignię do prędkości opadania.

Obrazek[/URL]

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: matmerlin25 » 20 lut 2019, 04:46

Po wymianie filtra i oleju na Obrazek[

Problem ustąpił ;)

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: matmerlin25 » 03 mar 2019, 20:07

Pisałem że problem ustąpił ale jak się okazało nie obyło się bez kłopotów.

Po ponownym odpaleniu ciągnika przestał działać podnośnik a za jakiś czas wspomaganie.

Ponowna czyli 3 wymiana filtra oleju pomogła tylko na chwile i tak jak zawsze narpiew podnośnik a później wspomaganie padło.

Zamówiłem serwis i wzieli traktorek. Za 2 oddali wyczyścili skrzynie z zanieczyszczeń przepłukali olejem i zalali nowym.

Przy okazji wymienili akumulator i naprawili kierunkowskaz i klakson. Także pełna profeska.

Po testach i wożeniu przygotowanego drzewa z lasu na przyczepce jestem pełen podziwu dla japońskiej technologii.
Taki mały traktor a dał sobie rade z robioną jednoosiową przyczepką pod MF 135 pełną drewna w podmokłym terenie.

Gdy przesiadłem się później do auta to zastanawiałem się czemu tak ciężko chodzi. :D

Także polecam każdemu na małe areały w górskim terenie taki mały traktor z 4x4. :)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: lewan24pl » 03 mar 2019, 20:29

To to fajnie że usterka naprawiona, śmigaj i bezawaryjnej exaplatacj
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Jskubany
Posty: 61
Rejestracja: 21 sty 2016, 15:52

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: Jskubany » 04 mar 2019, 17:17

Brawo dla Panów z Konar !

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Mitsubishi MTZ 23

Post autor: TadeuszB » 04 mar 2019, 18:14

Można na forum ranking zrobić.

ODPOWIEDZ